Προς το περιεχόμενο

This is not a love song- PIL (cover)


mixlad41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται, έχω πολύ καιρό να ανεβάσω κάτι στο ΝΟΙΖ, και μέσα σε αυτό το διάστημα έχω ηχογραφήσει διάφορα πράγματα, θα τα ανεβάζω σιγά σιγά  :P Αυτο ειναι ενα cover του This is not a love song, ποιο κοντα στη διασκευή των Nouvelle Vague. Τα τύμπανα είναι απο λούπα, κ κιθάρες, μπάσο και φωνές έχουν ηχογραφηθει απο μένα. Έχω χρησιμοποιήσει μια ακουστικη Ibanez EW20WN, Tonelab LE και ενισχυτή Champion 600, το μικρόφωνο είναι απο ενα headset που έχω :P

Περιμένω σχόλια :)

This_is_not_a_love_song_by_stelios.mp3

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν διάβασα Νουβέλ Βαγκ  :-\

Τελικά η λούπα ,αλά Νουβέλ Βαγκ σε έφαγε ,διαφορετικά η απόδοσή σου ήταν άξια σε όλους τους τομείς .

Προσωπικά η όλη γραμμή των Βαγκ μου προκαλεί δυσφορία και γι αυτό σου έγραψα έτσι ,αλλά δεν παύει να είναι η προσωπική μου άποψη ,την οποία επ'ουδενί δεν πρέπει να πάρεις κατάκαρδα  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είδα Nouvelle vague και ..έσπευσα!!! ;D

Δεν ακούγεται άσχημα, αν σκεφτεί κανείς ότι το κομμάτι αυτό ερμηνεύεται από γυναικεία φωνή στο original. Παρόλα αυτά,  πιστεύω ότι δεν ταιριάζει στη χροιά σου. Σε άλλα κομμάτια είσαι πολύ καλύτερος! :)

 

 

Σ.Σ. λατρεύω Nouvelle vague :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ακούγεται άσχημα, αν σκεφτεί κανείς ότι το κομμάτι αυτό ερμηνεύεται από γυναικεία φωνή στο original.

 

Να μια ωραία γυναίκα που τραγουδάει το πρωτότυπο  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μια ωραία γυναίκα που τραγουδάει το πρωτότυπο  ;D

 

Oυπς!!! Εγώ αναφερόμουν στους Nouvelle vague, πίστευα ότι αυτοί το ερμήνευσαν πρώτοι... Συγνώμη, λάθος! :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγαπητοί φίλοι Samy & Gkou επικεντρώνονται σε ήσσονος σημασίας θέματα. Στο ότι οι φωνές μετα βίας πατάνε (αν πατάνε) στην ορθή νότα, θα είμαι λοιπόν ο πρώτος που θα το σχολιάσει.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά εκτέλεση, δύσκολο βέβαια να αποδώσεις την "αλητεία" μιας τετοιας μπάντας(PIL). Ακόμα και οι Nouvelle Vague μόνο στα Live το καταφέρνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς ευχαριστώ για το  ενδιαφέρον και τα σχόλια  ;D Να πώ επίσης ο,τι μου αρέσει άπειρα η οριτζιναλ έκδοση του κομματιου, απλα δεν υπήρχε περιπτωση να καταφέρω να το κάνω σε έκδοση PIL :P Μη σχολιάσω και για τα φωνητικά του Lydon, απο τους πιο ιδιαίτερους frontmen κ ανθρώπους υπάρχουν εκεί έξω. Τέλος Nestoras, έχω παρατηρήσει ότι κάνεις ιδιαίτερα καυστικά σχόλια, πράγμα που δε με ενοχλεί, δεν είμαι σε καμία περίπτωση επαγγελματίας μουσικός, ούτε τραγουδιστής είμαι, το παλεύω όσο μπορώ, παρ'όλα αυτα το κομμάτι σαν ολότητα πως σου φανηκε?

Υ.Γ: Gkou, ποιά άλλα εννοείς? :P

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου