Προς το περιεχόμενο

Oι Rolling Stones κουράστηκαν... (ή το κούρασαν)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ελα μωρε...πιες ενα τιλιο μαζι με τον Waterfall και θα σου περασει....  ;D

 

 

Στα 20 μας ηταν λογικο να μαλλωνουμε (οι ροκαδες με τους καρεκλαδες και οι τεχνοροκαδες με τους πανκηδες)....στην...ηλικια μας ειναι μαλλον αστειο..... ;D

 

Ας γουσταρει οτι γουσταρει ο καθενας και ας υποστηριζει οτι θελει αυτος...για...καλυτερο....αλλα και να προσπαθει με το ενα ποδι στον ταφο.. ;D..να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ και να ΕΠΙΒΑΛΕΙ (στους υπολοιπους γεροντες  ;D ) οτι το...γουστο του στην...αρχαιολογια ....ειναι το καλυτερο....ειναι μαλλον τραγικος παλιμπαιδισμος.... ;D...εκτος βεβαια και αν αυτο τον κανει να αισθανεται νεος (εγω παντως νομιζω οτι υπαρχουν και πιο αποτελεσματικοι τροποι να..ξανανοιώσεις..παντρεψου ρε παιδι μου μια γυναικα 15 χρονια νεωτερη σου και κανε παιδι στα 47 οπως εγω ...πιο ευχαριστο ειναι  ;D ;D )

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ας στο πω αλλοιως αν το ροκ ν ρολλ ηταν ο ....Χριστιανισμος...οι Beatles θα ηταν ο ΘΕΟΣ ,οι RS ο ΧΡΙΣΤΟΣ,οι Zepellin  η Παναγια και οι DP ...o  Aγιος Χαραλαμπος.... ;D

 

Kαλος Αγιος αλλα μακραν.....απο τους αρχηγους.... ;D

 

Κακα τα ψεμματα για να εισαι το αντιπαλο δεος της μεγαλυτερης μπαντας ολων των εποχων (Beatles) ....κατι πρεπει να αξιζεις....

 

Χαχαχαχαχα Σωστοοοοοος !!!  :D

 

Βρε μαζί σου, αλλά...

 

Το γεγονός ότι το πρώτο πα ρα ρα, πα ρα ρα ρα, πα ρα ρα, πα πα (βλέπε smoke on the water)  ;D ;D ;D ;D  που γρατζουνάει ο μελλοντικός guitar hero όταν θα πιάσει στα χέρια του το κούτσουρο για πρώτη φορά, σημαίνει ότι οι DP έχουν αφήσει και αυτοί ανεξίτηλο στίγμα.

 

Αλλά σου ξαναλέω, δεν τα βάζω στην πλάστιγγα- αν και κατά βάση συμφωνώ με την «ιεραρχία» που έθεσες. Ίσως όχι άγιος Χαράλαμπος, αλλά άγιος Γιώργος ή Παύλος  ;D  

 

ΥΓ: Και Sabbath το άγιο πνεύμα  ;D ;D ;D ;D

 

   

 

Τερ αν βάλεις μαζί Άγιο Χαραλαμπο ,Αγιο Μαυροσαββατο 

και δυο τρεις άλλους αγιους της Α2

βγάζεις την αίρεση του μετάλλου - σορρυ Νεστορα  ;D

 

 

...και που λέτε οι Stones ....  ;D

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως νομιζω οτι υπαρχουν και πιο αποτελεσματικοι τροποι να..ξανανοιώσεις..παντρεψου ρε παιδι μου μια γυναικα 15 χρονια νεωτερη σου και κανε παιδι στα 47 οπως εγω ...πιο ευχαριστο ειναι  ;D ;D )

Συμφωνώ εν μέρει:

Κάνε παιδιά μικρός και βρες νέα γυναίκα αργότερα.

Μου φαίνεται καλύτερο. ;)

...βγάζεις την αίρεση του μετάλλου - σορρυ Νεστορα  ;D

Πάω να πιάσω mahogany. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μωρε...πιες ενα τιλιο μαζι με τον Waterfall και θα σου περασει....  ;D

 

 

Στα 20 μας ηταν λογικο να μαλλωνουμε (οι ροκαδες με τους καρεκλαδες και οι τεχνοροκαδες με τους πανκηδες)....στην...ηλικια μας ειναι μαλλον αστειο..... ;D

 

Ας γουσταρει οτι γουσταρει ο καθενας και ας υποστηριζει οτι θελει αυτος...για...καλυτερο....αλλα και να προσπαθει με το ενα ποδι στον ταφο.. ;D..να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ και να ΕΠΙΒΑΛΕΙ (στους υπολοιπους γεροντες  ;D ) οτι το...γουστο του στην...αρχαιολογια ....ειναι το καλυτερο....ειναι μαλλον τραγικος παλιμπαιδισμος.... ;D...εκτος βεβαια και αν αυτο τον κανει να αισθανεται νεος (εγω παντως νομιζω οτι υπαρχουν και πιο αποτελεσματικοι τροποι να..ξανανοιώσεις..παντρεψου ρε παιδι μου μια γυναικα 15 χρονια νεωτερη σου και κανε παιδι στα 47 οπως εγω ...πιο ευχαριστο ειναι  ;D ;D )

 

 

Η αληθεια ειναι οτι την εποχη που οι αλλοι τσακωνονταν για τετοια θεματα εγω ασχολουμην με πιο παραγωγικα πραγματα.Επισης ο waterfall ειναι μικροτερος απο σενα και μενα τι τιλιο και τριχες  μας λες αν αρχισει και πινει θα στεγνωσει ο Ευβοικος  ;D ;DΕγω πινω μεχρι να μπορω να τον περασω (περπατωντας με νερο μεχρι το γονατο )  ;DΕσυ να δουμε τωρα που εισαι μπαμπας ποσο θα σου επιτραπει να πινεις (αντε κανα κιντερντε(για τους κολικους)  + χαμομηλι + φρουτοκρεμα κλπ,κλπ) ;D ;D ;D

ΕΧΕΙΣ πλακα μπρε  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να βρω ποιός είναι (για) (τ)ο(ν) Άγιο(ς) Παντελεήμο(ω)ν(α).

 

Α-ΜΠΕΜΠΑ-ΜΠΛΟΜ-ΤΟΥ -ΚΕΙΘΕ-ΜΠΛΟΜ !!!-μπλιμ/μπλομ.Καμεις πως δεν ξερεις Νεστορα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sakis: Σύμφωνοι, αλλά κάποιος που έχει ένα σωστό γνώθι σαυτόν και δεν αλλοτριώνεται από τα γεμάτα θησαυροφυλάκια του Σκρουτζ Μακ Ντακ ή την ακαταμάχητη έλξη και εθισμό της δημοσιότητας και της σκηνής κάτω από το φως του προβολέα, αποσύρεται στην ώρα του, αφήνοντας και την εικόνα με την οποία θα ήθελε να τον θυμόνται. Η καλλιτεχνική ιστορία είναι γεμάτη από παραδείγματα τραγουδιστών, ηθοποιών κλπ. που εξακολούθησαν - και εξακολουθούν! - να εμφανίζονται way past the mummy stage χωρίς να έχουν ιδιαίτερη ανάγκη για τα προς το ζην, προκαλώντας και τα ανάλογα αισθήματα οίκτου.

 

μαζι σου σε ολο αυτο! αλλα ειναι οι stones στα @@ τους.... σε ολες τις εποχες τους ειχαν Live που ηταν για κλαματα.

 

οσο αφορα το προμο βιντεο θελανε να τους προσεξουμε. και το καταφερανε.

αμα βαζανε καλα στιγμιοτυπα δεν εφτανε το Thread δεκα σελιδες  ;)

 

@waterfall

ελεος δηλαδη.... δεν ξερω τι να σου πω.... ηξερα οτι θα τσιμπησεις αλλα οχι τοσο...

μαλλον δεν εχεις κολημα αλλα προβλημα.....

 

να γραφτει στα πρακτικα οτι εχω ακουσει δισκογραφια βαθυ μωβ(μικρος ημουνα συγνωμη), εχω παει σε αφιερωμα και εχω χτυπηθει, τους εχω δει live και νομιζω οτι ειχα και t - Shirt

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι Stones ειναι οι....STONES... η μεγαλυτερη ροκ μπαντα ever...;D & η δευτερη μεγαλυτερη μπαντα γενικως μετα τους θεους (Beatles).... και αυτα τα FACTS εχουν ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ στην ιστορια της ποπ μουσικης και δεν θεωρουνται συζητησιμα πουθενα στο κοσμο

Και μετα μας πεταγεται και ο ευθικτος Nikolas που προσβαλλεται απο τη λεξη "μπαρουφες" (προτιμαει το "μπουρδες" που ειχε γραψει ο ιδιος σε αλλο ποστ) αλλα περιεργως δεν προσβαλλεται καθολου απο τις ιδιες τις μπαρουφες.

 

...αν θυμαμαι εχουν βγαλει μεχρι και τον ΜΠΕΤΟΒΕΝ ασχετο...

Εγω αυτο που θυμαμαι ηταν η συγκριση που Εσυ ειχες κανει καποτε μεταξυ των Beatles και του...Bach, βγαζοντας εμμεσως πλην σαφως τους πρωτους συνθετικα ανωτερους. :-X

Εδω τα καλα FACTS λεμε... ;D

 

παικτες ναι....ΣΥΝΘΕΤΕΣ...μαλλον ΠΛΑΚΑ μου κανεις.... ;)

Δε σου κανει καθολου πλακα. Ελπιζω εσυ να μας κανεις πλακα...

 

σε ολες τις εποχες τους ειχαν Live που ηταν για κλαματα.

Μη το ξαναπεις αυτο! Οι Stones? Live για κλαματα? Δειξε λιγο σεβασμο στην μεγαλυτερη Rock μπαντα...

 

@waterfall

ελεος δηλαδη.... δεν ξερω τι να σου πω.... ηξερα οτι θα τσιμπησεις αλλα οχι τοσο...

μαλλον δεν εχεις κολημα αλλα προβλημα.....

Sakis, μαλλον το προβλημα το εχεις εσυ που δεν καταλαβαινεις τι διαβαζεις. Αν διαβασες λοιπον ολα τα ποστς επρεπε να ειχες καταλαβει ποιος τελικα κολλησε και "σοβαρεψε'. Οι περισσοτερες απαντησεις μου ηταν με χιουμοριστικο υφος και καλη διαθεση, αλλα αφου μερικοι εδω σωνει και καλα και παρα την αγνοια τους ηθελαν να το τραβηξουν και περα απο την πλακα, κανενα προβλημα. Ψαξε αλλου για κολληματα.

 

να γραφτει στα πρακτικα οτι εχω ακουσει δισκογραφια βαθυ μωβ
Congrats.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου