Προς το περιεχόμενο

"BLACKIE": η νέα μου Goeldo Strat


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε' date=' οχι και τον ιδιο,αφου το maple μπρατσο κανει ΟΛΗ τη διαφορα στον ηχο.. :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ακομα και με τους ιδιους μαγνητες το MAPLE θα σου δωσει εναν ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικο ηχο τον οποιο θα μπορεις να τον διακρινεις ακομα και με βουλωμενα αυτια.. :lol: :lol:

 

Αν δε βαλεις και σωμα ash ΕΚΕΙ να δεις ΔΙΑΦΟΡΑ!! :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote']

Πέραν από την πλάκα ο ήχος τους ήταν σχεδόν ίδιος!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λες ΨΕΜΜΑΤΑ ΑΛΗΤΗ!! :lol: :lol:

 

Πως τολμας να αμφισβητεις την ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ των κυριων SUHR & ANDERSON!! :lol: :lol:

 

ΣΑ ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΛΙΓΑΚΙ!! :lol: :lol:

 

Κουφε!Ε,κουφε!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος να έχω 2 κιθάρες με τον ίδιο ήχο???"

 

Ε' date=' οχι και τον ιδιο,αφου το maple μπρατσο κανει ΟΛΗ τη διαφορα στον ηχο.. :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ακομα και με τους ιδιους μαγνητες το MAPLE θα σου δωσει εναν ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικο ηχο τον οποιο θα μπορεις να τον διακρινεις ακομα και με βουλωμενα αυτια.. :lol: :lol:

 

Αν δε βαλεις και σωμα ash ΕΚΕΙ να δεις ΔΙΑΦΟΡΑ!! :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

απολυτος οπως παντα...α!ξερω..κανεις χιουμορ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες έπαιξα με μια Fender 62ri η οποία θύμιζε πολύ τη δική μου (με διαφορά το 3-tone sunburst)' date=' μόνο που η Rockinger μου είχε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ καλύτερο μπράτσο και ήχο ;) :P[/quote']

 

σοβαρα;για δωσε ρε καμια λεπτομερεια πανω στην συγκριση γιατι με ενδιαφερει το θεμα... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε ρε τις κόντρες και προτείνετέ μου μια λύση!

 

Ξέρω ξέρω τι θα μου πείτε: Shut up and play yer guitar!!!

:lol:

 

:lol: :lol: :lol:

εγω θα σου προτεινα να παρεις τους 57/62..απλα μοναδικοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην δεν με εντυπωσιαζει καθολου που ειναι καλυτερη απο την 62αρα (ΟΛΕΣ οι Rockinger δεν εχουν να ζηλεψουν σε τιποτα απο τις USA RI & μαλιστα ειναι και "καλυτερες" γιατι εχουν τζαμπο ταστα και παχυτερα μπρατσα (οι 62αρες εχουν κατι μπρατσακια για ...κλαμματα σαν μπουζουκια ειναι.. :lol: ενω γενικα αν σε νοιαζουν & οι λεπτομεριες οι Rockinger ειναι γενικα καλυτερα συναρμολογημενες )

 

Τωρα απο μαγνητες περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...

 

Εμενα π.χ μου αρεσουν οι μαγνητες ακριβως οπως περιγραφεις τους GFS & τους 69 (αλλα και οι απολυτα αγαπημενοι μου ειναι αυτη που φοραει η 62αρα δηλ. οι 57/62 αλλα τους ακουσες και δεν σου αρεσαν οποτε..)

 

Στη θεση σου και μια και ψαχνεις εναν τελειως διαφορετικο ηχο θα εβαζα τους EMG του Gilmour :wink:

 

Eσυ Τακη μη μιλας..δεν δικαιουσαι να ομιλεις μεχρι να μαθεις .... :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε ρε τις κόντρες και προτείνετέ μου μια λύση!

 

Ξέρω ξέρω τι θα μου πείτε: Shut up and play yer guitar!!!

:lol:

 

ή ενα βημα παραπερα :

shut up and play yer guitar some more :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεση σου και μια και ψαχνεις εναν τελειως διαφορετικο ηχο θα εβαζα τους EMG του Gilmour :wink:

 

Πριν μισή ώρα του είπα prv ακριβώς το ίδιο...

 

Ετσι θα είσαι και ακόμα πιο χαρούμενος καθώς θα πλησιάσεις λιιιιιιιιιιιιιιιιιγο ακόμα την Gilmouroκιθάρα που θες :D

 

Φυσικά σου μένει μόνο να φτιάξεις και τα δάχτυλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί να βάλω τους EΜG του Gilmour τη στιγμή που δεν τους χρησιμοποιεί ΚΑΝ ο ίδιος???

 

Ρίχτε μια ματιά στο www.gilmourish.com και θα δείτε. Μόνο μια περίοδο της καριέρας του χρησιμοποιούσε EMG από όσο γνωρίζω. Πλέον παίζει με original 57 pups.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου