Προς το περιεχόμενο

Beth Hart & Bonamassa με tele


kostas80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξέρω αν το έχει ανεβάσει ξανά κάποιος .

 

Εδώ ο Κος Bonamassa με το αθλητικό του το μπλουζάκι , χαλαρός χωρίς κουστούμια , ρίχνει ένα, κατά τη γνώμη μου ,πολύ αληθινό σόλο με την tele του .

 

Δεν είμαι μεγάλος φαν του αλλά σ'αυτό το βίδεο κάτι μου κάνει .

εντζόη

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο όλο το περφόρμανς της μπάντας.

 

Και παρεμπιπτόντως επειδή προσφάτως είχαμε μια κουβέντα με επιφανές μέλος του φόρουμ, μας εφιστώ την προσοχή στην ένταση που παίζει η μπάντα ώστε να βγαίνει μπροστά η φωνή φυσικά αλλά και την ώρα του σόλο, να ακούγεται η κιθάρα με τις δυναμικές της, τα λεγκάτα της κλπ με ελάχιστο ή και καθόλου overdrive, στην αρχή τουλάχιστον.

 

Πολύ συχνά κατηγορούμε το PA, τον ηχολήπτη, το χώρο κλπ. αλλά το πιο σύνηθες είναι ότι φταίμε εμείς όταν κάτι δεν ακούγεται καλά κάτω ή πάνω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

  Yπέροχο βίντεο, και καταπληκτική η όλη μπάντα.

 

  Ωστόσο δεν μου κάνει εντύπωση κάτι άλλο σχετικά με τον Joe, σε τέτοια πάλκα τέτοιοι καλλιτέχνες δείχνουν πτυχές του ευατού τους που δεν δείχνουν  όταν παίζουν σε μεγαλύτερη βεληνεκούς σκηνές, όπου η εμφάνισή τους πρέπει να είναι πιο ''δραματική'', πιο φιγουρατζίδικη, πιο ''βιρτουόζουσα'' κ.τ.λ. και για λόγους marketing μεταξύ άλλων.

 

  Μεγάλος Παίκτης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jazzjoker μην φταίει και το κοινό; Πραγματικά και εμένα μου κάνει εντύπωση τα επίπεδα των εντάσεων αλλα παρατηρώ οτι οταν παίζει η μπάντα οι θεατές κιχ. Πχ

τσέκαρε τον bruner στο 0:26 το γέλιο του.  Άντε να ακούσεις χειροκροτήματα και επιφημίες. Στην Ελλάδα έχω την αίσθηση οτι σαν κοινό έχουμε άλλη νοοτροπία και ειδικά για μικρούς χώρους μάλλον καταστροφική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να πει κανεις,το παιξιμο του εδω σκοτωνει!

"Εννοει"καθε του νοτα και ακουγεται τοσο ουσιαστικος,πραγμα που δε συμβαινει παντα για

τους λογους νομιζω που προανεφερε ο Lord Goumis.

Φοβερο και το σημειο 6,54-7,02 που παιζει αυτα τα σλαϊντοειδη σηκωματα και θυμιζει Derek Trucks.

Το λεει τοσο ωραια ομως και η Beth Hart.

Σ'ωραιος φιλος kostas80. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοει"καθε του νοτα και ακουγεται τοσο ουσιαστικος

 

Αυτό ακριβώς ήθελα να τονίσω και χαίρομαι που βρήκες πιο κατάλληλες λέξεις να το περιγράψεις .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Beth Hart ρε παιδιά... τι να λέμε τώρα...

 

Χάλια ποιότητα ήχου και εικόνας, αλλά απομακρύνετε γυναίκες και παιδιά και θα καταλάβετε...

 

[flash=200,200]

 

Thanks για την εκτέλεση του i d rather go blind kostas80, πραγματικά καταπληκτική :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο ορισμός αυτού που λέμε στα πατώματα...

 

και άλλο ένα όχι τοσο πάτωμα όσο το πρώτο, αλλά επίσης δυνατό...

 

[flash=200,200]

 

Απαντήστε στην παρακάτω ερώτηση αφού δείτε όλο το βίντεο ή όταν νομίζετε ότι είδατε αρκετά τελοσπάντων :) :

 

 

 

 

 

με τι κιθάρα έπαιζε ο τυπάς?

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο ορισμός αυτού που λέμε στα πατώματα...

 

και άλλο ένα όχι τοσο πάτωμα όσο το πρώτο, αλλά επίσης δυνατό...

 

[flash=200,200]

 

Απαντήστε στην παρακάτω ερώτηση αφού δείτε όλο το βίντεο ή όταν νομίζετε ότι είδατε αρκετά τελοσπάντων :) :

 

 

 

 

 

με τι κιθάρα έπαιζε ο τυπάς?

fender strat? ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου