Προς το περιεχόμενο

Oι Rolling Stones κουράστηκαν... (ή το κούρασαν)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους @Νικολας:ξερεις την εκτιμηση μου για σενα εχεις τα δικια σου στην συγκεκριμενη ιστορια( ο Κωστας δεν εχει με κανεναν τιποτα απλα του τη δινει οταν γραφονται κουφα κατα την γνωμη του) Ισως ο τροπος που το διατυπωσες ηταν περιεργος (εγω παντως δεν θα παρεξηγιομουν με τιποτα you know what i mean )

Mε την ευκαιρια ο audiokostas για αρκετο καιρο  δεν μου την εχει πεσει!!!!!

Εν κατακλειδι οι stones ειναι αυτοι που ειναι (ηταν μαλλον) και οι DP ΠΑΡΟΜΟΙΩΣ.Αν μας ΑΡΕΣΟΥΝ η ΟΧΙ ειναι προσωπικες αποψεις και δεν ειναι σωστο να αρπαζομαστε για τετοια θεματα {οπως πολυ σωστα ειπε και ο SF  (ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ )}.Στο βιντεο οντως ειναι για κλαματα οι STONES ??? ηθελημενα η μη ... ::)και απ'οτι εχω καταλαβει ειναι μερος του promotion τους (κανουν φασαρια για να ακουστουν -μεταφορικα το λεω 8)).Απο την αλλη εδω μεσα ολοι ψοφαμε για τετοιου ειδους αντιπαραθεσεις αλλος βαζει λιγο λαδι στην φωτια επιτηδες (για να αρχισει το σφαξιμο)

Αλλος κανει πλακα και αλλος το παιζει ειρηνιστης :D.Αυτο ειναι και το ωραιο του forum

η πλακα (και γι'αυτο στις μπυροποσιες ειναι ολοι αγαπημενοι και πεφτει γελιο δεν υπαρχει ιντριγκα ουτε οικονομικα συμφεροντα να δηλητηριασουν την INΤΕΡΝΕΤΙΚΗ μας σχεση .Αυτα .Καλημερα σας και μην πτοεισθε ρε παιδια (ακονιστε τα μαχαιρια ολο και καποιος θα ριξει θεμα ) ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Mε την ευκαιρια ο audiokostas για αρκετο καιρο  δεν μου την εχει πεσει!!!!!

 

Τι νούμερο έχεις;

 

Με τη σειρά πάει φίλως γιατί μετά θα αρχίσουν τα παράπονα περί προνομιακής μεταχείρισης από την προνομιακή διαχείριση.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καταλήξαμε σε σύγκριση τελικά... Και τέθηκε και ως επιχείρημα η τεχνική κατάρτιση (όπου ξεκάθαρα ΔΕΝ γίνεται σύγκριση υπερ των DP...) !!! H ρημάδα η τεχνική κατάρτιση, η οποία στο 90% των συζητήσεων εδώ μέσα, δεν θεωρείται σημαντική πτυχή στην μουσική αξία ενός καλλιτέχνη ή συγκροτήματος (και πράγματι από μόνη της δεν είναι τίποτα)...

 

Ξαφνικά όμως, ξεφύτρωσε πάλι... Αποφασίστε τελικά ρε λεβέντες, όχι τα καλά και συμφέροντα...

 

Τέλος πάντων, αν δούμε το ζήτημα όσο πιο σφαιρικά  μπορούμε, το πιθανότερο είναι ότι οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν οτι οι Stones είναι πολύ μεγαλύτερο μέγεθος από τους Deep Purple...

 

Σκεφτείτε την επίδραση στην νεολαία, την ταύτιση με την εποχή, την διείσδυση στον χώρο των media και το σπάσιμο των στεγανών, σκεφτείτε τα οικονομικά μεγέθη, τα συναυλικά venues και τα εισιτήρια των μεν και των δε, σκεφτείτε την αντοχή και την συνέπεια μέσα στον χρόνο, σκεφτείτε ότι τελικά ο Jagger και το logo των Rolling Stones έγιναν ένα τεράστιο icon για τύπο και fans...

 

Τόσο δύσκολο είναι να δούμε την αλήθεια? Ανεξάρτητα από το ποιά μπάντα μας αρέσει περισσότερο!! Μέχρι πριν από λίγο καιρό προτιμούσα Deep Purple δαγκωτό... Αυτήν την στιγμή, δεν γίνεται καν σύγκριση.... Stones δαγκωτό... 'Ο 'ΗΧΟΣ !!!  ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε φιλε χαλασε ο ηχος των purple και εφτιαξε των stones ??

Για εμπεριστατωμενη αναφορα σε μεγεθη απευθυνσου στον waterfall που εχει ολα τα στοιχεια(αυτο το παραδεχονται ολοι εδω μεσα) Και σιγουρα θα αποδειχθει οτι κάνεις λαθος ;D ;D

Αντικειμενικα τωρα :απο τεχνικης καταρτισης πλευρα δεν συγκρινονται με τιποτα .

Απο συνθετικης εχουν γραψει και οι μεν και οι δε αριστουργηματα (οι stones με απλο τροπο ενω οι purple με σαφως πιο ''εντεχνο''(καμμια σχεση με το δικο μας ''εντεχνο να εξηγουμεθα ) .ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ  Live δραστηριοτητας ρωτηστε τον Waterfall ,oπως και για πωλησεις ,επιρροες κλπ,κλπ.!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να παίξω κι εγώ....  ;D

Οι stones είναι το πιο υπερεκτιμημένο πράγμα μετά τα μπούτια την Beyoncé.

Προτιμώ την εκρηκτική διάρροια από τους stones και δεν είναι θέμα γούστου.

 

Γιατι ρε φιλε χαλασε ο ηχος των purple και εφτιαξε των stones ??

Για εμπεριστατωμενη αναφορα σε μεγεθη απευθυνσου στον waterfall που εχει ολα τα στοιχεια(αυτο το παραδεχονται ολοι εδω μεσα) Και σιγορα θα αποδειχθει οτι κανεις λαθος ;D ;D

Αντικειμενικα τωρα :απο τεχνικης καταρτισης πλευρα δεν συγκρινονται με τιποτα .

Απο συνθετικης εχουν γραψει και οι μεν και οι δε αριστουργηματα (οι stones με απλο τροπο ενω οι purple με σαφως πιο ''εντεχνο''(καμμια σχεση με το δικο μας ''εντεχνο να εξηγουμεθα ) .ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ  Live δραστηριοτητας ρωτηστε τον Waterfall ,oπως και για πωλησεις ,επιρροες κλπ,κλπ.!!!!

 

Για το αν θα μου κάτσει η Καιτούλα να τον ρωτήσω;  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων, αν δούμε το ζήτημα όσο πιο σφαιρικά  μπορούμε, το πιθανότερο είναι ότι οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν οτι οι Stones είναι πολύ μεγαλύτερο μέγεθος από τους Deep Purple...

.....said the vicar to the nun  ;D

 

Όλα τα ξέρεις παλιόπαιδο....... 8)

 

 

Α, ναι....

Ο Page είναι κουλός και ο Clapton είναι Θεός.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε φιλε χαλασε ο ηχος των purple και εφτιαξε των stones ??

 

Όχι, απλά στα δικά μου αυτιά, αυτό το απλό 'κάτι' στον ήχο των Stones με τρελαίνει φίλος..

 

Αντικειμενικα τωρα :απο τεχνικης καταρτισης πλευρα δεν συγκρινονται με τιποτα .

 

Όπως επίσης αντικειμενικά, από τεχνική οι DP δεν συγκρίνονται με τίποτα με Dream Theater, με Tribal Tech, με Weather Report και πάει λέγοντας... Δεν οδηγούμαστε πουθενά έτσι... Το ξανάπαμε ότι η τεχνική δεν είναι το πάν... Μεταξύ των δύο, φυσικά και είναι καλύτεροι οι DP...

 

Δεν χρειάζεται να ρωτήσω τον Waterfall, υπάρχουν στοιχεία, όποιος θέλει τα ψάχνει...

Εγώ θυμάμαι συναυλία των Deep Purple το 99, μπορεί και το 2000 , κάτω από τις εξέδρες του ΟΑΚΑ, σε άθλιο χώρο μάξιμουμ 10.000 και συναυλία των Rolling Stones σε ένα κατάμεστο ανοιχτό ΟΑΚΑ...

 

 

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου