Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παροτι και εμενα με επιασε μετεωρισμος βλεποντας λαικιστικα συνθηματα αποπατοειδους επιπεδου του τυπου να ******* η κυβερνηση, μπορω εχοντας ξυπνησει με  πολυ καλη διαθεση, και ατενιζοντας τα καταγαλανα νερα του Ιονιου, να δεχθω οτι ο καλλιτεχνης τα χρησιμοποιησε με δοση αυτοσαρκασμου, με δεδομενο οτι κεντρικη ιδεα του πισω απο το γραψιμο του the wall ηταν η χειραγωγηση των μαζων σε large scale concerts (και οχι μονο). Ακομα και ετσι, σε ποσα απο τα μογγολα που κραυγαζουν απο κατω, τους περασε απο το μυαλο κατι τετοιο?

 

Θυμαμαι μετα τις συναυλιες το 2011 στο κλειστο του ΟΑΚΑ φιλο να αναρτα στο facebook κατι του στυλ: "Τραγουδωντας το mother o roger waters και φτανοντας στο στιχο "mother should i trust the government", η αυθορμητη αντιδραση του κοσμου ηταν ενα παρατεταμενο γιουχαρισμα. 5 δευτερολεπτα μετα στον τοιχο των σκηνικων εμφανιστηκε το μηνυμα "ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ" και ο κοσμος ξεσπασε σε χειροκροτηματα. Ευχαριστω Roger waters"

 

Eιμαι κακο***μιξ να πω ξανα και ξανα no hope for the human race?(*Ζητειται  γραφιστας να μου το φτιαξει σε avatar)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ακομα ενα "θεμα" που το καναμε "Κυπριακο". Παρακαλω τον Roger Waters την επομενη φορα που θα κανει συναυλια στην Ελλαδα και μετα το "mother should i trust the government" να εμφανιστει το μηνυμα "ΝA ΖΗΣΕΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ" (κι ο "Εθνικος Στρατος" μη πω... ;D)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι κακο***μιξ να πω ξανα και ξανα no hope for the human race?(*Ζητειται  γραφιστας να μου το φτιαξει σε avatar)

 

Είπα να το παραγγείλω από τον Gerald Scarfe (τον υπεύθυνο για τα γραφικά και τα καλλιγραφήματα του Wall), αλλά έπεσα πάνω στο παρακάτω πρόσφατο πόνημά του.

 

merkel-suckling.jpg

 

Το πλιάτσικο διαθέσεων πάνω στους πληθυσμούς των νοτίων χωρών της Ευρώπης, έχει πέραση, όπως και να το δεις. Αν ο Waters δεν είχε τσακωθεί με όλη την οικουμένη, θα έδειχνε αυτή την εικόνα στον τοίχο του, αλλά αναγκάστηκε να βολευτεί με την "μετάφραση" κάποιου κάφρου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα ενα "θεμα" που το καναμε "Κυπριακο". Παρακαλω τον Roger Waters την επομενη φορα που θα κανει συναυλια στην Ελλαδα και μετα το "mother should i trust the government" να εμφανιστει το μηνυμα "ΝA ΖΗΣΕΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ" (κι ο "Εθνικος Στρατος" μη πω... ;D)

 

Oτι να'ναι. Το να θεωρεις γελοιο τον ενα λαικισμο δεν σημαινει οτι αυτοματως εντασσεσαι στο αντιπαλο "στρατοπεδο".

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναγκάστηκε να βολευτεί με την "μετάφραση" κάποιου κάφρου.

 

o Waters φαίνεται να κσέρει αρκετά ελληνικά για να καταλαβαίνει τι σημαίνει η φράση πάντως, δε νομίζω να ισχύει αυτό που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εννοείς? Υπήρχε πολυκάναλος ήχος? Δηλαδή όχι το συνηθισμένο στέρεο - για την ακρίβεια σε ορισμένες συναυλίες (ανεξαρτήτως μεγέθους) είναι "2.1" γιατί το κανάλι των sub έχει διαφορετικό χειρισμό και αναπαραγωγή από διαφορετικές μονάδες - αλλά 5.1 ή 6.1??!?

Nai πολυκαναλος ηταν,περαν απο τα 2 καναλια του stage υπηρχαν και αλλα 6 ηχεια στο υπολοιπο σταδιο(3 σε καθε πλευρα).Καπου ακουσα πως ηταν τετραφωνικος δηλαδη για το υπολοιπο σταδιο στερεοφωνικος,αλλα εμενα μου φανηκε πως εκτος απο το pan του ηχου ως προς τις πλευρες του σταδιου υπηρχε και pan ως προς το μηκος του.Δηλαδη παραπανω απο 4 καναλια στο συνολο της συναυλιας. Τα ηχεια για το υπολοιπο σταδιο χρησιμευαν για την αναπαραγωγη των εφε,και ηταν πληρως πειστικα, ο ηχος των αεροπλανων απο τη θεση μου ακουγοταν λες και θα σου την εσκαγε στα μουτρα!Τρομοκρατια! Πλακα ειχε  που  καποιοι ηταν ανυποψιαστοι και καθε φορα εψαχναν στο βαθος να δουν καποιο ελικοπτερο ή κατι τετοιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Waters φαίνεται να κσέρει αρκετά ελληνικά για να καταλαβαίνει τι σημαίνει η φράση πάντως, δε νομίζω να ισχύει αυτό που λες.

 

Δεν εννοούσα ότι δεν ξέρει τι σημαίνει η μετάφραση.

Ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα (ότι ξέρει και επιλέγει να λαϊκίσει).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai πολυκαναλος ηταν,περαν απο τα 2 καναλια του stage υπηρχαν και αλλα 6 ηχεια στο υπολοιπο σταδιο(3 σε καθε πλευρα).Καπου ακουσα πως ηταν τετραφωνικος δηλαδη για το υπολοιπο σταδιο στερεοφωνικος,αλλα εμενα μου φανηκε πως εκτος απο το pan του ηχου ως προς τις πλευρες του σταδιου υπηρχε και pan ως προς το μηκος του.Δηλαδη παραπανω απο 4 καναλια στο συνολο της συναυλιας. Τα ηχεια για το υπολοιπο σταδιο χρησιμευαν για την αναπαραγωγη των εφε,και ηταν πληρως πειστικα, ο ηχος των αεροπλανων απο τη θεση μου ακουγοταν λες και θα σου την εσκαγε στα μουτρα!Τρομοκρατια! Πλακα ειχε  που  καποιοι ηταν ανυποψιαστοι και καθε φορα εψαχναν στο βαθος να δουν καποιο ελικοπτερο ή κατι τετοιο..

 

Ευχαριστώ για την απάντηση... το είδα τελικά και νωρίτερα σε μερικά αρθράκια ονλάιν: ήταν τετραφωνικός.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου