Προς το περιεχόμενο

Oι Rolling Stones κουράστηκαν... (ή το κούρασαν)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα έχω να πω ,κάτι γελοίοι χαρακτήρες σα τον Τέρρυ-Μπέρυ και τον Φούζιο θέλουν λίγο NdNikola να τους σκουπίσει ,άντε γιατί μα τα κάνατε μάντολες,παλιοκουνάβια  ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το MSN δε δουλεύει σήμερα, ή απλά είναι η συνηθισμένη Noiz chat mode εδώ και τουλάχιστον 10 σελίδες?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανεβάζει κάποιος (Live ή Studio) ένα κομμάτι Purple (που να του αρέσει), και κάποιος άλλος ένα κομμάτι Stones (επίσης που να του αρέσει), εναλλάξ.

Πες μας κατι...Εχεις τοσο μισος μεσα σου? Ειλικρινα, με αφησες αναυδο. :-[ Καλα, δεν τους λυπασαι καθολου πια? Ενταξει, και γω δεν γουσταρω Stones αλλα ουτε που θα περναγε απ'το μυαλο μου μια τοσο σαδιστικη προταση....eyeroll.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας κατι...Εχεις τοσο μισος μεσα σου? Ειλικρινα, με αφησες αναυδο. :-[ Καλα, δεν τους λυπασαι καθολου πια? Ενταξει, και γω δεν γουσταρω Stones αλλα ουτε που θα περναγε απ'το μυαλο μου μια τοσο σαδιστικη προταση....

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ρε δεν παίζεσαι λέμε! :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ πάλι ψηφίζω Stones έτσι για να σας την σπάσω...

 

 

Noiz Circus: Awanna Neim - miss you

 

Φτου και εγώ λάθος βίδεο έβαλα  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοπόν, έκατσα και διάβασα όλο το thread, και θέλω να πω και εγώ τη γνώμη μου.

 

Πιστεύω το εξής απλό πράγμα: ότι στο χώρο της ποπ και του ροκ είσαι μόνο τόσο καλός όσο το τελευταίο σου πόνημα, και όταν λέω το τελευταίο εννοώ το έσχατο. Δηλαδή, οι Jam (που λίγοι τους θυμούνται πλέον) διαλύθηκαν πριν ξεφτυλιστούν υπακούωντας στις ιδεολογίες της περιόδου. Τους Clash θα τους θυμόμαστε σαν εκείνους που έβγαλαν το Combat Rock. Οι Zeppelin είναι η μπάντα του In Through The Out Door. Αν για κάποιο λόγο είχαν συνεχίσει και κυκλοφορούσαν κακό υλικό, τότε οι εντυπώσεις θα είχαν αλλάξει προς το χειρότερο.

 

Κανείς όταν θέλει να αναφερθεί στην αξία μίας εν' ενεργεία μπάντας δεν μπορεί (δηλαδή, δεν δικαιούται) να εξαιρεί από τη συζήτηση την τρέχουσα προσφορά της. Εκτός αν συντάσσει κάποιο ιστορικό κείμενο.

 

Όσο περισσότερο "τραβάει" η καριέρα ενός τέτοιου καλλιτεχνικού σχήματος, τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες για την παραγωγή υλικού που θα αφαιρέσει από την όποια θετική γνώμη μπορεί να έχει δημιουργηθεί στο παρελθόν. Αν οι Stones είναι οι Stones του βίντεο που έβαλε ο Bloody Sunday, τότε οι Deep Purple είναι αυτή τη στιγμή ΠΟΛΥ μεγαλύτερη μπάντα (και δεν αναφέρομαι στον κακό ήχο).

 

Σε επίπεδο ιστορικής αποτίμησης, την οποία όμως δεν μπορούμε να αποπειραθούμε, καθότι δεν έχουμε την απαραίτητη απόσταση (ούτε χρονική, ούτε ψυχολογική), ίσως οι Stones να προκύψουν ως το σημαντικότερο ροκ σύνολο που πέρασε ποτέ από τον πλανήτη, ίσως και όχι.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου