Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρισκόμουν στο pitch B (αρένα), και διαπίστωσα τα εξής:

 

1.O ήχος δεν ήταν καλός.

Στην εξέδρα επάνω (30) ήχος καλός, χωρις υπερβολικό reverb οπώς αναφέρθηκε πιο πάνω

 

5.Μου ήρθε "κάπως" η επιγραφή περί κυβέρνησης.

Στον Waters πήγες, τι περίμενες.

 

6.Οι πλειοψηφία των θεατών γνώριζε το πολύ 4 τραγούδια.

και πολλά λες

7.Γενικότερα, μου άρεσε το show αλλά θα προτιμούσα σίγουρα κερκίδα.

από τα λίγα που αξιζε κερκίδα (αν οχι το μόνο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Αυτό το "να γαμηθεί η κυβέρνηση" είναι κάτι που το είχε και την προηγούμενη φορά και με είχε ενοχλήσει πολύ! Λυπάμαι που έμεινε μέσα...

 

Τι δουλειά έχει ο Waters να σχολιάζει την κυβέρνηση μίας χώρας στην οποία δεν έχει ψηφισει, δε ζει και δε του καίγεται καρφί στο κάτω κάτω με τα εκατομύρια που έχει... Δε μας κλάνει, λέω εγώ... Επανάσταση 32 χρόνια πριν, όχι τώρα... Στο κάτω κάτω, αν θέλει να κάνει επανάσταση να το βάλει το εισιτήριο στα 5 ευρώ και να πάει και η γιαγιά μου! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "να γαμηθεί η κυβέρνηση" είναι κάτι που το είχε και την προηγούμενη φορά και με είχε ενοχλήσει πολύ! Λυπάμαι που έμεινε μέσα...

 

Τι δουλειά έχει ο Waters να σχολιάζει την κυβέρνηση μίας χώρας στην οποία δεν έχει ψηφισει, δε ζει και δε του καίγεται καρφί στο κάτω κάτω με τα εκατομύρια που έχει... Δε μας κλάνει, λέω εγώ... Επανάσταση 32 χρόνια πριν, όχι τώρα... Στο κάτω κάτω, αν θέλει να κάνει επανάσταση να το βάλει το εισιτήριο στα 5 ευρώ και να πάει και η γιαγιά μου! ;)

κατα μια εννοια ζει....καπου στο πηλιο νομιζω! ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα, μου άρεσε το show αλλά θα προτιμούσα σίγουρα κερκίδα.

από τα λίγα που αξιζε κερκίδα (αν οχι το μόνο)

 

Anaλόγως την κερκίδα,ας πουμε στο 2ο διαζωμα στην κοντινοτερη θυρα προς την σκηνη δεν ηταν τοσο καλα,δεν ειχες την αισθηση του τεραστιου τειχους οπως θα επρεπε και δεν εβλεπες την οθονη καλα γιατι την καλυπτε το μπασταρδο το ηχειο,αν προτιμουσα θεση ,θα ηταν του κατω διαζωματος πιο κεντρικα προς την σκηνη.Στο διαλειμα πηγα να δω και προς την 2/34 τι παιζει αλλα γυρισα γιατι σε περιπτωση που δεν μου αρεσε γιατι ηταν πολυυυ μακρια,θα εχανα 2 λεπτα απο το σοου(και πιθανοτατα την θεση μου) κατι που δεν ηθελα να σκεφτομαι. Οπως και να εχει ομως ηταν τελεια.

Πιστευω πως αυτοι που ηταν στα διαζωματα δεν ηταν και οι πιο φανατικοι ετσι ωστε να γνωριζουν τα κομματια ενα προς ενα,λογικο μου φαινεται,οι φανατικοι εσπευσαν 2 χρονια πριν,οι περισσοτερο φανς βρισκονταν κατα κυριο λογο κατω,οπου φαινοταν και η περισσοτερη δραστηριοτητα

 

Κ μια τελευταια παρατηρηση,ενα μελος απο εδω επιβεβαιωθηκε γιατι εξεφρασε τον προβληματισμο του κατα ποσο θα ηταν τοσο επιβλητικο και δραματικο το σοου λογω ανοικτου χωρου. Χωρις να εχω μετρο συγκρισης του live σε κλειστο συναυλιακο χωρο,φανταζομαι πως οντως θα ηταν πιο επιβλητικο εκει.Με αναμενα τα φωτα των θυρων και 2-3 προβολεων πισω απο τη σκηνη και τους ζωσμενους με φωτακια  πλανωδιους πωλητες να πηγαινοερχνται,δεν ηταν κ οτι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "να γαμηθεί η κυβέρνηση" είναι κάτι που το είχε και την προηγούμενη φορά και με είχε ενοχλήσει πολύ! Λυπάμαι που έμεινε μέσα...

 

Τι δουλειά έχει ο Waters να σχολιάζει την κυβέρνηση μίας χώρας στην οποία δεν έχει ψηφισει, δε ζει και δε του καίγεται καρφί στο κάτω κάτω με τα εκατομύρια που έχει... Δε μας κλάνει, λέω εγώ... Επανάσταση 32 χρόνια πριν, όχι τώρα... Στο κάτω κάτω, αν θέλει να κάνει επανάσταση να το βάλει το εισιτήριο στα 5 ευρώ και να πάει και η γιαγιά μου! ;)

 

Γνωμη μου ειναι πως δεν ειναι αναγκη να προσαρμωσει το live στα δεδομενα καποιας χωρας, και στη Σουηδια που ολα ειναι ροδινα το ιδιο θα ελεγε ,κραταει μια σταση παγκοσμιας εμβελειας,οπου επικρατει η κατασταση που εχει διαμορφωσει την αποψη του. Τωρα για το εισητηριο σωστο,αλλα υπαρχει και μια αποψη του οτι οταν λειτουργεις σε ενα συνολο που επικρατει η οικονομια του καπιταλισμου,θα αναγκαστεις οσο το δυνατον να λειτουργισεις με αυτους τους κανονες μεχρι να βρεις τροπο να το ανατρεψεις. Και αναφερω καπιταλισμο γιατι τον εθιγε καθε τρεις και λιγο στο live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αποστόμωσες!  :'(

 

 

 

 

Καταρχην φιλε Εσυ χαλαρωσε, εγω ημουν και ειμαι χαλαρος, αραγμενος κατω απο το κλιματιστικο πινοντας ενα παγωμενο γλυκο φραπε με γαλα. Τα βιντεο δεν μου πετυχαν γιατι δεν ημουν στο ΟΑΚΑ χτες. Αν ημουν ομως, να'σαι σιγουρος οτι και βιντεο θα τραβαγα και φωτογραφιες θα επαιρνα, γιατι:

 

1) μ'αρεσει να παιρνω βιντεο και pics

2) εχω και γ@μω τα κινητα που τραβανε πολυ καλο βιντεο και pics

 Στο επομενο live παρε μαζι σου αυτο:

HTC_One_X_Global_Front_and_Back2_575px.png

 

και ασε σπιτι αυτο:

cam.png

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "να γαμηθεί η κυβέρνηση" είναι κάτι που το είχε και την προηγούμενη φορά και με είχε ενοχλήσει πολύ! Λυπάμαι που έμεινε μέσα...

 

Τι δουλειά έχει ο Waters να σχολιάζει την κυβέρνηση μίας χώρας στην οποία δεν έχει ψηφισει, δε ζει και δε του καίγεται καρφί στο κάτω κάτω με τα εκατομύρια που έχει... Δε μας κλάνει, λέω εγώ... Επανάσταση 32 χρόνια πριν, όχι τώρα... Στο κάτω κάτω, αν θέλει να κάνει επανάσταση να το βάλει το εισιτήριο στα 5 ευρώ και να πάει και η γιαγιά μου! ;)

 

Καλα εχει κανει και χειροτερα....μεχρι και το αστερι του Δαυϊδ εχει βαλει πλαϊ πλαϊ με τη σβαστικα εξισωνοντας τα..

 

http://ultimateclassicrock.com/roger-waters-star-of-david-inflatable-pig/

 

μην τον παιρνεις και πολυ στα σοβαρα μια και στα θεματα της πολιτικης ακολουθει την κλασσικη επιδερμικη προσεγγιση που εχουν οι πλουσιοι και διασημοι  αγγλοσαξωνες που ασχολουνται με τας..."τεχνας"  (εξαλλου δεν πρεπει να ξεχνας οτι τοσα..παραισθησιογονα εχει καταπιει στα νιατα του...κατι δεν θα εχει παθει ο εγγεφαλος του? ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα για το εισητηριο σωστο,αλλα υπαρχει και μια αποψη του οτι οταν λειτουργεις σε ενα συνολο που επικρατει η οικονομια του καπιταλισμου,θα αναγκαστεις οσο το δυνατον να λειτουργισεις με αυτους τους κανονες μεχρι να βρεις τροπο να το ανατρεψεις. Και αναφερω καπιταλισμο γιατι τον εθιγε καθε τρεις και λιγο στο live.

 

σε μια παράσταση η οποία θέλει 3 νταλίκες για να μαζέψει μόνο τον τοίχο, στην οποία πας γιατί είναι "το μεγαλύτερο σόου που έχεις δει ποτέ σου", που ξεροσταλιάζουν εκατοντάδες υπάλληλοι (από γκόμενες_προμόσιον_μοχίτο, τύπους με ερωτηματολόγια και γέρους τύπου "μπύρα, κο'ακόλα, πάγος" μέχρι σούπερ τούμπανους ακροβάτες που ανεβοκατεβαίνουν στους πύργους με τα φώτα και σούπερ τούμπανους τεχνικούς (α και όποιος δεν έχει μπροστά στην ιδιότητά του το σούπερ τούμπανος, ήτοι δεν τον είχε φέρει μαζί της η αγγλική παραγωγή, πάω στοίχημα οτι δουλεύει καρανασφάλιστος)) κλπ κλπ κλπ, ε είναι λίγο ασυνεπές να παριστάνεις οτι ο κακός καπιταλισμός και το iNeed είναι κάτι έξω από αυτό που χειροκροτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αναφερω καπιταλισμο γιατι τον εθιγε καθε τρεις και λιγο στο live.

 

Ετσι ειναι αυτοι οι πλουσιοι... ;D...μεχρι να γινουνε πλουσιοι τον υπηρετουν γονυπετεις τον καπιταλισμο.Μετα ,και με τα λεφτα τους ασφαλη σε καποια ελβετικη τραπεζα, σηκωνουν ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ εναντιον του... ;D...(σας θυμιζει αραγε κατι αυτο? ;D ;D )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μια παράσταση η οποία θέλει 3 νταλίκες για να μαζέψει μόνο τον τοίχο ... κλπ κλπ κλπ, ε είναι λίγο ασυνεπές να παριστάνεις οτι ο κακός καπιταλισμός και το iNeed είναι κάτι έξω από αυτό που χειροκροτάς.

Συμφωνω εν μερει,αλλωστε δεν ανεφερα κατι περι κακου καπιταλισμου, απλα πως υπο αυτες τις συνθηκες δεν θα μπορουσε να ηταν αρκετα φθηνοτερο ενα εισιτηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου