Προς το περιεχόμενο

Oι Rolling Stones κουράστηκαν... (ή το κούρασαν)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ian Paice with Odessa - Perfect stranger (Deep Purple)

 

Kαι τα κολληματα καλα ειναι !!!Τι να πει κανεις για τους 3 μικρους Ιταλους που εχουν guest drummer τον  μεγα ΙΑΝ PΑΙCE ,και την απλοτητα του Paice ωστε να παιζει με τα τζοβενα χωρις ιχνος ''μουρης'' .Αυτοι ναι εινα ´κολλημενοι '' με τους Purple και για καλυτερη ''κολλα''ερχεται και παιζει o Paice μαζι τους. :o :o

 

Αναρωτιεμαι αν καποιος απο τους stones θα εκανε κατι τετοιο. ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάντως εγώ δεν έχω καταφέρει να ευχαριστηθώ ούτε ένα κομμάτι της αδιαμφισβήτητα καλύτερης ροκ μπάντας...Ω ναι, θα πάω να κοιταχτώ... :P

 

Purple πάλι, δώσε μου με το κιλό (περίοδο Blackmore παρακαλώ)  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ian Paice with Odessa - Perfect stranger (Deep Purple)

Πρωτη φορα το βλεπω αυτο Περικλη. Σ'ωραιος... ;)

 

Πάντως εγώ δεν έχω καταφέρει να ευχαριστηθώ ούτε ένα κομμάτι της αδιαμφισβήτητα καλύτερης ροκ μπάντας...Ω ναι, θα πάω να κοιταχτώ... :P

Μη πας πουθενα, μια χαρα σε βλεπω. Σφυζεις απο υγεια. ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και μετα μας πεταγεται και ο ευθικτος Nikolas που προσβαλλεται απο τη λεξη "μπαρουφες" (προτιμαει το "μπουρδες" που ειχε γραψει ο ιδιος σε αλλο ποστ) αλλα περιεργως δεν προσβαλλεται καθολου απο τις ιδιες τις μπαρουφες.

Μα δε φαντάζεσαι (πριν έρθεις μάλλον) το τι καυγάδες έχουμε ρίξει με το Νίκο! Απλά ήταν για άλλους λόγους (οικονομικοκοινωνικά...).

 

Ομολογώ ότι έπεσα για ύπνο και έλεγα στον εαυτό μου "πρέπει να του στείλω ένα ΠΜ. Δεν ήμουν εντάξει. Πετάχτηκα σαν το σκατό στην επιφάνεια και δεν είχα καμμία δουλειά". Αυτό ισχύει. Αλλά ρε συ, να εξηγήσω. Ο Superfunk δίνει κομμάτια του, εγώ βάζω κομμάτια μου, ο Σπύρος, ο Σπύρος, ο Σταύρος, ο Στράτος, κλπ... όλοι βάζουν μουσική τους. Από εσένα δεν έχω ακούσει κάτι. Ότι έχεις απίστευτες γνώσεις (εγκυκλοπαιδικές) αυτό ναι, αλλά μου δίνεται η εντύπωση του "λόγιου" κάτα κάποιο τρόπο, του "μουσικολόγου", αυτού που δεν δημιουργεί ο ίδιος, αλλά ερευνά τους άλλους! Το οποίο μια χαρά είναι, αλλά στο κάτω κάτω (το ξαναλέω) μια γνώμη του στυλ "μου αρέσει, δε μου αρέσει" νομίζω ότι μπορεί να περάσει. Αλλιώς ζήτω και καήκαμε. Αν έχεις ποστάρει κάτι (μουσικό) ζητώ συγνώμη και για αυτό και δείξε μου να ακούσω.

 

Επι τι ευκαιρία, σ'αρέσει δε σ'αρέσει ένα μέρος του πραγματικού μου επαγγέλματους είναι "συνθέτης" (ουτε μουσικός, ούτε μουσικοσυνθέτης, ούτε τραγουδοποιός). Οι μπηχτές, χωρίς ούτε ένα ποστ σε όλα τα κομμάτια που έχω βάλει κατα καιρούς (έστω και ιδιωτικά βρε αδερφέ) αλλού! Έχεις ακούσει κάτι δικό μου; Και αν ναι, με τι κριτήρια το κρίνεις; Με τα ίδια που κρίνεις τη μουσική των Rolling Stones; ;) ;)

 

EDIT: Έψαχνα το "μπούρδες" και νομίζω ότι το βρήκα. Μιλάς τις 16/04 σε άλλο θρεντ έτσι; Αν σε έχει πειράξει τόσο που το αναφέρεις ένα μήνα μετά, πες μου να το πάμε σε ΠΜ (δεν ενδιαφέρει άλλους νομίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Ναι, καλημέρα φίλε Τάκη, με ακούς;

- Έλα φίλε καλημέρα

- Κώστας από Αμπελοκήπους είμαι και θέλω να ψηφίσω Lynyrd Skynyrd που ναι σαν τον Άγιο Πατάπιο του Rock ένα πράμα και όλοι οι άλλοι είναι φλώροι κι αν τους βαστάει ας πατήσουν στη Λεωφόρο που θα τους γ......

- Ευχαριστούμε τον φίλο Κώστα, η ψηφοφορία συνεχίζεται, οι γραμμές ανοιχτές μέχρι τις 4 και ακούτε City, Am Fenster από το Μεγάλεω City της Αθήνας.....

 

Me like.

Χόνεστλι.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

- Κώστας από Αμπελοκήπους είμαι και θέλω να ψηφίσω Lynyrd Skynyrd που ναι σαν τον Άγιο Πατάπιο του Rock ένα πράμα

 

Φίλως Κώστας μας έμπλεξες... Άγιος ή όσιος; Οι μισοί τον λένε άγιο και οι άλλοι μισοί όσιο  ;D ;D ;D

 

ΥΓ: Αν έπαιζες 7ένδερ ήσουν άγιος, ενώ με τα άλλα κσύλα όσιος;  ::) Μπλέχτηκα  ;D

1150905917__.thumb.jpg.382406ac5f0fff84327a76eb81928e17.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου