Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - Shades of Lust (minimal) bonus performance included


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχθες  το βραδυ μελετωντας για την μπαντα μου μου τη βαρεσε και αρχισα να κανω τα δικα μου.

Επαιξα λιγο με εναν ηχο του M1 πειραζοντας τον (τον pankala) και επαιζα κολλημενα ενα θεμα με τρια ακκορντα.

Μετα μου τη βαραει και λεω , δεν γραφω τιποτα

Και εφτιαξα ενα sequence να το υποστηριξω

 

Το γεμισα και λιγο να μην φαινεται αδειο, εβαλα και λιγο triton le μεσα. λιγο σοβατισμα....

Μιας και το εφτιαξα λεω, αφου αχρηστο ειναι lol θα το βαλω στο noiz να το ακουσουν τα παιδια .

, δεν ειμαι και του ειδους πολυ, βαρεθηκα να ασχολουμαι μαζι του, το εκλεισα, το εκανα export και λεω αντε να φτιαξω και ενα κλιπ να με δειτε και τη φατσα μου.

 

 

 

Για οσους δεν πεθανουν απο τη βαρεμαρα προς το τελος γιατι ειναι βαρετο και επαναλαμβανεται και δεν ειχα ορεξη να κανω κατι γι αυτο, προσφερω bonus ενα μικρο performance με πειραγμενο λιγο το διασημο combination "transit" της σειρας triton.

 

Εγω επειδη το ακουσα πολλες φορες για να φτιαξω εντασεις και να ακουγεται αξιοπρεπως το σιχάθηκα.

Τωρα σαν πρωτο ακουσμα μπορει να ειναι πιο ανεκτο.

 

Για την ιστορια χρησιμοποιηθηκαν

To m1

το triton le

το sonar 8 producer

το nexus για τα βαριεστημενα 16α του fast μπασο-μεσαιου lead ηχου

το stylus rmx για  drums

το trillian για το μπασο

το atmosphere για τo lead

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ σας foxxx και καταρραχτη μας.

Ειδες ρε Βασίλη...

 

Θα σε κανω sonar-a να μην παιδευεσαι lol

 

το βραδακι λεω να του προσθεσω μερικα πραγματα να γεμισει προς το τελος λιγο και να ανεβασω καποια pad προς το τελος γιατι δεν ακουγονται, αμα ακουγοντουσαν εμπλουτιζοταν περισσοτερο προς το τελος, θελει μια αντιστιξη αλλο ενα lead για να πλουραλιστει.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το ιστορικο, βαζω την FINAL EDITION, αισθητα βελτιωμενο και χρησιμοποιώντας "υψηλη κοπτοραπτικη" προσπαθω να σπασω τη μονοτονια προς το τελος.

cos_dr_-_shades_of_lust_final_edition.mp3

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε πεί κάποτε ένας δάσκαλός  μου της μουσικής (γνωστός συνθέτης) ότι οι περισσότεροι μένουν στις ιδέες. Γιατί του λέω; Γιατί βαριούνται  -μου λέει- να στρωθούν να τις πραγματοποιήσουν.

 

Εσύ εδώ λοιπόν είχες μιά η και περισσότερες ιδέες, αλλά τις αντιμετώπισες ελαφριά. Άλλωστε το παραδέχεσαι από αυτά που έγραψες ότι βρισκόσουν σε φάση βαριεστημάρας.

 

Το κακό με την μουσική σύνθεση είναι ότι παίζουμε κάτι, το ευχαριστιόμαστε, το γράφουμε στο ΗΥ έτσι ... "πρόχειρα - ως ιδέα"  σκοπεύοντας "ΚΑΠΟΤΕ" να ασχοληθούμε σοβαρά μαζί του.  Και μετά πάμε σε κάποια άλλη ιδέα, και μετά άλλη και τελειωμό δεν έχουν οι ιδέες... 

Αν το παρατήσουμε και πάμε σε άλλη ιδέα, ποτέ δεν πρόκειται να γυρίσουμε πίσω και να το φτιάξουμε όπως πρέπει. Δηλαδή αποφεύγουμε την λάντζα και το χαμαλίκι. Γι αυτό και έχουμε όλοι γραμμένες 100-500 ιδέες, αλλά τίποτα τελειωμένο και παρουσιάσιμο.

 

Στρώσου γιατί το έχεις!  :D

Μή βαριέσαι και θα ανταμειφθείς!  :)

 

Σημ.

Η καρέκλα αυτή δεν είναι κατάλληλη για μουσική. Πρέπει να βρεις μια απλή που να κάνει ορθή γωνία (στάση της Ίσιδος) και το κλαβιέ να βρίσκεται στο ύψος των αγκώνων. Θα δείς ότι η διάθεσή σου θα αλλάξει αμέσως, θα γίνεις πιό ενεργητικός. Δε χάνεις τίποτα αν δοκιμάσεις.  8)

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιχνηλάτη μου, έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα φυσικά.

 

Δυστυχώς δεν ειχα ποτε το χρόνο λόγω άλλων υποχρεώσεων και επαγγελματικής ενασχόλησης να είμαι πιο μεθοδικός στο αντικείμενο, αλλά ούτε και τη διάθεση.

  Αυτό επηρεάζει οπως καταλαβαίνεις την κατάσταση.

 

Το οτι φαίνεται οτι το έχω το ξέρω και στην συνθεση και στην εκτελεση (ψωνιο), έχω αυτογνωσία αλλα απλά ειναι αποτέλεσμα του οτι ασχολούμαι πολλά χρονια και με διαφορους τρόπους με τη μουσικη, ακόμα και χωρίς τη θέλησή μου (!),παντα ερασιτεχνικα οπως κάποιος π.χ. που παει γυμναστηριο, εχει ωραίο σωμα αλλα δεν ειναι αθλητής.

 

Δεν νομιζω να παει παραπάνω αυτο και δεν το θελω κι όλας.

 

Σιγουρα το γεγονος αυτο κανει εμενα παραδειγμα προς αποφυγή, οι δικες σου συμβουλες ειναι το σωστο και πρεπει να ακολουθούνται για κάποιον που θέλει να προχωρήσει πραγματικά.

Εγω ειμαι ενα τίποτα.

 

Στο ιδιο κλίμα ειναι και η γωνίτσα που εχω φτιάξει στο σπιτι για να ασχολουμαι εστω και ετσι με τη μουσικη, οπως είπες πραγματι δεν ειμαι στην σωστη θεση και σταση, αλλα για το χρονο που αναλώνω και τον σκοπό μου ειναι λειτουργικά τα πραγματα.

 

Ελπίζω να μην σε απογοήτευσα lol,

 

 

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου