Προς το περιεχόμενο

Oι Rolling Stones κουράστηκαν... (ή το κούρασαν)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Επινα μετα για να ξεχασω τα λεφτα για εισιτηρια!!! ;D

Πάντως τα πιο πεταμένα λεφτά σε συναυλία που έχω να θυμάμαι, δεν είναι άλλα από αυτά για τους GNR. Μιλάμε ότι ακόμα τα κλαίω εκείνα τα επτά χιλιάρικα (δρχ)    :P ;D

 

Αποκλείεται οι DP να ήταν τόσο φέσι όσο οι (ανεκδιήγητοι αρχικαλαμπόρτζαροι με τον μουγκαφόν τραγουδιστή και τον πάπαρους μάξιμους κιθαρίστα) GNR  :D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

......

 

Πλάκα κάνω ε? Μη με αρχίσουν τπτ οπαδοί του Πάριου να με πετροβολάνε  ;D

 

Ο τερρυ ειναι καλο παιδι δεν κανει τετοια και ας του εθιξες το ινδαλμα  :D

 

Οι Stones ειναι δεινοσαυροι οπως και να το κανουμε .

Εδω και χρονια αυτο που κανουν

ειναι να πουλανε το ονομα και καμια συλλογη .

Βεβαια αν δεν τους ειχα δει και με Πι να παιζαν θα πηγαινα να τους εβλεπα.

Γιατι οι Stones ειναι οι Stones .Δεν ειναι βαθυ μωβ  :P

Απο τη στιγμη που ειναι ενα  - πολυ μεγαλο - κομματι της βιομηχανιας

θα τους βλεπουμε στυ γυρα - στα live κονομανε χρημα - ακoμα και με καροτσακι

ακομα και αν παιζουν πλει μπακ .Οσο υπαρχουν ανθρωποι

που γουσταρουν την μουσικη τους θα υπαρχουν και οι Stones

ακομα και οταν οι ιδιοι οι Stones  θα παψουν να υπαρχουν .

Γιατι οπως ειπα και παραπανω οι Stones ειναι οι Stones .

 

Σαμη το IBAN  μου στο εστειλα οκ ?  :D

 

 

 

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, θα πρότεινα να προσέχουμε τι γράφουμε διότι το συγκεκριμένο βίντεο μου μυρίζει ΕΝΤΟΝΑ φάρσα/πλάκα. Δε λέω ότι και τα μεγαλύτερα γκρουπ δεν έχουν τις (πολύ) κακές στιγμές τους αλλά το να κάνεις ένα κολλάζ από τις χειρότερες (αν είναι όντως live performances και όχι κάποιο πλακατζίδικο edit) και να το ανεβάζεις ως επίσημο promo, δε στέκει απ' όπου κι αν το πιάσουμε.

 

Μα... είναι επίσημο promo.  ???

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... είναι επίσημο promo.  ???

Aρα προσεγμενο μεχρι και την τελευταια λεπτομερεια. Φανταζομαι οτι οι σκηνες ειναι προσεκτικοτατα διαλεγμενες. Δεν θελω ουτε να σκεφτω τι αφησαν απ'εξω... ;D

@Samy, μου χρωστας ενα DVD player... reading2.gif

 

Edit:

Αρχιζει η εκπομπη του Γεωργιου στο RealFM, συντονιστειτε ...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Είδα το βίντεο αφού διάβασα τα σχόλια. Νταξ, το περίμενα πιο τραγικό. Έχει όντως ανύπαρκτη μίξη, με αποτέλεσμα ο Mick να μην ακούγεται όπως πρέπει ή έστω όπως εμείς τον ξέρουμε (για μένα πιο πολύ ''ερμηνευτής'' είναι παρά τραγουδιστής οπότε έχει τεράστια σημασία η μίξη).

 

 Ο Keith κάνει λάθη στην κιθάρα, αλλά και τα φωνητικά του είναι....  ;D Όμως, αυτό εμένα προσωπικά, χωρίς να υπήρξα ουδέποτε μέγας-φαν των Stones, δεν με χαλάει. Ίσως το βίντεο θέλει επιτηδευμένα να ακούγεται ''raw''. Moυ θυμίζει λίγο και τους αρχαίγονους μπλουζίστες, που πάταγαν συχνά πολλές πρασινάδες στην ταστιέρα, και γκάριζαν στη φωνή... Ίσως λοιπόν το βίντεο να θέλει να βγάλει λίγο αυτή την ''σαπίλα'' της φωνής, του μη επιτυχούς αυτοσχεδιασμού κ.τ.λ.

 

 Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε το συλλογισμό μου...πάντως δεν έπεσα και από τα σύννεφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οι Stones ειναι οι Stones

 

ακριβως...case closed....

 

τωρα το να πηγαινεις να δεις τους Stones και να περιμενεις  να ακουσεις SUPER TIGHT δεμενη μπαντα σαν τους Police ή τους U2......μαλλον δεν εχεις ακουσει ποτε σου Stones.... ;D

 

παντως απο τα βιντεο της ΙΔΙΑΣ συναυλιας που παρεθεσα παραπανω μια χαρα παιζουν...μαλλον η επιλογη τους να βγαλουν dry recording απο το μικτη ηταν...αποτυχημενη.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, κάπου εδώ πρέπει κάποιος να πει πως δεν πηγαίνεις για να τους ακούσεις αλλά για να τους δεις, και για να καυχιέσαι αργότερα πως τους έχεις δει ζωντανά. Όποιος πάει με οποιεσδήποτε ακουστικές απαιτήσεις θα πικραθεί, αφού και όταν ακούγονται ψιλο-δεμένοι, τα τραγούδια που τους έκαναν διάσημους τα στραπατσάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως στο Shine a Light ακουγονται ΠΟΛΥ καλα και υπερ-δεμενοι (για Stones παντα)..βεβαια δεν ξερω αν εχει γινει και σιδερωματακι στο στουντιο...αλλα και παλι αν δεις το εργο θα παθεις πλακα με την ενεργεια του Jagger βαζει κατω 20αρηδες.....

 

Αλλα ετσι κι αλλοιως τα ειπαμε...ειναι οι Stones ρε αδερφε.... :)

 

Oi Deep Purple μια χαρα μπαντα ειναι αλλα κακα τα ψεμματα..κατηγορια .... φτερου μπροστα τους....οσον αφορα την ιστορια του ροκ ν ρολλ.....αλλα και την προσφορα στη μουσικη....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε σχέση με μια εικοσαετία πριν, το "στυλ" παιξίματος και το "δέσιμο" των Stones σε ό,τι έχω ακούσει, παραμένει το ίδιο (χαλαρό). Το πρώτο βίντεο είπαμε ήταν μια αποτυχημένη βλακεία.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως...case closed....

 

τωρα το να πηγαινεις να δεις τους Stones και να περιμενεις  να ακουσεις SUPER TIGHT δεμενη μπαντα σαν τους Police ή τους U2......μαλλον δεν εχεις ακουσει ποτε σου Stones.... ;D

 

παντως απο τα βιντεο της ΙΔΙΑΣ συναυλιας που παρεθεσα παραπανω μια χαρα παιζουν...μαλλον η επιλογη τους να βγαλουν dry recording απο το μικτη ηταν...αποτυχημενη.... ;)

 

Μα δεν ήταν μόνο αυτό. Ήταν λες και κάποιος πικραμένος που του είχαν ανακοινώσει πως απολύεται την άλλη βδομάδα έκατσε και έφτιαξε ένα βίντεο με στιγμές που στην κυριολεξία θάβονται. Με τη διαφορά πως τέτοιες στιγμές υπάρχουν άφθονες, και πως περιέργως το promo βίντεο αυτό εξακολουθεί να υφίσταται στο official Youtube channel, αντί πχ. για κάποιο tweet που διαγράφεται σε χρόνο dt. Kαι η υπόθεση δεν είναι καθόλου, μα καθόλου "closed" γιατί κανένας δεν αθωώνεται εκ προοιμίου για οποιεσδήποτε τραγικότητες βάσει των πρότερων μεγαλείων του. Ούτως ή άλλως αν δει κάποιος και το δεύτερο θρεντ το οποίο λινκάρεται στο πρώτο της Gear Page που προαναφέρθηκε, θα δει λεπτομερέστατες αναφορές περί του flop της πώλησης των πανάκριβων εισιτηρίων. Για να δεις τι? Μερικά ζωντανά relics laughing all the way to the bank?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου