Προς το περιεχόμενο

H M9 αντιμιλάει


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμβαίνει λοιπόν το εξής άκυρο :

 

όταν βάζεις πχ ένα delay και στρέφεις το knob του time πάει από 20-2000ms και μετά μπαίνει σε μουσικές αξίες και διαλέγεις 4α,8α,μισά κλπ, σωστά?

 

Ε, τελευταία στη δική μου δε φτάνουμε ποτέ στα 2000ms (σταματάμε στα 1890-1963, άλλη τιμή κάθε φορά ::) ) οπότε δεν μπορώ να μπω στο μενού επιλογής αξίας! Κοίταξα αν είναι μηχανικό θέμα (πχ να σταματάει το knob από κανά σκουπιδάκι κλπ), αλλά δεν.

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο? Το firmware που έχω ειναι το v.2.02 και δεν έχω MIDI to USB αυτή τη στιγμή για update. Επίσης, σε 1η φάση θέλω να αποφύγω το reset για να μη χάσω τις ρυθμίσεις μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή προηγουμένως έφτανε μέχρι τα 2000mS; Mάλλον αναφέρω κάτι προφανές, αλλά δοκίμασες να βάλεις κάποιο contact cleaner όπως πχ. ένα DeOxit? Kαι μια ερώτηση που με ενδιαφέρει: υπάρχει κάποιο utility της Line 6 που κάνει backup τις ρυθμίσεις και reapply μετά από αλλαγές όπως factory reset ή firmware upgrade?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή προηγουμένως έφτανε μέχρι τα 2000ms;

ναι.

 

Mάλλον αναφέρω κάτι προφανές, αλλά δοκίμασες να βάλεις κάποιο contact cleaner όπως πχ. ένα DeOxit?

 

όχι, αλλά όπως ανέφερα, δε φαίνεται να είναι μηχανικό το θέμα, αλλά ηλεκτρονικό.

 

Kαι μια ερώτηση που με ενδιαφέρει: υπάρχει κάποιο utility της Line 6 που κάνει backup τις ρυθμίσεις και reapply μετά από αλλαγές όπως factory reset ή firmware upgrade?

 

απ' όσο θυμάμαι, ναι, και πρέπει να υπάρχει στο site της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τρελαθούμε  ;D

To πρόβλημα απλά διορθώθηκε από μόνο του.

Εντωμεταξύ δεν ήταν σημερινό, αλλά είχα παρατηρήσει οτι συνέβαινε εδώ και μέρες, απλά σήμερα είπα να ασχοληθώ μαζί του. Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ... :P

 

@bloody, διόρθωση στο παραπάνω ποστ μου :

δε φαίνεται να είναι μηχανικό το θέμα, αλλά ηλεκτρονικό λογισμικού.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον φοβήθηκε η Μ9 ότι θα φάει βαριά σφαλιάρα ;D κατά την νεοελληνική παραδοσιακή επιδιόρθωση προβλημάτων πάσης φύσεως (και λογισμικού!!!), και τελικά είπε να φτιαχτεί μόνη της... Γκουντ!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η συσκευή έχει μέσα μία μπαταρία λιθίου, έτσι δεν είναι;

Και πόσα χρόνια είπαμε ότι έχεις να την αλλάξεις;

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η συσκευή έχει μέσα μία μπαταρία λιθίου, έτσι δεν είναι;

Και πόσα χρόνια είπαμε ότι έχεις να την αλλάξεις;

 

:)

 

 

 

δεν έχω ανοίξει να δω, αλλά αν έχει θα είναι για να κρατάει τις μνήμες, έτσι δεν είναι? Αυτό το κάνει καλά, στην απόκριση του knob μαλακίστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω ανοίξει να δω, αλλά αν έχει θα είναι για να κρατάει τις μνήμες, έτσι δεν είναι? Αυτό το κάνει καλά, στην απόκριση του knob μαλακίστηκε.

 

Στα motherboard, όταν τελειώσει αυτή η μπαταρία, γίνονται πολύ ενδιαφέροντα πράγματα.

Σου προτείνω να το ελέγξεις.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά για να μην χάσεις τις ρυθμίσεις σου όταν αλλάξεις την μπαταρία πρέπει να είναι στο ρεύμα το εργαλείο. Δες και το μάνιουαλ λίγο, ξεστραβώσου βλάχο, που άφησες το τυρόγαλο και έπιασες το ντηλέη.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά για να μην χάσεις τις ρυθμίσεις σου όταν αλλάξεις την μπαταρία πρέπει να είναι στο ρεύμα το εργαλείο.

 

Και να μην έχει ο Φωτόπουλος βάρδυα.

 

:) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου