Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή statocaster σε (περίπου) jazzmaster


block

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αχ' date='αχ.. :lol:

 

πας πανω στην φωτο,κανεις αριστερο κλικ,διαλεγεις "Properties", κανεις copy τo link ,πας στο ποστ σου,κλικαρεις "IMG" ,κανεις "paste",ξανακλικαρεις "img"...

 

:wink:[/quote']

 

δεξί κλίκ ? :oops: :lol:

properties ? :oops:

λόλα να ένα μήλο

βου και ά βα ..............

:lol: είμαι αδικαιολόγητος το ξέρω :wink:

Τώρα πρέπει να είναι εντάξει !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε ωραια θα εδειχνε,αλλα αν βαλεις το κοστος της μετατροπης ,τους καινουργιους μαγνητες,κτλ κτλ φτανεις πολυ κοντα στο κοστος μιας μεταχειρισμενης γιαπωνεζικης jaguar... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω προτιμω να εχω μια κιθαρα της προκοπης παρα να πειραματιζομαι στον αερα :lol: για τη χαρα της δημιουργιας...'

 

Ποτε μην προσπαθεις να μετατρεψεις κατι σε κατι αλλο που δεν ειναι!!(πω,πω τι ειπα ο ανθρωπος! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποια γέφυρα και να βάλεις, ένας ψιλόμπακάλικος τρόπος είναι να ευθυγραμμίσεις τα "βαγονάκια" της γέφυρας κάπου στη μέση της διαδρομής τους. το σημείο επαφής της χορδής με το βαγονακι είναι:[ απόσταση nut με το δωδέκατο τάστο + 2mm]= απόσταση 12τό τάστο από βαγονάκι]

και μετά κάνεις την ρύθμιση του intonation (στο τέλος μετά από το setup)

 

μπακάλικος είπαμε, μην βαράτε!

 

(δουλέυει πάντως :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω προτιμω να εχω μια κιθαρα της προκοπης παρα να πειραματιζομαι στον αερα :lol: για τη χαρα της δημιουργιας...'

 

Ποτε μην προσπαθεις να μετατρεψεις κατι σε κατι αλλο που δεν ειναι!!(πω' date='πω τι ειπα ο ανθρωπος! :lol: )[/quote']

 

ούφ !!!!! με προβλημάτισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιό λόγο θέλεις να κάνεις κάτι τέτοιο; Για την δημιουργία; Τότε πάω πάσο, κάντο! Το μόνο που θα πετύχεις πάντως είναι (ακόμα) λιγότερο sustain... Καλύτερα βάλε μια bridge τύπου Les Paul! :D

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου