Προς το περιεχόμενο

Neckthrough κατασκευή


SPYROID

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο παίκτη άντε να μαζευόμαστε πολλοί να έχουμε τέτοια threads!

Για πρώτη κατασκευή είχε αρκετή δυσκολία, μπράβο σου που τα κατάφερες και έπειτα μπράβο που έκανες δικό σου πατρόν! Να είμαστε δημιουργικοί! Είναι σημαντικό!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εννουσα οτι το neck heel μου φανηκε αρκετα "γεματο", αλλα μπορει να ειναι η γωνια της φωτογραφιας που το κανει να δειχνει ετσι!

Δεν ξερω αν οντως ειναι λιγο παραπανω αποτι πρεπει. Το πηγαινα σιγα σιγα τσεκατοντας με το χερι πως βολευει. Η' θα επρεπε να εχει μεγαλυτερη κλιση ή θα επρεπε να πηγαινει ήπρος τα μεσα στο σωμα ή προς τα πισω στο μπρατσο. Εγω αυτο που εκανα ειναι απο την κατω μερια (οταν ακουμπας το χερι για το 17  και πανω) να εχει αλλη κλιση (πως ειναι το ασυμετρο μπρατσο στις φεντερ αν το λεω σωστα) και αν το καταλαβες.

μπραβο φιλε μου,πολυ καλη η δουλεια σου και με μεγαλο βαθμο δυσκολιας.παντως εισαι πολυ οργανωμενος αποτι ειδα στο βιντεο,απο μπλοκ για να τριψεις την ταστιερα μεχρι και κουρμπαδορο για τα ταστα.εχω ομως καποιες αποριες και θα με βοηθουσε η οποια απαντηση σου.

την κουρμπα στο μπρατσο την εκανες με ρασπα ή αλλο εργαλειο?

τα ταστα τα τοποθετησες με πρεσα ή σφυρακι?

επισης στα ταστα εβαλες και κολλα?και αν ναι τι κολλα?

ετοιμαζομαι να φτιαξω το πρωτο μου μανικι σιγα-σιγα και επισης εχω ενα παλιο που του εβγαλα τα ταστα για να τα αλλαξω (για πειραματισμο και για να μαθω)

 

Υ.Γ.η μουσικη στο βιντεο τα σπαει!!!!!χρονια ειχα να το ακουσω ;D ;D ;D

 

και παλι μπραβο :)

Ενταξει για να κανεις πιο ευκολη την δουλεια σου χρειαζεσαι καποια εργαλεια μου σου μενουν στο κατω κατω.

Ο κουρμπαδορος ειναι ιδιοκατασκευη αλλα τελικα δεν εβαλα τα ταστα της φωτο. Τα ταστα της φεντερ ειναι ετοιμα.

Εχω φτιαξει επισης και κατι τετοιο

http://www.stewmac.com/shop/Tools/Special_tools_for_Fretting/Fret_Beveling_File.html

Η κουρμπα εγινε με ρασπα και λαμακια.

Τα ταστα μπηκαν με σφυρακι και λιγο λογκο στις ακρες

Η μουσικη ταιριαζε με την διαρκεια του βιντεο  ;D

 

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου