Προς το περιεχόμενο

"BLACKIE": η νέα μου Goeldo Strat


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως για να παρηγορηθεις εγω εχω 5 τελε & ακουγονται ολες σχεδον το..ιδιο!! :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα;για δωσε ρε καμια λεπτομερεια πανω στην συγκριση γιατι με ενδιαφερει το θεμα... :wink:

 

Υπομονή, πριν 2 μέρες πήρα μια fender strat usa standard και θα πέσει συγκριτικό με rockinger...αναμείνατε...θα γίνει πόλεμος...Εντός της άλλης εβδομάδας... :wink:

Θα κλάψουνε μανούλες λέμε... :lol: :lol: :lol:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έγραφα να μου πείτε την άποψή σας για αυτούς τους μαγνήτες:

http://store.guitarfetish.com/60grbostsemo.html

 

και σβήστηκε.

 

Έγραφα από κάτω (και μάλλον αυτό πείραξε κάποιον):

"ο Λούστης ο Jay γράφει σε όλα τα set του "This is OUR BEST SET"

 

Το θέμα είναι ότι αν κάποιος Mod ενοχλήθηκε θα μπορούσε να σβήσει μόνο αυτή τη λέξη και να με επιπλήξει με ένα PM αν το θεωρούσε σκόπιμο.

 

Έτσι όπως έγινε, δε μου άρεσε και επιπλέον χάθηκε η ερώτησή μου! :evil:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί να βάλω τους EΜG του Gilmour τη στιγμή που δεν τους χρησιμοποιεί ΚΑΝ ο ίδιος???

 

Ρίχτε μια ματιά στο www.gilmourish.com και θα δείτε. Μόνο μια περίοδο της καριέρας του χρησιμοποιούσε EMG από όσο γνωρίζω. Πλέον παίζει με original 57 pups.

 

Αν βαλεις τους emg που κατα τη γνωμη μου ειδικα με το exg & to SPC ειναι ΤΟ ΠΙΟ versatile setup που μπορεις να βρεις εχε υποψιν σου οτι μπορει και να απογοητευτεις αν εχεις στο μυαλο σου τον κλασσικο vintage ηχο στρατ.....οι emg (τουλαχιστον για εμενα που τους χρησιμοποιω εδω και 10 χρονια) ειναι παρα πολυ καλοι μαγνητες αλλα ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ απο αυτο που ο κλασσικος στρατοκαστερακιας περιμενει να ακουσει. Δεν λεω οτι ειναι κακοι οι emg (ισα ισα) απλα προετοιμασου να ακουσεις κατι διαφορετικο απο αυτο που θα εχει συνηθισει το αυτι σου με τους "κλασσικους" passive singles.

 

Εγκυκλοπαιδικα ο Gilmour παιζει με το σετακι των emg (3xSA, SPC, EXG) απο το 1984 και μετα......σταματησε να τους χρησιμοποιει πριν το recording tou On an island (ξερω οτι πολλοι θα διαφωνησουν αλλα.....ο ηχος του στο αλμπουμ αυτο ειναι η πρωτη φορα που δεν μου αρεσει.....τον βρισκω εξαιρετικα thin και οχι αρκουντως...........Γκιλμουρικο.......Το παιξιμο του παντως παραμενει απλα τελειο........)

Oι καινουργιοι μαγνητες( που δεν ειναι και τοσο καινουργιοι) στη κλασσικη μαυρη στρατ του ειναι παλιοι fender τους οποιους ομως τους εχει κανει rewire o Kos Duncan.........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Το θέμα είναι ότι αν κάποιος Mod ενοχλήθηκε θα μπορούσε να σβήσει μόνο αυτή τη λέξη και να με επιπλήξει με ένα PM αν το θεωρούσε σκόπιμο.

Έτσι όπως έγινε' date=' δε μου άρεσε και επιπλέον χάθηκε η ερώτησή μου! :evil:[/quote']

Δεν έπεσε κάτι στην αντίληψη μου, και φαίνεται μου παράξενο να το διάγραψε κάποιος mod. :roll: Ποιός ξέρει... ο δαίμονας του... forum? :lol:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου