Προς το περιεχόμενο

Mutable Instruments Sruthi-1 DIY MonoSynth


PhrygianDominant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιά η γνώμη σας για αυτό ? http://mutable-instruments.net/shruthi1 Είναι εύκολο να συναρμολογηθεί απο κάποιον ο οποίος δεν γνωρίζει απο ηλεκτρονικά ? Αξίζει να αγοραστεί και να συναρμολογηθεί από κάποιον ηλεκτρονικό ?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Αν σου κάνουν τα χαρακτηριστικά οι ήχοι και ο τρόπος λειτουργίας, γιατί όχι.

Φαίνεται νοικοκυρεμένο και με όλες τις σχετικές οδηγίες, συναρμολόγηση κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Μανώλη,

 

Κατ' αρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. Η συγκεκριμένη εταιρεία είναι όντως πολύ νοικοκυρεμένένη και έχει πολύ ενδιφέροντα προιόντα, DIY και μη. Το συγκεκριμένο το άκουσα και μου αρέσει πολύ, επίσης είναι πολύ οικονομικό (170 ευρώ μαζί με τη 'θήκη') σε σχέση με άλλα πιο εμπορικά synths. Επίσης πιστεύω πως η σχέση απόδοσης/τιμής είναι πολύ καλή. Το ψήνω αρκετά, αλλά που θα βρώ κάποιον καλό ηλεκτρονικό να μου το συναρμολογήσει ? :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα ακουσει πριν κατι μηνες, τα demos δηλαδη στο site τους, και μου αρεσε ο ηχος του.

Αλλα δεν εχω ιδεα απο κατασκευες ηλεκτρονικων.

Γιατι δεν το βγαζουν κανονικα συναρμολογημενο στα_ας πουμε_250 ευρω? Εγω θα το αγοραζα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα ακουσει πριν κατι μηνες, τα demos δηλαδη στο site τους, και μου αρεσε ο ηχος του.

Αλλα δεν εχω ιδεα απο κατασκευες ηλεκτρονικων.

Γιατι δεν το βγαζουν κανονικα συναρμολογημενο στα_ας πουμε_250 ευρω? Εγω θα το αγοραζα.

 

Και γω θα το αγόραζα, είναι εξαιρετικό, ίσως έχουν πρόβλημα με την παραγωγή του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Μανώλη,

 

Κατ' αρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. Η συγκεκριμένη εταιρεία είναι όντως πολύ νοικοκυρεμένένη και έχει πολύ ενδιφέροντα προιόντα, DIY και μη. Το συγκεκριμένο το άκουσα και μου αρέσει πολύ, επίσης είναι πολύ οικονομικό (170 ευρώ μαζί με τη 'θήκη') σε σχέση με άλλα πιο εμπορικά synths. Επίσης πιστεύω πως η σχέση απόδοσης/τιμής είναι πολύ καλή. Το ψήνω αρκετά, αλλά που θα βρώ κάποιον καλό ηλεκτρονικό να μου το συναρμολογήσει ? :/

 

Ο Μανώλης σίγουρα μπορεί, αν τα βρείτε στο οικονομικό και θέλει . ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα ακουσει πριν κατι μηνες, τα demos δηλαδη στο site τους, και μου αρεσε ο ηχος του.

Αλλα δεν εχω ιδεα απο κατασκευες ηλεκτρονικων.

Γιατι δεν το βγαζουν κανονικα συναρμολογημενο στα_ας πουμε_250 ευρω? Εγω θα το αγοραζα.

 

Καλημέρα Waterfall,

 

Το πουλάνε κατά καιρούς συναρμολογημένο σε διάφορες deluxe versions γύρω στα 300 ευρώ, αν θυμάμαι καλά. Αλλά είναι ένα προιόν το οποίο διαφημίζεται ως DIY. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μανώλης σίγουρα μπορεί, αν τα βρείτε στο οικονομικό και θέλει . ;D

 

Μάνο ισχύει ? Γνωρίζεις απο ηλεκτρονικέ κατασκευές τέτοιυ τύπου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ναί, μπορώ να σου το συναρμολογήσω, όχι μόνο εγώ αλλά οποιοσδήποτε γνωρίζει κάποια βασικά πράγματα. Κάτι λίγα από ηλεκτρονικά γνωρίζω, όχι πολλά πράγματα ;D, όμως αυτό δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να το συναρμολογήσεις ο ίδιος.

 

Αν δεν μπορείς (δεν το πιστεύω), κοίταξε μήπως το έχουνε έτοιμο συναρμολογημένο ή καλύτερα κοίταξε - προσπάθησε να μάθεις, δεν είναι και τόσο δύσκολο. Δεν σε αποφεύγω απλά έχει μεγάλη σημασία αυτό που σου λέω, δηλαδή να το συναρμολογήσεις εσύ.

 

Αν το συναρμολογήσεις εσύ, μπαίνεις στον κόσμο του DIY, θα μάθεις, θα καταλάβεις κάποια πράγματα για τα synth και της hardware δημιουργίας γενικότερα. Πίστεψέ με αυτό έχει σημασία. Η χαρά της δημιουργίας και της γνώσης. Σήμερα αυτό, αύριο κάποιο άλλο, αργότερα ίσως κάνεις κάποια παραλλαγή, ακόμα και εντελώς δική σου ιδέα γιατί όχι. Είναι διαφορετικά να το συναρμολογήσεις εσύ ο ίδιος και διαφορετικά να το συναρμολογήσει κάποιος άλλος για σένα, άποψή μου.

Άλλωστε άν ζητήσεις τυχόν βοήθεια, υπάρχουν πολλά παιδιά εδώ στο φόρουμ που γνωρίζουν και μπορούν να σε καθοδηγήσουν.

 

Καλή επιτυχία.

♪♫♪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πουλάνε κατά καιρούς συναρμολογημένο σε διάφορες deluxe versions γύρω στα 300 ευρώ, αν θυμάμαι καλά.

Thanks for the info. 8) Θα τσεκαρω συχνα το site τους μηπως και πετυχω καποιο.

 

Η χαρά της δημιουργίας και της γνώσης. Σήμερα αυτό, αύριο κάποιο άλλο, αργότερα...

...ενα Kronos 2. Ορεξη να'χεις... :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου