Προς το περιεχόμενο

Behringer xenyx 1204usb ... τα καναμε 'σαλατα'


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

 

Θελω μια μικρη βοηθεια απο οποιον γνωριζει...

 

Καταρχην κανω καλα που δεν θελω να την συνδεσω με usb?Η δεν εχει καμια διαφορα?Εγω την 'προσπαθω' να την συνδεσω πανω στην Maudio 24/96.

 

Αλλα που γινεται η συνδεση? Σε πια εισοδο/εξοδο? Ειχα μια μικρη phonic που ειχα συνδεσει στο cd/tape in και out τις εισοδους/εξοδους της καρτας αλλα σε recording μου εγραφε και τον μετρονομο πχ. Με την τωρινη κονσολα μπορω να το αποφυγω αυτο με καποια λειτουργεια που ισως εχει? Η παντου υπαρχει αυτο το θεμα? Οποτε που γινεται η συνδεση για το out προς το Pc?

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

 

Εγω την 'προσπαθω' να την συνδεσω πανω στην Maudio 24/96.

 

 

Ουσιαστικά δηλαδή θέλεις να χρησιμοποιήσεις την xenyx για την προενίσχυση, και στη συνέχεια να την συνδέσεις στην κάρτα ήχου σου;; Γιατί δεν δοκιμάζεις να χρησιμοποιήσεις την xenyx ως κάρτα ήχου, συνδέοντάς την κατευθείαν στο pc μέσω usb;

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο ρωτησα ... να το κανω? Ειναι καλη λυση?

 

Ημουν σε σκεψεις επι τουτου γιατι :

 

1. ακουγα οτι οι συγκεκριμενες κονσολες δεν εχουν καλους προενισχυτες.

2. Οτι με το usb βγαζει stereo ηχο ενω οι περισσοτεροι (εχω την εντυπωση) επιλεγουν και προτιμουν mono ηχογραφησεις.

 

Η ειμαι λαθος?

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις, συμφωνώ ότι δεν έχει τους καλύτερους προενισχυτές αλλά απλοποιεί κατά πολύ τη διαδικασία!

 

Έτσι κι αλλιώς, και με τον αρχικό τρόπο να το έκανες (δηλαδή αν κατάλαβα καλά εννοείς κιθάρα/μικρόφωνο->xenyx->m-audio) θα έπρεπε να απενεργοποιήσεις την προενίσχυση της M-audio ώστε να μην ενισχυθεί το σήμα σου 2 φορές.

 

Οπότε και πάλι τις προενισχύσεις της xenyx θα χρησιμοποιούσες. Θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις λοιπόν.

 

παιδιά αυτό το είχα και εγώ απορία... Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κονσόλα με usb σαν κάρτα ήχου;

 

Ναι, ουσιαστικά αποτελεί και USB interface, οπότε δουλεύει σαν οποιαδήποτε κάρτα ήχου.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου