Προς το περιεχόμενο

vst με prog/power metal lead sounds


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Synth 1 ( νομίζω ότι είναι και free)

Dimension pro (Αν το δουλέψεις με τις παραμέτρους μπορείς να κάνεις ωραία πράγματα , αν και έχει λίγο ξερό και πρωτόγονο ήχο που θυμίζει μουσικές εποχής amiga και atari που εμένα μου αρέσουν )

και από ARTURIA ψάξε στο διαδίκτυο έχει διάφορα soft synths που μάλλον θα σε βολέψουν (ειδικά το v collection έχει ενδιαφέροντα πραγματάκια) και πιστεύω είναι το καλύτερο για αυτά που ψάχνεις!!!

 

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρεις να προγραμματίζεις, μπορείς να φτιάξεις παρόμοιους ήχους με δεκάδες vsti. Κάμποσα lead layers σε legato mode, ένα distortion ή/ και ένα virtual amp στο τέλος και you're half way there...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρεις να προγραμματίζεις, μπορείς να φτιάξεις παρόμοιους ήχους με δεκάδες vsti. Κάμποσα lead layers σε legato mode, ένα distortion ή/ και ένα virtual amp στο τέλος και you're half way there...

 

+1

 

Από τις αγαπημένες μου ασχολίες. Πολλές ώρες καψίματος  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Korg σίγουρα...

;όταν λες Korg ποιο εννοείς,έχω το legacy cell και εχω δει οτι το space for keys έχει κάτι ωραία packs αλλα δε μπροώ να τα βρώ πουθενά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δεν παραδειγματιζεσαι απ'τον φιλο μας τον Bob Katsionis ή τον αλλον τον Jens Johansson και να αγορασεις ενα Korg Kronos ή ενα DX7 II? :P Τι τα θες τα VST? Αγοραστε ωρε νεοι και κανα πραγματικο hardware synth!

Και αντε ενταξει, το Kronos πες οτι ειναι ακριβο (σιγα το ακριβο δηλαδη, η πρωτη εκδοση του Kronos 61 κοστιζει πλεον μονο €2555, δηλαδη μονο €845 πιο φτηνα απο ενα Moog Voyager Electric Blue... ;D ;D) αλλα το DX7 II μπορει να το βρεις €250/€350+ με λιγο ψαξιμο. Kαρα-Classic synth που τα σπαει ακομα και στις μερες μας. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[οφφ τοπικ κλασικά]

 

Πάνω που πήγα να γράψω την κλασική καφρίλα /αστειάρα ότι ο ήχος είναι στα δάχτυλα, τι ακούω....

 

BLACK DIAMOND!!! γύρισα επιτόπου καμιά 14άρα χρόνια πίσω... αυτά είναι! thanks για τη θύμησα!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να αγοράσεις τίποτα, αν προγραμματίζεις και με freeware την κάνεις τη δουλειά σου, αν δεν προγραμματίζεις ευκαιρία να μάθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου