Προς το περιεχόμενο

Oι Rolling Stones κουράστηκαν... (ή το κούρασαν)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

To ειρωνικό ''φαίνεται'' δεν το πιασα  ??? ...σαν μπασίστας τον glover τον εχω για λάβαρο!Μπασογραμές δυναμίτες...εντυπωσιακά σκαψίματα  8)

 

Πες μου μια μπαντα στο υφος των DP, εκτος απο τις...cover bands τους.

 

Ακριβώς δεν θα σου βρω...άλλωστε είναι μοναδικοί.

 

Το να ακουσεις ολα τα στουντιο αλμπουμ τους βεβαια δεν χρειαζεται να στο πω εγω, εννοειται οτι πρεπει να γινει πριν τα παραπανω.

 

Ο πρεσβύτερος αδερφός μου τα'χει δωρίσει όλα  ;) ...ακούει κάτι ska p και manu chao τώρα..30 χρονών ο αθεόφοβος  ;D

 

Όσο για τα άλλα δεν απαντώ διότι σε αυτές τις κατηγορίες ανθρώπων που ορθά μαστιγώνεις δεν ανήκω!Το να με σνομπάρεις για την ηλικία μου είναι λανθασμένο καθότι η εξέλιξη του χαρακτήρα του ανθρώπου και η ανάπτυξη του εγκεφάλου του κάπου εκεί κλείνει .Σε εμπειρία ναι υστερώ...

 

Εν τέλει σχολίασα την σκηνική τους παρουσία τα τελευταία χρόνια και μάλιστα ομολόγησα πως έχω άγνοια περί αυτής στα προηγούμενα.Με τα δικά μου κριτήρια δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα.

 

Είμαστε εντελώς off topic εν τω μεταξύ εδώ και χρόνια  ;D ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθησα και διάβασα ΟΛΟ το thread από την αρχή.

Βρε μπραβο κουραγιο... ;D

 

Ας τελειώσουμε την διαμάχη με τη κλασσική φράση:Γούστα είναι αυτα.

Διαβασες ολο το thread και καταλαβες οτι "μαλωνουμε" για τα γουστα μας? Για ξαναπαμε απ'την αρχη... 8)

 

Σε εμπειρία ναι υστερώ...

Αυτο λεω. Και σε συνδιασμο με την ηλικια σου, αυτο σκοτωνει. :P

"Τρεχεις" πολυ και βγαζεις ευκολα συμπερασματα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι, τωρα ειδα αυτο το Ηλικία: 18.

My fault. Επρεπε να κοιταξω απ'την αρχη το προφιλ σου, οχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα για να ξερω σε ποιον απαντω και πως πρεπει να απαντησω.

 

To 1968, που σχηματίστηκαν οι dp, o Blackmore ήταν 23 ετών.

 

Παρακαλώ όχι σχόλια για τους dp αν δεν είστε 23+

 

Aν είστε μεχρι 18 μπορείτε να σχολιάζετε μόνον τους Beatles (ο McKartney ήταν 18 ετών το 1960 οταν έγιναν οι Beatles)

 

Απο 19+ επιτρέπεται ο σχολιασμός και για τους stones (jagger born 1943, Stones formed in 1962)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασες ολο το thread και καταλαβες οτι "μαλωνουμε" για τα γουστα μας? Για ξαναπαμε απ'την αρχη...  8)

 

Δεν είπα αυτό όμως,απλώς είπα ας αγνοήσουμε τί λέει ο άλλος για τους DP η τους RS,και ας επαναπαυθούμε στη σκέψη ότι αυτή είναι η γνώμη του,ας είναι για εμάς η ίσως και αντικειμενικά λάθος.Τί να κάνουμε,είναι κρίμα γενικά να χαλιόμαστε...Το έχω περάσει,ο καθένας να λέει οτι η τάδε μπάντα είναι καλυτερη και μπλα μπλα μπλα,και γω να λεω οχι αυτη είναι και μπλα μπλα.ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.Πλεον νομίζω οτι σε τετοιες ηλικίες που υπάρχουν στο νοιζ(αλλά και μικρότερους που απο τα πόστς τους καταλαβαίνεις ότι είναι αρκετά ώριμοι) ο καθένας μας έχει ψαχτεί μόνος του και ξέρει τί του αρέσει και τί είναι (για αυτόν)

καλύτερο (συνθετικά,τεχνικά κλπ).Απλώς η όλη διαμάχη μπορούσε να τελειώσει με την προαναφερθείσα φραση.

 

 

Long Live Rock 'n' Roll!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ όχι σχόλια για τους dp αν δεν είστε 23+

Το σχολιο μου για την ηλικια του εχει να κανει με το οτι συνηθως στην ηλικια του δεν υπαρχει η μεγαλη εμπειρια σε διαφορα ακουσματα.

 

@Illuvatar, να σου ξαναπω οτι εδω δεν "μαλωνουμε" για τα γουστα. Τι με ενδιαφερει εμενα αν ο αλλος ακουει RS ή Λευτερη Πανταζη?

Οταν ομως πεταχτει και πει μια βλακεια τυπου, πχ, "ο Steve Morse σερνεται και η τεχνικη του ειναι για τα μπαζα", τοτε εκει παμε αλλου και ξεφευγουμε οπως καταλαβαινεις απο το "αυτο μου αρεσει, αυτο οχι".

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχολιο μου για την ηλικια του εχει να κανει με το οτι συνηθως στην ηλικια του δεν υπαρχει η μεγαλη εμπειρια σε διαφορα ακουσματα.

 

Ναι, καλά...

 

Get outta my way

I'm gettin' tired of you

There ain't no chance

Doin' what you wanna do

I've been down down down down down

Got to get my feet back on the ground

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχολιο μου για την ηλικια του εχει να κανει με το οτι συνηθως στην ηλικια του δεν υπαρχει η μεγαλη εμπειρια σε διαφορα ακουσματα.

 

Εύκολο

 

Ναι, καλά..., μας έπεισες

 

 

Get outta my way

I'm gettin' tired of you

There ain't no chance

Doin' what you wanna do

I've been down down down down down

Got to get my feet back on the ground

 

Lady double dealer

Get outta my way

Lady double dealer

You got nothing to say

 

Είσαι σίγουρος οτι έχεις "ακούσει" dp?

Δε βλέπω να σε ακουμπανε οι στίχοι τους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου