Προς το περιεχόμενο

Axe fx 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι το ειδα το ultra και μου κλεινει το ματι

 

Στη τιμή που το δίνει μαζί με  midi controller & case είναι super προσφορά.(Δεν έχω απολύτως καμμία σχέση με το πωλητή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το χρησιμοποιώ και με το CLR (πολύ flat - ότι ακριβώς χρειάζεται το Axe) και με τα monitor στο PC μου (Yamaha msp5)

Πολύ straight forward στον χειρισμό του και στο φτιαξιμο ήχων οι επιλογές ειναι άπειρες. Υπαρχει και software για τον προγραμματισμό  του από ευθείας από το PC/laptop (φαντασου κάτι σαν guitar rig) που απλόποιει ακόμα περισσοτερο τα πράγματα.

Για πεταλιερα έχω την δικιά του (MFC 101) οπότε όλα γίνονται εύκολα και γρήγορα.

Δεν είχα το ultra πριν

Review υπάρχουν άπειρα στο web και δεν υπερβάλλουν καθόλου

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Εχω το Axe II  από τον Σεπτέμβρη και μπορώ με ασφάλεια να πω πως είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Απιστευτοι ήχοι υπερεαλιστικοι, καταπληκτικά εφέ και γενικά φοβερή αίσθηση στο χέρι. Επίσης η εταιρεία που ειναι απο πίσω (fractal) συνεχώς το αναβαθμίζει/βελτιώνει....Παρτο με κλειστά μάτια

Πρόσφατα μου ήρθε και το Atomic CLR active wedge και ο συνδυασμός ειναι απλά τελειος!

Απο οτι εχω καταλαβει λειτουργει και σαν καρτα ηχου οποτε συνδεεις τα monitor πανω στο axe fx 2 και usb computer και γραφεις κατευθειαν σε q base ας πουμε?? Οι παραμορφωσεις του direct στο computer  η σε PA ειναι τοσο καλες και ρεαλιστικες οπως γραφεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου