Προς το περιεχόμενο

"BLACKIE": η νέα μου Goeldo Strat


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

elavd' date=' πολύ όμορφη κι από μένα μεγειές, πραγματικά τα νερά είναι να τα χαζεύεις :o[/quote']

 

Kαι να τη πέφτεις και να ακούς και τα κύματα! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σας ευχαριστώ πολύ όλους παιδιά!!!

 

Χαίρομαι ΠΟΛΥ που σας αρέσει :D

 

Gangster το μπράτσο σου είναι αυτό:

gangster_tele2.jpg

 

gangster_tele1.jpg

 

(Οι photos το αδικούν πάντως...)

 

 

Επίσης η partscaster που ανέφερε πιο πριν ο Ikarus είναι μάλλον αυτή η πανάλαφρη butterscotch με Swamp Ash (και νομίζω ότι είναι custom παραγγελία του Science):

 

 

butterscotch1.jpg

 

butterscotch2.jpg

 

butterscotch3.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!!!

 

Κατάσκοπε elavd να πας να τη βγάλεις φωτό όταν τελειώσει, γιατί εγώ δεν έχω ψηφιακή! :lol: :lol:

 

Μ' αρέσουν τα νερά πάνω στο headstock μου. Αλλά πολύ άσπρο μου φαίνεται...Θα δούμε πως θα δείξει παρέα με το butterscotch και το μαύρο p/guard!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάσκοπε elavd να πας να τη βγάλεις φωτό όταν τελειώσει' date=' γιατί εγώ δεν έχω ψηφιακή! :lol: :lol:[/quote']

 

OK ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έπαιξα με την "blackie" στον Hot Rod Deluxe.

 

Στην αρχή ψιλοαπογοητεύτηκα με τους μαγνήτες γιατί μου ακούστηκαν πολύ πριμαριστοί.

Τελικά συνειδητοποίησα ότι οι ρυθμίσεις που "κολακεύουν" τη Rockinger, αδικούν την Blackie και τούμπαλιν. Αυτό βέβαια μάλλον θα είναι πρόβλημα σε live μιας και δε θα μπορώ να αλλάζω ρυθμίσεις του ενισχυτή όταν αλλάζω κιθάρα ...:roll:

 

Χρειάστηκε να κόψω αρκετά τα πρίμα από τον ενισχυτή γιατί οι GFS 1960 repros πέραν του ότι είναι ΠΟΛΥ σκαστοί ("δαγκώνουν" κάπως...) είναι και αρκετά πριμαριστοί. Ειδικά τα πρίμα του bridge θυμίζουν telecaster!

 

Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ικανοποιημένος αλλά ακόμη δεν μπορώ να έχω 100% ολοκληρωμένη άποψη για τον ήχο τους, μιας και πρέπει να τους ακούσω εκτενέστερα και επίσης σε συνδυασμό με την μπάντα.

 

Πάντως ο ήχος τους μου θύμισε πολύ τον ήχο των Fender Custom Shop 69 που είχα στην παλιά μου κιθάρα ;)

 

To playability της κιθάρας μου έκανε και πάλι μεγάλη εντύπωση! Το λούστρο που έχει πάνω το μπράτσο είναι ΤΕΛΕΙΟ!!! Δεν κολλάει ΚΑΘΟΛΟΥ...

 

Επίσης το αυξημένο πάχος του μπράτσου είναι τελικά πλεονέκτημα!!! (με βλέπω με τα χρόνια να πηγαίνω σε boatneck...:lol:)

 

 

Τώρα μου μπήκε η σκέψη να βουτήξω τα άσπρα πλαστικά καπάκια σε ζεστό καφέ, για να τα κάνω έτσι:

 

PLS8V.jpg

 

Λέτε να πετύχει ??? :roll: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη η Blackie σου πατρίδα, με γειές! Κούκλα, τι να λέμε! :)

Εμένα μ' αρέσει οπτικά ακριβώς όπως είναι αλλά περί ορέξεως...

 

Και thanks που "μου έκανες τη χάρη" και δεν έβαλες φαρδύ headstock! :lol:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου