Προς το περιεχόμενο

Oι Rolling Stones κουράστηκαν... (ή το κούρασαν)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Να μιλας για τον εαυτο σου κυριε μεγαλο-συνθετα. Το οτι δεν εχεις την παραμικρη ιδεα σε πολλα αυτο το εχουΜΕ καταλαβει, αλλα δεν το κανουμε και θεμα.

Με ούτε κι εγώ το έκανα... Ερώτηση ήταν (δεν ξέρουμε αν γνωρίζεις). Εσύ που γνωρίζεις (και οι άλλοι δηλαδή) για πείτε με... Έτσι ρε παιδί μου για να με βγάλεις απ'την απορία...

 

Πάντως (όπως γνωρίζει σίγουρα ο Μάραθον) ορθογραφία δε ξέρω!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Ενταξει ας στο πω αλλοιως αν το ροκ ν ρολλ ηταν ο ....Χριστιανισμος...οι Beatles θα ηταν ο ΘΕΟΣ ,οι RS ο ΧΡΙΣΤΟΣ,οι Zepellin  η Παναγια και οι DP ...o  Aγιος Χαραλαμπος.... ;D

 

Kαλος Αγιος αλλα μακραν.....απο τους αρχηγους.... ;D

 

Κακα τα ψεμματα για να εισαι το αντιπαλο δεος της μεγαλυτερης μπαντας ολων των εποχων (Beatles) ....κατι πρεπει να αξιζεις....

 

Βρε μαζί σου, αλλά...

 

Το γεγονός ότι το πρώτο πα ρα ρα, πα ρα ρα ρα, πα ρα ρα, πα πα (βλέπε smoke on the water)  ;D ;D ;D ;D  που γρατζουνάει ο μελλοντικός guitar hero όταν θα πιάσει στα χέρια του το κούτσουρο για πρώτη φορά, σημαίνει ότι οι DP έχουν αφήσει και αυτοί ανεξίτηλο στίγμα.

 

Αλλά σου ξαναλέω, δεν τα βάζω στην πλάστιγγα- αν και κατά βάση συμφωνώ με την «ιεραρχία» που έθεσες. Ίσως όχι άγιος Χαράλαμπος, αλλά άγιος Γιώργος ή Παύλος  ;D  

 

ΥΓ: Και Sabbath το άγιο πνεύμα  ;D ;D ;D ;D

 

   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ΥΓ: Και Sabbath το άγιο πνεύμα  ;D ;D ;D ;D

;D ;D ;D

 

Ντιπ για ντιπ περπολ ρεεεε....

 

Οι Στοουνς ειναι οι Στοουνς,αυτο ειναι αληθεια.

Απο κει και περα,οποιαδηποτε συγκριση ειναι αστοχη.

Οι Στοουνς εγραψαν τραγουδια προσιτα στη μαζα,

οι Περπολ τραγουδια για λατρεις της ''εντασης''.*

 

Αν μπω παντως στο τρυπακι της συγκρισης...

Το μονο που μπορει να συγκριθει ειναι η δεξιοτεχνια και το θρασος για δυσκολα εγχειρηματα(δεν σημαινει οτι ειναι σοβαρο κριτηριο),οπου εκει οι Στοουνς 500 ζωες να ζουσαν,Purple δε θα γινονταν... 8)

 

''Ritchie doesn't want comfort,he wants tension.I wanna thank HIM for makin me a better bass player and a better singer''

 

Eιπε καποτε ο Hughes..

 

Παρακαλω να αλλαξει ο τιτλος σε ''Kατι κουρασμενα  παληκαρια'' γιατι εχει κατι παληκαρια,ντοπια,άξια αναφορας... ;D

 

εδιτ:Δε μιλαω για παληκαρια του νοιζ. :D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Sabbath το άγιο πνεύμα

 

σαφως αλλωστε αυτοι ηταν και οι εφευρετες του hard rock δεν το λες και μικρο επιτευγμα...(ασχετως αν δεν μου αρεσει ιδιαιτερα το hard rock με εξαιρεση τους.....Deep Purple  ;D...που οντως εχουν καποια ωραια κομματια.. )

 

αλλωστε αν οι τεχνικες δυνατοτητες ενος συγκροτηματος ηταν το βασικο κριτηριο για τη σημαντικοτητα του στην ιστορια η ροκ μουσικη θα ειχε πεθανει εδω και χρονια και  καγκουρες τυπου Μαλμστην θα θεωρουνταν η επιτομη του....ΔΕΝ θεωρουνται ομως...και κακα τα ψεμματα...για αλλη μια φορα σας το λεω κολλημενοι   ;D..οι Stones ειναι οι....STONES... η μεγαλυτερη ροκ μπαντα ever...;D & η δευτερη μεγαλυτερη μπαντα γενικως μετα τους θεους (Beatles).... και αυτα τα FACTS εχουν ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ στην ιστορια της ποπ μουσικης και δεν θεωρουνται συζητησιμα πουθενα στο κοσμο  (εκτος βεβαια απο το ΝΟΙΖ..και τα γνωστα καϊναρια του...που αν θυμαμαι εχουν βγαλει μεχρι και τον ΜΠΕΤΟΒΕΝ ασχετο... ;D)  oλα τα αλλα ειναι αμπελοφιλοσοφιες.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gdevelek:αληθευει οτι δεν εχεις δει κανενα live των Deep Purple ;Κακως. :o

@Superfunk :ενταξει Νικο οι stones καλοι ητανε και εχουν βγαλει και πραμα πολυ αλλα δεν συγκρινονται σαν παικτες ΙΣΩΣ και σαν συνθετες με τους Deep Purple .Aτυχης η συγκριση . :o

@Νικολας : απ'εσενα περιμενα πιο εμπεριστατωμενη αποψη (αφου ξερεις μουσικη !!!) :-*

@Τerry :ΕΠΙΣΗΣ πολυ χαλαρο σε βλεπω φιλε (ειδικα εσυ που εχεις παιξει με τον Τεραστιο Gillan επρεπε να εχεις φαει σιδερα ???)

@Freerock1974 :+1000000.Kαλα τα ειπες μεγαλε !! ;D

@waterfall : Μην τα παιρνεις της μετρητοις (συγχώρεσε αυτούς Θεέ μου ουκ οιδασι τι ποιουσι) :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν συγκρινονται σαν παικτες καιFreerock και σαν συνθετες με τους Deep Purple

 

παικτες ναι....ΣΥΝΘΕΤΕΣ...μαλλον ΠΛΑΚΑ μου κανεις.... ;)

 

απλα δεν σου αρεσει το ροκ ν ρολλ αλλα διαφοροι  τυποι με λαμε κολαν,πτυχια ωδειου ,πολλα πληκτρα (μπρρρρρ)....& κομματια διαρκειας 56 λεπτων...με δεκα κιλα παπαδες... ;D

 

εμας μας αρεσει να ροκ....και να πανκ... ;D

 

γουστα ειναι αυτα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

@Νικολας : απ'εσενα περιμενα πιο εμπεριστατωμενη αποψη (αφου ξερεις μουσικη !!!) :-*

Μα... δεν ακούω ούτε Stones ούτε Purple και επιπλέον μιλάω καθαρά για γούστω και τίποτε άλλο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... δεν ακούω ούτε Stones ούτε Purple και επιπλέον μιλάω καθαρά για γούστω και τίποτε άλλο...

 

Ενταξει τη γλυτωνεις με 5 μερες κρατηση μονο Νικολα !!!! ;D ;DΠλακα κανω ετσι !! ;D

Να σκεφτεις οτι εχω 2 δισκους μονο Stones και 6 δισκους DP.Oποτε με βλεπω με 30 μερες φυλακη απο τον διοικητη .

@ΓΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΝΙΚΟ PUNKOΜΠΑΜΠΑ  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... δεν ακούω ούτε Stones ούτε Purple και επιπλέον μιλάω καθαρά για γούστω και τίποτε άλλο...

 

ε,καλα μη τρελλαθουμε...ουτε και εγω ακουω....2013 εχουμε αν ειναι δυνατον.... ;D τι με περασες για ****γερο? ;D

 

αλλα ΑΝ πρεπει σωνει και καλα να ακουσω κατι.... αρχαιολογικο  ;D απο λευκους rock καλλιτεχνες   θα προτιμησω σιγουρα Stones απο DP...αλλα γενικα το ροκ ,με ελαχιστες εξαιρεσεις, με κανει να ψιλοβαριεμαι εδω και πολλα χρονια...οποτε δεν θα σκισω και το καλτσον μου αν μου θιξεις τους Stones ;D

 

Eτσι κι αλλοιως in my book και οι Stones & oi DP μια τριχα απο τους ορχεις του Ottis Redding ,του James Brown ή του Johnny Cash ειναι οποτε τι να συζηταμε τωρα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου