Προς το περιεχόμενο

balanced I/O (input/output) VS usb I/O


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι άσχετες μεταξύ τους. Το balanced I/O είναι για αναλογικό σήμα, το USB Ι/Ο είναι για μεταφορά δεδομένων μεταξύ δύο συσκευών (π.χ. κάρτας ήχου και υπολογιστή).

 

Διευκρίνησε τι ψάχνεις.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο συγκεκρημενα μιλαω για το pod xt το οποιο εχει και απ τις δυο.

Πια ειναι προτημοτερο να χρησημοποιεισω για εγραφη?(εχω την audiophile 192 που εχει balanced εξωδους αλλα δεν εχει usb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο συγκεκρημενα μιλαω για το pod xt το οποιο εχει και απ τις δυο.

Πια ειναι προτημοτερο να χρησημοποιεισω για εγραφη?(εχω την audiophile 192 που εχει balanced εξωδους αλλα δεν εχει usb)

 

Αμα συνδέσεις το pod με usb θα παρακάμψεις την audiophile και θα γίνει το pod η κάρτα ήχου σου. Αν χρησιμοποιέις την audiopfile για εγγραφή τότε θα συνδέσεις το pod με τις line output στις balnce input τις audiophile. Δεν γίνεται να κάνεις κάποια άλλη σύνδεση.

Αν τώρα θες να συνδέσεις το pod με τη usb στον υπολογιστή σου θα γράφεις ψηφιακά από τους convertors του pod. Λογικά θα χρειαστείς driver γιαυτό αλλα θα παρακάμψεις τους convertors της audiopfile.

Τωρα για το πιο interface να χρησιμοποιήσεις από τα δυο, αυτό εξαρτάται από πιο μηχάνημα έχει καλύτερους converters και καλύτερα χαρακτηριστικά για ηχογράφηση.

(επδειδή κοίταξα στα γρήγορα τα χαρακτηριστικά του pod πιστεύω να μην έχω κάνει κανένα λάθος. Το pod xt pro δεν ξέρω τι κάνει)

Έχω την εντύπωση πως η audiopfile έχει καλύτερα χαρακτηριστικά για ηχογράφηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok ευχαριστω για την απαντηση :D

Δυστυχος μολης αγορασα το στουντιο μου και εχω ακομα πολες ερωτισεις να κανω :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου