Προς το περιεχόμενο

"BLACKIE": η νέα μου Goeldo Strat


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλήθεια' date=' από decal τί θα ετοιμάσει ο chef αυτή τη φορά;[/quote']

 

Λέω να καθιερώσω το Ferden StraVocaster... Ή λες να κλέψω την ιδέα του Abraxas και να βάλω το "Funkier"? :lol:

 

Η ψήφος μου πάει στο "Stravocaster". :wink:

 

Εκείνο το "Asynchronized Tremoulo" με έχει σημαδέψει... :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλήθεια' date=' από decal τί θα ετοιμάσει ο chef αυτή τη φορά;[/quote']

 

Λέω να καθιερώσω το Ferden StraVocaster... Ή λες να κλέψω την ιδέα του Abraxas και να βάλω το "Funkier"? :lol:

 

ΟΧΙ! Gilmier ίσως, Funkier με τίποτα στη συγκεκριμένη! 8)

 

 

ΘΕΑ είναι! Και το ασπρουλιάρικο maple της παει πολύ.

 

3-ply και aged parts για μένα!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πανεμορφο λουλουδι!!!Απιστευτη κιθαρα.Εαν την πηρες σημερα το πρωι ενα πραγμα θα σου πω που ακουσα απο τον Σταθη:Αυτην η κιθαρα συγκρινεται ανετα με Fender των 1800¤!!! :wink: Καλοριζικη! Εαν ειχα μια τετοια για decal θα εβαζα: Gilmour's lady ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άναψες φωτιές βραδιάτικα Ηλία!

Πάνω που είχα αρχίσει να ξεχνάω μια αντίστοιχη κίνηση που γυρνάει στο μυαλό μου εδώ και καιρό. Με maple μπράτσο και λευκό σώμα!

Υπέροχη η κούκλα σου! Καλοπαιχτη και καλοτάξιδη! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιοτατη,καλως ορισες στον κοσμο των μεΪπλ μπρατσων.

 

μαλλον δεν το ξερεις αλλα ολα τα μεϊπλ μπρατσα "περνιουνται" με λακα ΜΕΤΑ το περασμα των ταστων οποτε ΟΛΑ εχουν αυτο το "ενοχλητικο" στρωμα λακας πανω στα ταστα.

 

πως το φτιαχνουμε αυτο ?

 

ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ

 

Καταρχην αγοραζεις ενα ρολο χαρτοταινια (masking tape) κολλας πισω & μπροστα απο καθε ταστο ενα κομματι ωστε να προστατεψεις τη λακα πανω στο ξυλο.

 

Μετα παιρνεις ενα σφουγγαρακι scotch brite ΣΤΕΓΝΟ & με την πρασινη μερια του αρχιζεις να τριβεις τα ταστα,η λακα θα φυγει αμεσως.

 

Αν θες τελειο γυαλισμα μολις φυγει η λακα περασε τα ταστα με μπρασο και τριψε τα λιγο ακομη τελειωνοντας με ενα καλο γυαλισμα με ενα καθαρο ΒΑΜΒΑΚΕΡΟ κομματι υφασμα.

 

Μη ξεχασεις να καλυψεις με μασκινγκ τεϊπ και τον ΠΑΝΩ ΜΑΓΝΗΤΗ γιατι μπορει να κολλησουν πανω του ρινισματα απο το σιδερο που εχει το σκοτς μπραΪτ....& θα σου φυγει η ψυχη μεχρι να τα βγαλεις..

 

ΕΤΟΙΜΟΣ (Η ολη επιχειρηση θα σου παρει το πολυ 20 λεπτα)...

 

α, η κιθαρα σου θελει string tree... :lol: :lol: (προς θεου οταν το βαλεις μη προσπαθησεις να το βιδωσεις πανω στο κεφαλι χωρις να εχεις προ-ανοιξει με τρυπανακι την τρυπα... :wink: )

 

το φυσικο χρωμα του μεϊπλ ειναι ωραιοτατο και το σημαντικοτερο αυθεντικο,αυτη η υπερβολικα ψευτικη "κιτρινιλα" των καινουργιων μπρατσων ειναι αστεια (οι αυθεντικες Φεντερ ειχαν φυσικο χρωμα το οποιο κιτρινιζε με το χρονο..)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΥ παιδιά για τα καλά σας λόγια :D

 

@ikarus: δεν εννοούσε τη δική μου αλλά μια άλλη με butterscotch και swamp ash σώμα (θα ανεβάσω photos) του Science.

 

@Superfunk: σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή ;) θα το κάνω σήμερα μάλλον ;)

String Tree μου έβαλε ο Σταύρος. Σήμερα θα ανεβάσω και άλλες photos μόλις φτιάξω το decal ;)

 

@JAM: δε σου φτάνει η LP, η Tele και κυρίως η HUBER, θες και strat??? :D:lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μαλλον δεν το ξερεις αλλα ολα τα μεϊπλ μπρατσα "περνιουνται" με λακα ΜΕΤΑ το περασμα των ταστων οποτε ΟΛΑ εχουν αυτο το "ενοχλητικο" στρωμα λακας πανω στα ταστα.

 

 

Και δυστυχως ειναι μονιμη πρακτικη της fender τα τελευταια χρονια στα maple μπρατσα της και δεν θα επρεπε επ ουδενι λογο να συμβαινει μια και καταστρεφει το playability της κιθαρας........Το περιεργο ειναι οτι σε καποιες fender καποιος φιλοτιμηθηκε και το καθαρισε με τον τροπο που αναφερεις (οχι παντα στις πιο ακριβες) ενω σε καποιες αλλες δεν το κοιτανε καν(οπως σε αυτη που ειχα παραγγειλει προ καιρου απο US χωρις να την εχω δει πρωτα(καλα να παθω)......λακα πανω απο τα ταστα ειναι απαισιο πραγμα.....δημιουργειται μια απαισια αισθηση στο μανικι ,"κολλανε" τα bends.......γενικα θα το περιεγραφα σαν να εχει περασει κανεις ενα στρωμα μελι πανω στη ταστιερα........

 

Ολα τα συγχωρω σε μια κιθαρα αλλα νομιζω οτι κιθαρα ανω των 1000¤ με finish πανω στα ταστα δεν θα επρεπε να φευγει απο το εργοστασιο...

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου