Προς το περιεχόμενο

Oι Rolling Stones κουράστηκαν... (ή το κούρασαν)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα είχες απόλυτο δίκιο Waterfall, αν δεν υπήρχε κάτι τέτοιο όμως...

 

Speed King - Deep Purple

Ειρωνικα το εγραψα ωρε dvat. Λες να πιστευω οτι μια αστειοτητα τυπου "Satisfaction" ειναι "κομματαρα-σταθμος, κομματι-οροσημο και μια απο τις μεγαλυτερες στιγμες εμπνευσης του 20ου αιωνα"? ;D

 

@Τheoctapus, υπαρχει ζωη και εξω απο το Top 20. Για να ακριβολογουμε, εκει ειναι η πραγματικη (μουσικη) ζωη, εξω απο το Top 20.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@Τheoctapus, υπαρχει ζωη και εξω απο το Top 20. Για να ακριβολογουμε, εκει ειναι η πραγματικη (μουσικη) ζωη, εξω απο το Top 20.

 

Εγώ, εσύ και άλλοι το ξέρουν πολύ καλά αυτό, οι ΠΟΛΛΟΙ όμως ούτε το ξέρουν ούτε τους νοιάζει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρωνικα το εγραψα ωρε dvat. Λες να πιστευω οτι μια αστειοτητα τυπου "Satisfaction" ειναι "κομματαρα-σταθμος, κομματι-οροσημο και μια απο τις μεγαλυτερες στιγμες εμπνευσης του 20ου αιωνα"? ;D

 

@Τheoctapus, υπαρχει ζωη και εξω απο το Top 20. Για να ακριβολογουμε, εκει ειναι η πραγματικη (μουσικη) ζωη, εξω απο το Top 20.

 

με προλαβες Κωστα ημουν ετοιμος να το διευκρινησω στον dvat (παρεπιπτωντος ειναι ωραιος κιθαριστας ) που δεν δειχνει και να εχει προβλημα με καμμια blackmoria κομματι !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, εσύ και άλλοι το ξέρουν πολύ καλά αυτό, οι ΠΟΛΛΟΙ όμως ούτε το ξέρουν ούτε τους νοιάζει.

 

Το rock n roll πεθανε δηλαδη οταν σταματησε να ασχολειται με αυτο η πλειοψηφια; Αν ναι, τοτε το θαψαμε πριν απο αρκετες δεκαετιες μαζι με τους δεινοσαυρους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε waterfall είσαι άρρωστος  ;D  ;D

 

Λατρεύω purple και glover  8) !Σαν ανυπέρβλητο όριο,που αν δεν κάνω λάθος έτσι τους έχεις στο νου σου, δεν τους βάζω πάντως.Από τότε έχουν βγει άπειρες(υπερβάλλω για να πείσω) μπαντάρες στο ύφος τους....απλά περάσαν ,όπως είπαν και άλλοι, οι εποχές που ήταν το επίκεντρο το χαρντ ρουάκ.

 

Σε live δεν έχω πάει καθότι είμαι μικούις  ;D ...όταν τους χάζευα όμως ''ζωντάνα'' ρουφώντας φρέδο από το pc μου είδα σε αρκετά  live (ειδικά στην συγχρονες μέρες) να είναι ολίγο αγγουράκια.

 

Εγώ ρε παιδί μου θέλω να αλωνίζει το stage η μπάντα με στραβωμένη μούρη η οποία πραγματικά να υποφέρει,ιδρωμένη μασχάλη,καντινιάρικη φωνή που να πρoκαλεί fatality και άφθονο λίκνισμα με την μαλλούρα να ανεμίζει  8) ..ναι δεν λέω μπορεί να αγνοώ αρκετά live dp που να γινόταν αυτό...

 

Γιατί εξάπτεσαι τόσο;  ???...θα μου πεις πως θα έπρεπε να μου αρέσει μια ροκ μπάντα;

 

Την γνώμη μου είπα σε ένα χαλαρό από την φύση του θέμα.

 

Όσο για τα περί top 20 δεν συμφωνώ ότι είναι κριτήριο για να δούμε αν τσουλάει ένα είδος.Αν τα MME πλάσαραν black metal...οι naer mataron θα πουλούσαν  ;D .

 

Η rihanna έχει πιο εύπεπτη μουσική και πιο ωραία οπίσθια από τον petrucci  ;D οπότε θα αποφέρει περισσότερο κέρδος στο MTV ας πούμε.

 

Πάντα στο υπογραμμισμένο καταλήγουμε ως αιτία σήψης ;)

 

Σε όλο το φάσμα της ροκ πάντως μια χαρά συναυλιάρες γίνονται.

 

 

 

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λατρεύω purple και glover (?) 8)

Φαινεται...

 

Σαν ανυπέρβλητο όριο,που αν δεν κάνω λάθος έτσι τους έχεις στο νου σου...

Λαθος κανεις. Δεν ξυπναω και κοιμαμαι με τους DP στο μυαλο μου. Στο σπιτι μου υπαρχουν περιπου 5000+ CD με Jazz/Rock/Blues κα, κι αυτη η μπαντα πιανει ελαχιστο χωρο στη δισκοθηκη μου, 39-40 CD και λιγα DVD.

 

Από τότε έχουν βγει άπειρες(υπερβάλλω για να πείσω) μπαντάρες στο ύφος τους....

Πες μου μια μπαντα στο υφος των DP, εκτος απο τις...cover bands τους.

 

Σε live δεν έχω πάει καθότι είμαι μικούις  ;D

Ναι, τωρα ειδα αυτο το Ηλικία: 18.

My fault. Επρεπε να κοιταξω απ'την αρχη το προφιλ σου, οχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα για να ξερω σε ποιον απαντω και πως πρεπει να απαντησω. Αντε λοιπον και κατεβασε καμια 40ρια live τους (δεν τολμω να σου πω να αγορασεις CD τους), δες και αλλα τοσα σε βιντεο απο ολη την πορεια τους σαν μπαντα, κατσε αραξε κανα-δυο μηνες και ακου/δες, και τα ξαναλεμε.

 

Το να ακουσεις ολα τα στουντιο αλμπουμ τους βεβαια δεν χρειαζεται να στο πω εγω, εννοειται οτι πρεπει να γινει πριν τα παραπανω. Μετα απ'ολα αυτα, θα δικαιουσαι να εχεις γνωμη γι αυτη την μπαντα. Αυτο ισχυει φυσικα για ολες τις μπαντες που θα σου ερθει η ορεξη να πεις την "αποψη" σου.

 

Γιατί εξάπτεσαι τόσο;  ???...

Εξαπτομαι γιατι τυποι ασχετοι με το_οποιο_θεμα εκφερουν "αποψη", κριτικαρουν αρνητικα και γραφουν πραγματα που δεν ισχυουν. Εχουμε πηξει απο Jazz/Rock/Classical κλπ "ειδημονες" σ'αυτη τη χωρα που λενε το κοντο τους και το μακρυ τους, τυποι απιθανοι που απο δισκογραφια εχουν μονο μερικα "Best of Jazz" / "Best of Classical" / "100 Greatest Rock Songs" στο συρταρι τους και μετα παιρνουν αμπαριζα τα ιντερνετικα φορουμ και αρχιζουν τα γραφουν "αποψεις" και "κριτικες".

Βρε ηρεμηστε λεμεεεεεε....eyeroll.gif

 

θα μου πεις πως θα έπρεπε να μου αρέσει μια ροκ μπάντα;

Οχι βεβαια. Θα μπορουσα ομως. 8)

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθησα και διάβασα ΟΛΟ το thread από την αρχή.

Ένα έχω να πω:

 

Ω ΘΕΕ ΜΟΥ.

 

Βασικά και κάτι άλλο:

Νόμιζα για λίγο ότι βρισκόμουν στο σχολείο και μαλώναμε ποιός κιθαρίστας την έχει πιό μεγάλη(την τεχνική)...Ας τελειώσουμε την διαμάχη με τη κλασσική φράση:Γούστα είναι αυτα.

Long Live Rock 'n' Roll!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τελειώσουμε την διαμάχη με τη κλασσική φράση:Γούστα είναι αυτα.

 

Με παρόμοια λόγια ξεκίνησε η "διαμάχη". Αλλά τα αυτονόητα ορισμένες -ευτυχώς ελάχιστες -  φορές αποδεικνύονται δυσνόητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου