Προς το περιεχόμενο

Για δείτε την κοπελίτσα


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως ρε παιδιά εξαολουθώ μα είμαι εντυπωσιασμένος με την κοπέλα. Κατ' αρχήν η διασκευή του Don't stop me now είναι δικιά της. Πρέπει να έχεις μουσική ωριμότητα για να κάνεις κάτι τόσο σύνθετο και τόσο καλά. O Shunga Young αντίθετα δεν μου αρέσει καθόλου πέρα απο το ότι ήταν παιδί θαύμα. Το παίξιμο του μου φαίνεται μηχανικό και χωρίς ουσία, δηλ ανώριμο όπως ταιριάζει στην ηλικία του δηλαδή ;D.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ πάντως ρε παιδιά εξαολουθώ μα είμαι εντυπωσιασμένος με την κοπέλα. Κατ' αρχήν η διασκευή του Don't stop me now είναι δικιά της. Πρέπει να έχεις μουσική ωριμότητα για να κάνεις κάτι τόσο σύνθετο και τόσο καλά. O Shunga Young αντίθετα δεν μου αρέσει καθόλου πέρα απο το ότι ήταν παιδί θαύμα. Το παίξιμο του μου φαίνεται μηχανικό και χωρίς ουσία, δηλ ανώριμο όπως ταιριάζει στην ηλικία του δηλαδή ;D.

 

 

E κοιτα το κορεατακι οταν εγινε γνωστο ηταν πολυ μικρο και επαιζε arrangments αλλων κιθαριστων,τι περιμενες να αποκτησει και μουσική ωριμοτητα με το καλημερα?Τωρα που μεγαλωσε και θα αρχισει να φτιαχνει δικη του μουσική τοτε θα κριθει αναλογως.Παντως το μηχανικο της υποθεσης συνηθως πηγαζει απο το γεγονος οτι οι ασιατες ειναι ανεκφραστοι εντελως οταν παιζουν και αυτο χαλαει πολλους..μερακληδες ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o :o :o :o

 

Τι κα ρε το κοριτσι.. :'(

 

Ενας εσυ gskar και κατι αλλοι στα γιουτουμπια μας κανουν να νιωθουμε τοσο μα τοσο ελλιπεις... :)

 

Παντως αλλο ενα συμπερασμα:Τι αριστουργηματα ανεπαναληπτα και ασυλληππτα εγραψαν αυτοι οι Queen ρε παιδια...Ο Φρεντης δηλαδη.. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o :o :o :o

 

 

 

Παντως αλλο ενα συμπερασμα:Τι αριστουργηματα ανεπαναληπτα και ασυλληππτα εγραψαν αυτοι οι Queen ρε παιδια...Ο Φρεντης δηλαδη.. :o

Δεν το συζητάμε Σταύρο. Ειδικά αυτό είναι από τα αγαπημένα μου των Queen. Κάποια στιγμή μου είχε περάσει να το βγάλω για ακουστική αλλά κατευθείαν σκέφτηκα ότι θα είναι παλούκι και δεν προσπάθησα καθόλου. Η κοπέλλα το έσκισε όχι απλά το έβγαλε. Μέχρι και το σόλο του May παίζει συνοδεύοντας ταυτόχρονα :o

Είδα και άλλα βίντεο της και είναι άψογη σε όλα. Πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή αυτή είναι το μεγαλύτερο ταλέντο στην ακουστική και όχι ο Shunga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω,αλλα οταν βλεπω Ασιατες να παιζουν οργανα,ειναι σαν να τους εχει υποχρεωσει καποιος να μεινουν σε ενα σκοτεινο δωματιο μεχρι να βγαλουν το κομματι τελεια....Μου φαινεται οτι δεν το φχαριστιουνται πραγματικα...

Σιγουρα ειμαι λαθος,αλλα αυτη την αισθηση μου δινουν τα περισσοτερα βιδεα!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω,αλλα οταν βλεπω Ασιατες να παιζουν οργανα,ειναι σαν να τους εχει υποχρεωσει καποιος να μεινουν σε ενα σκοτεινο δωματιο μεχρι να βγαλουν το κομματι τελεια....Μου φαινεται οτι δεν το φχαριστιουνται πραγματικα...

Σιγουρα ειμαι λαθος,αλλα αυτη την αισθηση μου δινουν τα περισσοτερα βιδεα!

Δεν εχεις αδικο αλλα η ανωτατη τεχνη,επιστημη,δημιουργια,μονο ετσι γινεται... ;)

 

Κατι μοδατοι με τατουαζ που παιζουν κερατα στην..εννιαχορδη,το ιδιο κανουν αλλα ειναι...μοντερνοι τοις ομμασι.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω,αλλα οταν βλεπω Ασιατες να παιζουν οργανα,ειναι σαν να τους εχει υποχρεωσει καποιος να μεινουν σε ενα σκοτεινο δωματιο μεχρι να βγαλουν το κομματι τελεια....Μου φαινεται οτι δεν το φχαριστιουνται πραγματικα...

Σιγουρα ειμαι λαθος,αλλα αυτη την αισθηση μου δινουν τα περισσοτερα βιδεα!

Θα συμφωνούσα μαζί σου αν πχ το κορίτσι έπαιζε Μπαχ ή κάποιον άλλον κλασσικό. Θα το έβαζαν σε μία αιθουσα βασανιστηρίων ;D ;D ;D και θα του έλεγαν παίξε μέχρι να το βγάλεις καλά. Τότε ίσως...Δεν κάνεις όμως διασκευή το Don't stop me now με καταναγκασμό, δεν γίνεται...

Εγώ πάντως βλέπω ότι είναι ταλέντο. Αν έχει και πειθαρχία τότε το αποτέλεσμα είναι τέλειο.

Μήπως οι Ασιάτες βγάζουν ταλέντα γιατί είναι πιο πολλοί; ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουρδισμενα μηχανακια ειναι οι Ασιατες,προσωπικα ειχα μια εμπειρια σε διαγωνισμο φλαουτου οπου νικητρια ασφαλως ηταν Ασιατισσα,τους βγαινει ομως ενα ανατολιτικο στυλ που δε μπορουν να ξεφυγουν απο αυτο...παντα στον κλασσικο χωρο μιλαω και ειδικοτερα στα πνευστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου