Προς το περιεχόμενο

"BLACKIE": η νέα μου Goeldo Strat


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηλία, η "τρύπα" για την ρύθμιση του truss rod πάνω στο headstock είναι διακοσμητική; 8O

 

Γιατί βλέπω πως η βίδα φαίνεται στο κάτω μέρος του μπράτσου, εκεί που ενώνεται με το σώμα.

 

:?: :?:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

μαλλον δεν το ξερεις αλλα ολα τα μεϊπλ μπρατσα "περνιουνται" με λακα ΜΕΤΑ το περασμα των ταστων οποτε ΟΛΑ εχουν αυτο το "ενοχλητικο" στρωμα λακας πανω στα ταστα.

 

 

Και δυστυχως ειναι μονιμη πρακτικη της fender τα τελευταια χρονια στα maple μπρατσα της και δεν θα επρεπε επ ουδενι λογο να συμβαινει μια και καταστρεφει το playability της κιθαρας........Το περιεργο ειναι οτι σε καποιες fender καποιος φιλοτιμηθηκε και το καθαρισε με τον τροπο που αναφερεις (οχι παντα στις πιο ακριβες) ενω σε καποιες αλλες δεν το κοιτανε καν(οπως σε αυτη που ειχα παραγγειλει προ καιρου απο US χωρις να την εχω δει πρωτα(καλα να παθω)......λακα πανω απο τα ταστα ειναι απαισιο πραγμα.....δημιουργειται μια απαισια αισθηση στο μανικι ' date='"κολλανε" τα bends.......γενικα θα το περιεγραφα σαν να εχει περασει κανεις ενα στρωμα μελι πανω στη ταστιερα........

 

Ολα τα συγχωρω σε μια κιθαρα αλλα νομιζω οτι κιθαρα ανω των 1000¤ με finish πανω στα ταστα δεν θα επρεπε να φευγει απο το εργοστασιο...[/quote']

 

& oμως ακομα και οι custom shop ετσι ειναι,ειναι πολυ δυσκολο να το κανεις σε κιθαρες μαζικης παραγωγης,ειδικα αν ειναι περασμενες με ΝΙΤΡΟ,μια και θελει κανα μηνα για να "σκληρυνει" οριστικα οποτε αν πας να το τριψεις μπορει να καταστραφει ολο το φινιρισμα του μπρατσου...

 

παντως μην το κανεις και μεγαλο θεμα ,20 λεπτα με ενα scotch brite ειναι... :lol:

 

 

Ηλία, η "τρύπα" για την ρύθμιση του truss rod πάνω στο headstock είναι διακοσμητική;

 

Γιατί βλέπω πως η βίδα φαίνεται στο κάτω μέρος του μπράτσου, εκεί που ενώνεται με το σώμα.

 

 

δεν ειναι τρυπα,nut plug ειναι ολες οι Φεντερ με μεϊπλ μπρατσο το εχουν :wink:

 

επιτελους Ηλια πηρες ενα ΣΩΣΤΟ μπρατσο με την ρυθμιση του τρας ροντ απο κατω!πολυ πιο ομορφο! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι τρυπα' date='nut plug ειναι ολες οι Φεντερ με μεϊπλ μπρατσο το εχουν :wink:

 

επιτελους Ηλια πηρες ενα ΣΩΣΤΟ μπρατσο με την ρυθμιση του τρας ροντ απο κατω!πολυ πιο ομορφο! :lol:[/quote']

 

Τι είναι το nut plug; :oops:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως μην το κανεις και μεγαλο θεμα ' date='20 λεπτα με ενα scotch brite ειναι... :lol:[/quote']

Όντως κι εμένα έτσι μου φαίνεται. Δεν είναι μεγάλο το "πρόβλημα"

 

 

Ganster και το δικό σου έτσι είναι. Το έβγαλα photo. Θες να το δείς ? ;) :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως μην το κανεις και μεγαλο θεμα ' date='20 λεπτα με ενα scotch brite ειναι... :lol:[/quote']

Όντως κι εμένα έτσι μου φαίνεται. Δεν είναι μεγάλο το "πρόβλημα"

 

 

Ganster και το δικό σου έτσι είναι. Το έβγαλα photo. Θες να το δείς ? ;) :D

 

Ναι, ναι, ναι! bouncingsmilie33nk5wp.gif

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΓΕΙΕΣ!

 

Αυτό το μπράτσο όμως τι το ήθελες??? :lol: :lol: :lol:

 

Χάλια είναι ρε σύ! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

¶σε που δε πρόκειτε να παλιώσει ποτέ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Όσο για τα τάστα αν τη ξεσκίσεις μια εβδομάδα θα φύγει! Εμένα στη τέλε έφυγε η "γλίντσα" σε 3 μέρες...

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέμορφη Ηλία, να την χαρείς με υγεία και καλόπαιχτη...

ελπίζω να κανονίσατε για τον χειμώνα να την ακούσουμε και live

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές και από μένα Λιάκο είναι κουκλίτσα παναθεμάτη!!!!

ΣΌΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΥΜΈΝΑ ΣΥΧΑΡΙΚΙΑ αλλά τον τελευταίο καιρό πνίγομαι και όποτε μπαίνω δεν προλαβαίνω να κοιτάξω όλα τα θέματα!!

 

ΕΝ αναμονή και από μένα με τρελά νέα! ...........σουρπρίζ!

 

@superfunk! Εσύ ξέρεις! :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου