Προς το περιεχόμενο

"BLACKIE": η νέα μου Goeldo Strat


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έστω και λίιιιιγο καθυστερημένα...(λόγω απουσίας...)

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ!!!

 

Είναι κουκλάρα! Δεν το περίμενα, πραγματικά, λόγω του ότι εγώ δε θα επέλεγα (ξανά) μαύρη κιθάρα, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι ο συνδυασμός αυτός όπως είναι ΑΚΡΙΒΩΣ, είναι πολύ όμορφος!!!

(Αυτό σημαίνει ότι είμαι κατά του να βάλεις αυτά τα απαίσια παλιομοδίτικα γερασμένα, "αντικέ" πλαστικά! :evil: )

 

¶ντε, να τη χαίρεσαι και σου εύχομαι σύντομα και με άλλα μωρά!

 

¶ντε να σε δούμε και με ταυρί ή Les Paul....- δε χόρτασες με τις στρατ-τέλε πια? :twisted:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!!! :D

 

¶ντε να σε δούμε και με ταυρί ή Les Paul....- δε χόρτασες με τις στρατ-τέλε πια? :twisted:

 

Η επόμενη κιθάρα αν δεν είναι σκάφος (jazz-οκιθάρα) ή τύπου 335, θα είναι μάλλον TELE (άκουσες SF και Μιχάλη??? είπα TELE), αλλά βασισμένη στην partscaster που θα φτιάξει ο φίλος Ikaros τις προσεχείς μέρες. Λεπτομέρειες δεν αποκαλύπτω μιας κι ο ίδιος θέλει το κρατήσει ως έκπληξη...

 

:lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΥΣΤ ρε αχόρταγε! :lol: :lol: :lol:

 

 

Και μετά έλεγες για 'μένα! :lol: :lol: Εσύ σε λίγο δεν θα έχεις που να τις βάλεις! :lol:

 

Πάντος στη φώτο η τέλε ξεχωρίζει χαλαρά! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ΄αρέσει που μόλις πήρες την καινούργια σου σκέφτεσαι κιόλας την επόμενη!!!

Αρρώστια!!!!!! :lol: :lol: :lol:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!!! :D

 

¶ντε να σε δούμε και με ταυρί ή Les Paul....- δε χόρτασες με τις στρατ-τέλε πια? :twisted:

 

Η επόμενη κιθάρα αν δεν είναι σκάφος (jazz-οκιθάρα) ή τύπου 335' date=' θα είναι μάλλον TELE (άκουσες SF και Μιχάλη??? είπα TELE), αλλά βασισμένη στην partscaster που θα φτιάξει ο φίλος Ikaros τις προσεχείς μέρες. Λεπτομέρειες δεν αποκαλύπτω μιας κι ο ίδιος θέλει το κρατήσει ως έκπληξη...

 

:lol:[/quote']

 

Εισαι πρωτος ;) Αν περασεις απο τον Σταυρο κι εχεις φωτογραφικη,βγαλε καμια φωτο.Και ξες με το που παρεις την τελε,θα φτιαξεις ενα decal : elavd's custom tele καλλιγραφικο! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...Δοκίμασα τους GFS εκτενέστερα...

 

Νομίζω τελικά ότι δε μου κάνουν...:(

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΌΧΙ επειδή δεν είναι καλοί μαγνήτες!!! Μια χαρά είναι...Απλά συνειδητοποίησα ότι ο ήχος τους δεν είναι αυτός που ψάχνω...

 

Όπως είχα γράψει, θυμίζουν αρκετά τους Fender CS 69 με τους οποίους δεν είχε ταιριάξει η ...χημεία μας ιδιαίτερα από παλιά. Ο λόγος είναι ότι παρα-είναι πριμαριστοί για τα γούστα μου και υπέρ του δέοντος σκαστοί...Δαγκώνουν γενικώς!!! :D

 

Χθες δοκίμασα ένα σετ Haussel classic (true space). Ο ήχος τους είναι κατά 99% ίδιος με αυτόν που έχουν οι Rockinger!

Καλό αυτό από τη μία, αλλά μετά σκέφτηκα: "Ποιος ο λόγος να έχω 2 κιθάρες με τον ίδιο ήχο???"

 

Οπότε οι πιθανές λύσεις που σκέφτηκα:

1) να πάρω άλλο σετ GFS

2) να δοκιμάσω και άλλα σετ Haussel πχ Blues (μιας και έχω τη δυνατότητα)

3) να πάρω κάποιο σετ άλλης εταιρείας (Fender, Seymour Duncan κλπ)

4) να κάτσω στα αυγά μου και να μη δώσω άλλα λεφτά και να κοιτάξω να μάθω να παίζω κιθάρα...

:oops:

 

 

ΥΓ: Παρεπιπτόντως αν ενδιαφέρεται κάποιος για τους GFS 1960 repro, ας στείλει PM.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος να έχω 2 κιθάρες με τον ίδιο ήχο???"

 

Ε, οχι και τον ιδιο,αφου το maple μπρατσο κανει ΟΛΗ τη διαφορα στον ηχο.. :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ακομα και με τους ιδιους μαγνητες το MAPLE θα σου δωσει εναν ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικο ηχο τον οποιο θα μπορεις να τον διακρινεις ακομα και με βουλωμενα αυτια.. :lol: :lol:

 

Αν δε βαλεις και σωμα ash ΕΚΕΙ να δεις ΔΙΑΦΟΡΑ!! :lol: :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ανέφερα τους μαγνήτες της Rockinger:

1) Από ότι είδα στο site τους, αφαίρεσαν την απίστευτη προσφορά που είχαν (prewired pickguard με 90¤!!!)

2) χθες έπαιξα με μια Fender 62ri η οποία θύμιζε πολύ τη δική μου (με διαφορά το 3-tone sunburst), μόνο που η Rockinger μου είχε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ καλύτερο μπράτσο και ήχο ;) :P

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου