Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ημουν και ειμαι χαλαρος, αραγμενος κατω απο το κλιματιστικο πινοντας ενα παγωμενο γλυκο φραπε με γαλα.

 

Άσε, τώρα, μεγάλε...  8)

 

Εσύ, τον φραπέ τον πίνεις σε πλαστικό  :o ποτήρι (αν θυμάμαι καλά από παλαιότερο φωτοντοκουμέντο)  :P :P ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πλαστικο μισολιτρο shaker ειναι. Γιατι, απαγορευεται να πινουμε φραπε εκει? :( Αν μου βρεις μισολιτρο γυαλινο ποτηρι, στειλε pm με την διευθυνση του μαγαζιου. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστικο μισολιτρο shaker ειναι. Γιατι, απαγορευεται να πινουμε φραπε εκει? :( Αν μου βρεις μισολιτρο γυαλινο ποτηρι, στειλε pm με την διευθυνση του μαγαζιου. 8)

Favor-PintGlass.jpg

 

Λέγεται pint glass.  ;)

Σε όλα τα ενημερωμένα καταστήματα υαλικών.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με τα ΜΜΜ τελικά υπήρξε εξυπηρέτηση του κοινού μετά τα μεσάνυστα;

 

 

Ναι, το τελευταίο τρένο έφυγε στις 12:35 αν θυμάμαι καλά..

 

 

...and my eyes fade from me in this open country

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ο λογος για καμερες και βιντεο δεν ποσταρετε κανα youtube βιντεο με καλη ποιοτητα να γλυκαθουμε και εμεις οι ατυχοι που δεν πηγαμε ?  >:(

 

μεχρι τωρα δεν εχω βρει κατι καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ειναι η ιδια περιοδεια? Γιατι εχω την εντυπωση οτι το τοτε live στην Αθηνα ηταν το τελευταιο της περιοδειας...chin2.gif

 

Θεωρητικα δεν ειναι ιδια αλλα κατα τη γνωμη μου στην ουσια δεν εχει αλλαξει κατι εκτος του χωρου φιλοξενειας του live. Ισως καποιος να εχει ενα λογο λιγοτερο να παει στην περιοδεια ανοικτων χωρων,αν εχει δει το live σε dvd .Σιγουρα δεν ειναι σε καμια περιπτωση η ιδια εμπειρια αλλα το περιεχομενο του dvd θα αποκαλυπτε το περιεχομενο της τελευταιας περιοδειας του,αν εβγαινε νωριτερα.

 

Παντως εγω που καθομουν 2ο διαζωμα κοντα στο stage,τον ηχο του stage δεν το βρηκα τελειο,καθε αλλο που υπηρχαν πραγματα που με χαλαγαν ,ή καποιες φορες δεν ηταν διακριτοι καποιοι στιχοι. Εσεις των κερκιδων τι γνωμη εχετε; Παρατηρησα αρκετες φορες αυτο το φαινομενο με την προφορα του σιγμα να σου τρυπαει τα αυτια και οταν σταματουσε αποτομα η μουσικη , ακουγα εντονα το reverb του χώρου...Ηταν ενας απο τους 2 λογους που μετανοιωσα που δεν πηγα αρενα. Να φανταστω πως οσοι εμειναν εκπληκτοι απο τον ηχο βρισκονταν αρενα ετσι;Πολυ reverb βρε παιδακι μου...

 

Παντως για να μην γραψω μονο το παραπονο μου, να πω πως (προφανως) ηταν η πιο ωραια συναυλια που εχω παει,και αν και δεν πρεπει να προτρεχουμε,πιστευω οτι δεν παιζει να βρεθω ξανα σε τετοιου ειδους-μεγεθους-περιεχομενου συναυλια. Πολυ θα ηθελα και ενα dark side of the moon ιδιου μεγεθους και με reunion waters-gilmour  (ουτε καν ε; :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρισκόμουν στο pitch B (αρένα), και διαπίστωσα τα εξής:

 

1.O ήχος δεν ήταν καλός.

2.Κάθε λίγο και λιγάκι, χειροκρότημα από το κοινό.

3.Κάμερες και φωτογραφικές μηχανές περιόριζαν το οπτικό μου πεδίο.

4.Τσιγάρα και λοιπά σε υπερθετικό βαθμό, σε σημείο που ενοχλήθηκα, αν και σε ανοικτό χώρο.

5.Μου ήρθε "κάπως" η επιγραφή περί κυβέρνησης.

6.Οι πλειοψηφία των θεατών γνώριζε το πολύ 4 τραγούδια.

7.Γενικότερα, μου άρεσε το show αλλά θα προτιμούσα σίγουρα κερκίδα.

8.Σχετικά με τον ηλεκτρικό, αν θυμάμαι καλά, είχε στις 12:06 και 12:23 προς πειραιά.Τα υπόλοιπα δεν τα θυμάμαι.(Το show τελείωσε 11:55).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ολα αυτα ηταν απλα μια διαπιστωση τοτε οκ,αν ομως σε χαλασαν τοτε σε καποια θεματα σε βρισκω λιγο απαιτητικο. Ας πουμε πως δεν μπορεις να απαιτησεις απο καποιον να ξερει ολα τα κομματια,και ειδικα δεν μπορεις να περιμενεις απο καποιο θαυμαστη του ολου εγχειρηματος να μην χειροκροτα καθε τρεις και λιγο.  Οσο για το "να γαμηθει η κυβερνηση" ,ολοι γνωριζουμε το υφος αυτου του δισκου και του καλλιτεχνη.Δεν μου φανηκε κατι τραβηγμενο .Αλλωστε ειναι κατι που βρισκει αρκετους συμφωνους με αυτη τη φραση,ασχετα με το αν οντως την πιστευει ο καλλιτεχνης η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με το σταθη. στην 8Γ που ημουν ο ηχος ηταν τελειος. κλασεις καλυτερος απτις πιπεριες που ημουν περυσι περιπου στην ιδια θεση απεναντι

 

ισως συνεβαλαν τα κρεμαστα ηχεια απο το στεγαστρο

 

Αν ολα αυτα ηταν απλα μια διαπιστωση τοτε οκ,αν ομως σε χαλασαν τοτε σε καποια θεματα σε βρισκω λιγο απαιτητικο. Ας πουμε πως δεν μπορεις να απαιτησεις απο καποιον να ξερει ολα τα κομματια,και ειδικα δεν μπορεις να περιμενεις απο καποιο θαυμαστη του ολου εγχειρηματος να μην χειροκροτα καθε τρεις και λιγο.  Οσο για το "να γαμηθει η κυβερνηση" ,ολοι γνωριζουμε το υφος αυτου του δισκου και του καλλιτεχνη.Δεν μου φανηκε κατι τραβηγμενο .Αλλωστε ειναι κατι που βρισκει αρκετους συμφωνους με αυτη τη φραση,ασχετα με το αν οντως την πιστευει ο καλλιτεχνης η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου