Προς το περιεχόμενο

Bugera 333XL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν έχω παίξει με 333xl .

 

 

όντως ισχύει και να πω την αμαρτία μου στα δικά μου αυτιά (ναι υπερβολή) πιο πολύ για VOX μου πάει ο ήχος.

Αμερικανιά δεν είναι σίγουρα. Μάρσαλ όχι, δεν δαγκώνει τόσο.

 

Τα low & high input υποθέτω ότι κάνουν ότι λένε και το noisegate δουλεύει αξιοπρεπώς. Οπότε μια χαρά ενισχυτής. Και 650 ευρά να τον πούλαγαν θα τα άξιζε τα λεφτά του πάλι.

 

Τωρα για τα input τι να σου πω...αν σου πω οτι δεν εχω χρησιμοποιησει το low ποτε;  :P

 

Κυριως το crunch ειναι πιο marshall στυλ, το lead ειναι μια χαρα αμερικανια. Γιαυτο και λεω οτι πρακτικα καλυπτει τα περισσοτερα ειδη. Το clean ειναι τελειως καθαρο. Α και το "Noisegate" ειναι για τα πανηγυρια, γιατι πολυ απλα δεν ειναι gate. Ειναι noise reduction. Κανει βεβαια δουλεια...

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καμπίνα έχω μια orange 2x12 συνεταιρική με έναν φίλο.

Σε αυτή θα μπει ο ενισχυτής δηλαδή.

 

Έχω καταλήξει (πιθανώς) στην κεφαλή, απλά ήθελα γνώμες από αυτούς που τον έχουν.

Το τελείως καθαρό κανάλι προσωπικά μου αρέσει, δεν το θεωρώ μειονέκτημα.

Για κάτι τέτοια σχόλια άνοιξα το thread, για να δω γνώμες από χρήστες και απόψεις σχετικά με το τί μπορεί να κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενισχυτης προφανως βασιζεται στην "Χ" σειρα της peavey (jsx,triple x)

 

Τον jsx τον εχω και ειναι σουπερ,αν τον φτανει εστω και στο 70%, δυσκολα θα σου λειψει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενισχυτης προφανως βασιζεται στην "Χ" σειρα της peavey (jsx,triple x)

 

Τον jsx τον εχω και ειναι σουπερ,αν τον φτανει εστω και στο 70%, δυσκολα θα σου λειψει κατι.

Kαι γ@μω τα μωρα ο jsx φιλε..

Να τον χαιρεσαι.Εχεις και την καμπινα η το παιζεις με καποια αλλη;;

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γ@μω τα μωρα ο jsx φιλε..

Να τον χαιρεσαι.Εχεις και την καμπινα η το παιζεις με καποια αλλη;;

 

Να εισαι καλα Σωτο!

Με μοα Marshall 1960AV (vintage 30) τον χρησιμοποιω,του καθεται κουτι για αυτο που θελω (καπως σαν mid voiced rock θα τον χαρακτηριζα τον ηχο μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εισαι καλα Σωτο!

Με μοα Marshall 1960AV (vintage 30) τον χρησιμοποιω,του καθεται κουτι για αυτο που θελω (καπως σαν mid voiced rock θα τον χαρακτηριζα τον ηχο μου)

Ωραιος..

τον εχει ενας φιλος με μια 2χ12 peavey cab.Σπερνει.

Παιζεις τα παντα.Κριμα που τον κατηργησαν.Και πολυ δυναμη το μηχανημα.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Γεια χαρα παιδες! εχω μια απορια σχετικα με τη συνδεση κεφαλης + 1χ12 cab. ειναι και τα δυο στα 8 ομ . πισω στο κεφαλι εχει 2 υποδοχες και λεει : loudspeaker και απο κατω  class 2 wiring. μπορω να το βαλω σε οποια υποδοχη θελω? στο manual δε λεει κατι.... ( μη κανω κ καμια ανοησια)

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Παιδες απορια.

 

Στο καθαρο καναλι  παιζω απλες νοτες και ακουγονται κανονικα σε ενταση. μολις παιζω ακορντα ή τις μπασσες χορδες ακουγεται πιο δυνατα! χρειαζομαι κομπρεσσορα? o black finger ειναι καλη επιλογη?

 

 

http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/electro-harmonix-classics-black-finger-compressor-guitar-effects-pedal

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν μιλάμε για τον 333xl είναι λίγο boomy με τις λάμπες που φοράει, εγώ άλλαξαν τις preamp με 4 JJ ecc 803s gold και τις τελικές με EH el34 platinum και ήρθε στα ίσα του επίσης πήρε αρκετά σε  bite και μεσαία και τα βρώμικα του καθαρισανε απο φυσιματα και θορύβους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες απορια.

 

Στο καθαρο καναλι  παιζω απλες νοτες και ακουγονται κανονικα σε ενταση. μολις παιζω ακορντα ή τις μπασσες χορδες ακουγεται πιο δυνατα! χρειαζομαι κομπρεσσορα? o black finger ειναι καλη επιλογη?

 

 

http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/electro-harmonix-classics-black-finger-compressor-guitar-effects-pedal

Προτού αγοράσεις compressor προσπάθησε να μετατρέψεις το δεξί σου χέρι σε compressor. Κάνει και αυτή τη δουλειά.  ;)

 

Θα το κρίνεις εσύ το πόσο δυνατά ή απαλά θα χτυπάς τις χορδές αναλόγως με την ένταση που θέλεις να πάρεις. Είναι φυσιολογικό όταν χτυπάς μια χορδή και π.χ. έξι χορδές με την ίδια δύναμη, οι 6 χορδές να ακουστούν πολύ πιο δυνατά σε ένταση. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου