Προς το περιεχόμενο

Ποια κάρτα ήχου μου είναι η καλύτερη για ηχογράφηση;


Pegasos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ,εκανα αλλαγη στα windows απο xp σε 7 ,που ρυθμιζω latency κτλ?Εχω καθυστερηση στον ηχο ,δεν εχω βαλει ακομα το DAW που δουλευα απλα εβαλα την κιθαρα στην καρτα ηχου (focusrite saffire le) και εκτος απο την καθυστερηση ακουγεται και reverb  ???

 

 

Στα xp από που έκανες τις ρυθμίσεις δηλαδή; Από το Asio4all ή από το software της κάρτας σου αν είχε τέτοιες ρυθμίσεις. Σωστά; Παρομοίως και στα 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα xp από που έκανες τις ρυθμίσεις δηλαδή; Από το Asio4all ή από το software της κάρτας σου αν είχε τέτοιες ρυθμίσεις. Σωστά; Παρομοίως και στα 7.

Πηγασος ευχαριστω ......την βρηκα την ακρη. Δεν φημιζομαι για τη μνημη μου , απο το 2008 που ειχα κανει τις ρυθμισεις και με τη βοηθεια φιλου ,ολα αποθηκευτηκαν στο απυθμενο πηγαδι του υποσυνειδητου μου και αντε να ανασυρω απο RAM  ;D....anyway το ρυθμισα το θεμα. να` σαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγασος ευχαριστω ......την βρηκα την ακρη. Δεν φημιζομαι για τη μνημη μου , απο το 2008 που ειχα κανει τις ρυθμισεις και με τη βοηθεια φιλου ,ολα αποθηκευτηκαν στο απυθμενο πηγαδι του υποσυνειδητου μου και αντε να ανασυρω απο RAM  ;D....anyway το ρυθμισα το θεμα. να` σαι καλα!

 

 

Βάλε γρήγορο σκληρό, δηλαδή εκπαίδευσε την φωτογραφική σου μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Διαβάστε τα σχετικά άρθρα για τις απαντήσεις σας:

 

Αγοράζοντας κάρτα ήχου - Part I

Αγοράζοντας κάρτα ήχου - Part II

Τι είναι το latency; Πως μειώνω την καθυστέρηση στην αναπαραγωγή ήχου;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου