Προς το περιεχόμενο

spray για δυσλειτουργιες ποτενσιομετρων


Στάθης Π.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια

Ειναι λιγο ακυρο με αυτο που συζητατε,θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζετε ποιο spray πρεπει να αγορασω απο αυτα που διορθωνουν δυσλειτουργιες ποτενσιομετρων(απο σκονες,υγρασια κλπ).Ρωταω εδω γιατι δεν βρηκα κατι απο μια γρηγορη αναζητηση στα site που προτεινατε. Εχω το WD 40 αλλα αυτο ειναι λιπαντικο ,δεν νομιζω να κανει για τετοια χρηση. Θα παω και απο Δευτερα να ρωτησω σε κανα μαγαζι με ηλεκτρονικα απλα θα ηθελα μια αρχικη κατατοπιση μη μου πουλησουν καμια μουφα ξεχασμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μην εχουν φαγωθει,αν και δεν το νομιζω.Το pitch bend ειναι που εχει το προβλημα στο keyboard μου.Εκει που παω να το κουνησω κανει κατι τρελα και σκαλωνει καπου ή δινει οτι να 'ναι εντολες,ειχα και ενα τετοιο προβλημα παλαιοτερα με ενα αλλο keyboard στο modulation wheel και του εβαλε ενας ηλεκτρονικος τετοιο spray και μετα ηταν κομπλε,γι αυτο πιστευω και τωρα θα φτιαξει.

 

Οποτε ζηταω ετσι γενικα ενα spray επαφων, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

DEOXIT D5

 

είναι το μοναδικό που δεν εχει αντίπαλο

μια δοκιμη θα σε πείσει

 

http://www.tubeampdoctor.com/catalog.php?category_id=75&mySID=koQAojmn-NuSZ-dv3RJA40

 

D5S-6_2010_h200.gif.a54239b1c44af1c3c4a22d5e6c9b27f1.gif

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια,εκανα την αγορα πριν απο μερικες εβδομαδες αναφεροντας οσα μου ειπατε και μου εδωσαν ενα "ΜΟLYKOTE s1002" ,λεγοντας μου πως το δινουν σε ηλεκτρονικους για την δουλεια που θελω.Δεν το εχω δοκιμασει καθως το ποτενσιομετρο που εχω διαπιστωσα πως τελικα ειναι κλειστου τυπου και θελει χειρουργειο...δεν γλυτωνω την εργασια του ηλεκτρονικου φαινεται  :-\

 

http://oil18.ru/katalog/sss.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια,εκανα την αγορα πριν απο μερικες εβδομαδες αναφεροντας οσα μου ειπατε και μου εδωσαν ενα "ΜΟLYKOTE s1002" ,λεγοντας μου πως το δινουν σε ηλεκτρονικους για την δουλεια που θελω.Δεν το εχω δοκιμασει καθως το ποτενσιομετρο που εχω διαπιστωσα πως τελικα ειναι κλειστου τυπου και θελει χειρουργειο...δεν γλυτωνω την εργασια του ηλεκτρονικου φαινεται  :-\

 

http://oil18.ru/katalog/sss.jpg

 

Ανέβασε μια φώτο(και από διαδύκτιο) να δούμε πιο είναι

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβασα 2 φωτο απο το ποτενσιομετρο,το spray που μου εδωσαν ειναι στο link πιο πανω.

Βασικα επειδη δεν γινοταν να βαλω το spray,το πηγα σε ενα τσακαλι ηλεκτρονικο που ξερω και του εριξε χωρις να υποσχεθει τιποτα,αφου ειναι κλειστου τυπου,οπως ειπε και πως αν δεν γινοταν τιποτα θα επρεπε να το ανοιξει.Τελικα δεν υπηρξε αποτελεσμα... Τουλαχιστον το spray δεν εχει ημερομηνια ληξης :P

P4120013.thumb.JPG.5e2b534b69b495330fcb9d707cb6462f.JPG

P4120014.thumb.JPG.c69825354d262f2b9b372a03dad29c54.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβασα 2 φωτο απο το ποτενσιομετρο,το spray που μου εδωσαν ειναι στο link πιο πανω.

Βασικα επειδη δεν γινοταν να βαλω το spray,το πηγα σε ενα τσακαλι ηλεκτρονικο που ξερω και του εριξε χωρις να υποσχεθει τιποτα,αφου ειναι κλειστου τυπου,οπως ειπε και πως αν δεν γινοταν τιποτα θα επρεπε να το ανοιξει.Τελικα δεν υπηρξε αποτελεσμα... Τουλαχιστον το spray δεν εχει ημερομηνια ληξης :P

 

Δεν μπορώ να καταλάβω από την φώτο αν μπορείς να ρίξεις από το πλάι αλλά όπως το βλάπεις από πανω(πρώτη φώτο)στη μέση το μαυράκι πρέπει να είναι το αξονάκι από το ποτενσιόμετρο από εκεί μπορεί να πάει μέσα λίγο υγρό

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου