Προς το περιεχόμενο

Mutable Instruments Sruthi-1 DIY MonoSynth


PhrygianDominant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις άκουσα τα demo και μπορώ να πώ ότι με ιντρίγκαρε και μένα. Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον. Και το open source code σε c++ με ιντρίγκαρε ακόμα πιο πολύ  :D :D :D :D :D :D

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναί, μπορώ να σου το συναρμολογήσω, όχι μόνο εγώ αλλά οποιοσδήποτε γνωρίζει κάποια βασικά πράγματα. Κάτι λίγα από ηλεκτρονικά γνωρίζω, όχι πολλά πράγματα ;D, όμως αυτό δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να το συναρμολογήσεις ο ίδιος.

 

Αν δεν μπορείς (δεν το πιστεύω), κοίταξε μήπως το έχουνε έτοιμο συναρμολογημένο ή καλύτερα κοίταξε - προσπάθησε να μάθεις, δεν είναι και τόσο δύσκολο. Δεν σε αποφεύγω απλά έχει μεγάλη σημασία αυτό που σου λέω, δηλαδή να το συναρμολογήσεις εσύ.

 

Αν το συναρμολογήσεις εσύ, μπαίνεις στον κόσμο του DIY, θα μάθεις, θα καταλάβεις κάποια πράγματα για τα synth και της hardware δημιουργίας γενικότερα. Πίστεψέ με αυτό έχει σημασία. Η χαρά της δημιουργίας και της γνώσης. Σήμερα αυτό, αύριο κάποιο άλλο, αργότερα ίσως κάνεις κάποια παραλλαγή, ακόμα και εντελώς δική σου ιδέα γιατί όχι. Είναι διαφορετικά να το συναρμολογήσεις εσύ ο ίδιος και διαφορετικά να το συναρμολογήσει κάποιος άλλος για σένα, άποψή μου.

Άλλωστε άν ζητήσεις τυχόν βοήθεια, υπάρχουν πολλά παιδιά εδώ στο φόρουμ που γνωρίζουν και μπορούν να σε καθοδηγήσουν.

 

Καλή επιτυχία.

♪♫♪

 

Καλησπέρα Μάνο,

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ αργότερα. Αλλά αν το αγοράσω και κάτσω να το συναρμολογήσω φοβάμαι μην το χαλάσω και πάνε αδίκως τα χρήματά μου ! ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις άκουσα τα demo και μπορώ να πώ ότι με ιντρίγκαρε και μένα. Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον. Και το open source code σε c++ με ιντρίγκαρε ακόμα πιο πολύ  :D :D :D :D :D :D

 

Είναι πολύ ενδιαφέρον μηχανάκι ! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Αυτό σκέφτηκα και εγώ αργότερα.
Καλά σκέφτηκες.

 

Αλλά αν το αγοράσω και κάτσω να το συναρμολογήσω φοβάμαι μην το χαλάσω και πάνε αδίκως τα χρήματά μου ! ...
Στην αρχή θέλει προσοχή, μην φοβάσαι. Άμα δεν είσαι σίγουρος για κάτι ρώτα πριν το κάνεις.

Άλλωστε για όλα υπάρχει η πρώτη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο φανερα «σκαλοπατια» στο φιλτρο ούτε το Triton μου δεν ειχε ;D

 

Κατα τ'αλλα μην τον παιρνεις σοβαρα τον εν λόγω κύριο. Εχει κανει τα πιο απιστευτα controllers, και modified synths που υπαρχουν.

 

Και η πλακα ειναι οτι δεν τα πουλαει καν...ΘΕΟΣ...εχω φαει απειρες ωρες στο σάιτ του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά λέω τελικά να δώσω μερικά παραπάνω χρήματα και να  πάω για Dave Smith MoPho ή Waldorf Blofeld (desktop εκδόσεις). Τι γνώμη έχετε για αυτά τα δύο Synths ? Έχω ακούσει πως το Blofeld είναι buggy :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου