Προς το περιεχόμενο

"BLACKIE": η νέα μου Goeldo Strat


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ετοιμαζόμαστε να δεχτούμε τίποτα επιθέσεις, από χάκερς?Ας είμαστε έτοιμοι για καλό και για κακό.... :roll:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως για να λεμε και τα σωστα...

 

Ο θεος κ.Gilmour ελεγε προσφατα σε συνεντευξη οτι τους EMG τους ειχε μονο για να αντιμετωπισει το θορυβο που οφειλοταν στην κοινη τροφοδοσια του εντονου light show και των ηχητικων στις συναυλιες. Τα χρονια περασαν, η τεχνολογια προχωρησε και η τροφοδοσια γινεται πια με καλυτερο τροπο που σβηνει τις επιπτωσεις στον ηχο (θορυβος). Ετσι ο κ.Θεος μπορουσε ξανα να γυρισει στους αγαπημενους του passive (βλ. παλιοι Fender rewound απο τον Duncan ,οπως ειπωθηκε παραπανω).

 

Αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Black Stratocaster

The Red Stratocaster & EMGs

The White Stratocaster

 

 

... The first glimpse of the guitar with the EMG pickups appeared when David joined Bryan Ferry on stage at the Live Aid concert in July Ά85.

 

The guitar stayed as DavidΆs main axe for the Momentary/Delicate tour (Ά87-Ά90) and the Division Bell studio sessions and tour in Ά94. ItΆs also seen on countless TV-appearances throughout the 80Άs and 90Άs. David also used it on a couple of songs on the On an Island recoding sessions and tour, but commented that he prefered the black as the EMG pickups on the red sounded “too much like humbuckers and not so much as a Strat”.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Elavd

Τι θα γίνει με κείνα τα ηχητικά clipάκια που αναμένουμε? :) :)

 

Καλά σου λέει ρε παληκάρι...πολύ στην απέξω μας έχεις, κάργα φωτό κι από ήχο τίποτα...

 

Μήπως...φοβάσαι; :mrgreen:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως έχω ένα σετ EMG DG-20 και κατα την γνώμη μου είναι πολύ καλό και πολύ διαφορετικό απο άλλους μαγνήτες. Και όπως όλα τα πράγματα πρέπει κανείς να το δοκιμάσει αρκετό καιρό για να δεί αν του αρέσει ή όχι.

 

Σίγουρα και εγω όταν το αγόρασα παρακινήθηκα απο τον Gilmour, και κάποια περίοδο το βαρέθηκα και μετα το ξαναεπιθύμησα και πάει λέγοντας.

 

Τωρα όλα αυτά που γράφουν τα περιοδικά και οι διάφορες συνεντεύξεις είναι πράγματα που δεν πρέπει να τα παίρνει κανείς και "τοις απολύτου μετρητοις" ... και πολλές φορές κρύβουν συμβόλαια με εταιρείες, πυροβολημένους συντάκτες, κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως έχω ένα σετ EMG DG-20 και κατα την γνώμη μου είναι πολύ καλό και πολύ διαφορετικό απο άλλους μαγνήτες. Και όπως όλα τα πράγματα πρέπει κανείς να το δοκιμάσει αρκετό καιρό για να δεί αν του αρέσει ή όχι.

 

Σίγουρα και εγω όταν το αγόρασα παρακινήθηκα απο τον Gilmour' date=' και κάποια περίοδο το βαρέθηκα και μετα το ξαναεπιθύμησα και πάει λέγοντας.

 

Τωρα όλα αυτά που γράφουν τα περιοδικά και οι διάφορες συνεντεύξεις είναι πράγματα που δεν πρέπει να τα παίρνει κανείς και "τοις απολύτου μετρητοις" ... και πολλές φορές κρύβουν συμβόλαια με εταιρείες, πυροβολημένους συντάκτες, κλπ κλπ[/quote']

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!

να παραθεσω κι εγω την εμπειρια μου απο το σετακι αυτο.

εχοντας ηδη μια ροκινγκερ στρατ , με haeussel , ειχα βρει τον απολυτο ηχο για μενα.ξαναλεω...ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

το dg-20 το ειχα στην στρατ plus , την οποια μετα την αγορα της ροκινγκερ την ειχα παρεξηγησει σε τρελο σημειο.(ειχα να την πιασω 9 μηνες.ηταν στη θηκη.

 

και ομως κυριοι ακουστε αυτο.

 

της εβαλα τους haeussel και επαιξα στο μαγαζι.ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟς ΗΧΟΣ απο την "γερμανιδα"

 

εβαλα το dg-20 στην γερμανιδα , και ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ την αγγελια που της εβαλα (αν το ειδατε).

εκει πραγματικα εδειξε το dg-20 την ευελιξια του.

 

το προτεινω ανεπιφυλακτα και να προσθεσω οτι συμφωνω 1.000.000.000.000 φορες , λεξη προς λεξη με τα λεγομενα του φιλου αγγελου που εχω παραθεσει.

 

ελπιζω να βοηθησα...

:lol:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πριν λίγο βελτίωσα το decal που έφτιαξα για την Blackie ώστε να μην είναι τόσο εμφανείς οι άκρες από το αυτοκόλλητο:

Decal.jpg

 

Καλό? :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου