Προς το περιεχόμενο

Fender Ritchie Blackmore Stratocaster (Mexico) απορίες...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητέ φίλε, επειδή το συγκεκριμένο όργανο (Fender R.Blackmore Stratocaster), το έχω,

θέλω να σε διαβεβαιώσω ότι είναι ένα πολύ αξιόλογο όργανο, στην κατηγορία τιμής του, και πολύ οικονομικό, αν σκεφτείς ότι πρόκειται για signature μοντέλο.

Μην σε προβληματίζει η καταγωγή του, (Mexico), η ποιότητα κατασκευής έχει ανέβει σε όλα τα επίπεδα απο την Fender, σε όλα τα εργοστάσια της, παγκοσμίως.

Το μοντέλο αυτό έχει custom χαρακτηριστικά, όπως προαναφέρθηκε, υπαγορευμένα από τις προσωπικές επιλογές του εν λόγω κιθαρίστα.

Μπορείς να τα ψάξεις στο site της Fender, καθώς και περισσότερο αναλυτικά το καθένα, για να δεις τί παίρνεις.

ΟΜΩΣ!

Έχε υπόψη σου ότι από συνδυασμό μαγνητών HSS, πας σε δύο μονούς, hot μεν, άλλου ηχοχρώματος δε, πιο vintage.

Από string thru ή floyd rose γέφυρα της Jackson, σε κλασσικό τρέμολο, της Fender.

 

Τέλος, οι τιμή που θα ζητήσεις για το όργανό σου, δεν θα είναι με βάση την τιμή που το αγόρασες, όταν το αγόρασες, αλλά με βάση την σημερινή του αξία στην τιμή της αγοράς μεταχειρισμένων, ανεξάρτητα με την όποια κατάστασή του.

 

Όπως και να πράξεις, τελικά, θεωρώ ότι είναι μια καλή επιλογή για στροφή σε πιο κλασσικό ήχο.

Και θα είναι ένα όργανο που θα το κρατήσεις στο μέλλον, όπως άλλωστε κι εγώ.

Καλή επιλογή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου