Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μονο και μονο ο πολυκαναλος ηχος προκαλουσε ενα δεος

 

Tι εννοείς? Υπήρχε πολυκάναλος ήχος? Δηλαδή όχι το συνηθισμένο στέρεο - για την ακρίβεια σε ορισμένες συναυλίες (ανεξαρτήτως μεγέθους) είναι "2.1" γιατί το κανάλι των sub έχει διαφορετικό χειρισμό και αναπαραγωγή από διαφορετικές μονάδες - αλλά 5.1 ή 6.1??!?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

No fucking way στο 3:15 περίπου.

 

 

 

over mijn lijk (over my dead body) στα Φλαμανδικά/Ολανδικά στο 1:50

 

 

 

Κυβερνητικό σεξ (Ρέμος style) για το αλαλάζον Ελληνικό κοινό στο 3:15.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω για εσάς, αλλά το να ακούω τις αγριοφωνάρες των μαλακοπιθήκων* που νομίζουν ότι είναι σε πολιτική συγκέντρωση του Καμμένου, ενώ έχω πάει να δω το Wall,  θα ήταν αρκετός λόγος για να πετάξω όλους τους δίσκους των Floyd. Ευτυχώς όμως δεν πήγα.

 

Προσωπική έκκληση προς τυχόν ηλίθιο συνυπεύθυνο γι' αυτό το χάλι : αγόρι μου, άμε διάβασε τους στίχοι πριν ξαναπάς σε συναυλία. Ή αλλιώς περιορίσου στο Ρέμο.

 

* μάλιστα, ένας προσπαθεί να τραγουδήσει μαζί με τον Waters. Έλεος βρε μαλάκα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

των μαλακοπιθήκων*

 

πολυ απαλος εισαι,εγω θεωρω αυτο το βιντεο μια εξαιρετικη αφορμη για να ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ η ΣΤΕΙΡΩΣΗ σε πολλους ΕΛΛΗΝΕΣ... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ απαλος εισαι,εγω θεωρω αυτο το βιντεο μια εξαιρετικη αφορμη για να ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ η ΣΤΕΙΡΩΣΗ σε πολλους ΕΛΛΗΝΕΣ... ;D ;D

 

Όντως, κάποιοι από αυτούς πρέπει να έκαναν σεξ μετά. Ο Θεός να βάλει το χέρι του.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

And at the risk of seeming somewhat narcissistic... Λέει ο Waters, και θα μπορούσε να συμπληρώσει:

Αφού έγραψα κάποια από τα καλύτερα τραγούδια που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ.

Grey όσο αφορά την προσκολληση σε συγκεκριμένες συνταγές σου προτείνω να ακούσεις το ca Ira. Είναι musical. Η πικρή αλήθεια είναι βέβαια πως αν ανέβαζε το ca Ira ή το pros and cons of hitch hiking εδώ, στη συναυλία μάλλον θα ήταν αυτός και κάνα δυο καλοί φίλοι.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική έκκληση προς τυχόν ηλίθιο συνυπεύθυνο γι' αυτό το χάλι

 

Ενταξει μπορει το παιδι που μεταφρασε το slogan  να ‘‘δουλευε‘‘ στην ΕΡΤ και να τον εβαλαν σε διαθεσιμοτητα... ;D οποτε εχει ‘‘αντιμνημονιακο‘‘ μενος...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μπορει το παιδι που μεταφρασε το slogan  να ‘‘δουλευε‘‘ στην ΕΡΤ και να τον εβαλαν σε διαθεσιμοτητα... ;D οποτε εχει ‘‘αντιμνημονιακο‘‘ μενος...

 

Μάλλον πεοκρουστικό μένος έχει...

 

Λοιπόν, ξέρεις τι μου θύμησε.. ; Θυμάσαι τη φάση που μεταφράζανε τους τίτλους των ξένων ταινιών στα ελληνικά, στα σινεμά.. και καλά γιατί δεν ξέραμε αρκετά αγγλικά για να τους καταλάβουμε;... Π.χ. "Dressed To Kill" --> "Προετοιμασία Για Έγκλημα", ή "All That Jazz" --> "Η Παράσταση Αρχίζει";

 

Ε, τέτοιας κλάσης καφρίλα είναι.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πικρή αλήθεια είναι βέβαια πως αν ανέβαζε το ca Ira ή το pros and cons of hitch hiking εδώ, στη συναυλία μάλλον θα ήταν αυτός και κάνα δυο καλοί φίλοι.

 

Στο "In The Flesh" DVD πάντως, έχει επιτύχει καλή ισορροπία ανάμεσα στο "εμπορικό", "νοσταλγικό", "άλλο" υλικό του. Νομίζω ότι εκείνο το μοντέλο λειτουργούσε καλύτερα. Σκέτο The Wall, είναι λίγο... φάση "Ποπ & Ροκ" των αρχών της δεκαετίας του '80.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ. Είναι καθαρά υποκειμενικό βέβαια άλλα ποτέ δεν θα ήθελα η μπριζόλα μου να ακουμπάει τη τομάτα της σαλάτας. Ξέρω είναι ακραίο αλλά ακόμα και το young lust το θεωρώ παράταιρο και θα προτιμούσα να είχε ξεριζωθεί από το πρόγραμμα.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου