Προς το περιεχόμενο

Villa 21 ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι μου θυμισες τωρα... ;D...πριν απο..800 χρονια που επαιζα για λιγους μηνες πληκτρα με τους Headleaders καναμε προβα στα ιδια "studios" (yeah right) στο Βυρωνα... ;D,ηταν και οι Yell-o-yell (ακομα καλυτερη μπαντα ΙΜΗΟ) εκει με τον μακαριτη τον Φιλωτα.... :'(

 

μονο και μονο επειδη ΔΕΝ επαιζαν Deep Purple,Zepellin & Pink Floyd αλλα ΦΡΕΣΚΙΑ και ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μουσικη της ΕΠΟΧΗΣ τους, μου ηταν ιδιαιτερα συμπαθεις ολοι αυτοι οι...χαμενοι ηρωες

 

 

για οποιον ενδιαφερεται για...αρχαιολογια.. ;D

 

http://www.athensvoice.gr/the-paper/article/422/%CF%80%CF%89%CF%82-%CF%81%CF%8C%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%B5-%CE%B7-%CE%B1%CE%B8%CE%AE%CE%BD%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B1-80s

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο αρθρο. Thanks SF .

 

 

μονο και μονο επειδη ΔΕΝ επαιζαν Deep Purple,Zepellin & Pink Floyd αλλα ΦΡΕΣΚΙΑ και ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μουσικη της ΕΠΟΧΗΣ τους, μου ηταν ιδιαιτερα συμπαθεις ολοι αυτοι οι...χαμενοι ηρωες

 

 

Συμφωνω μαζι σου !!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

Ο ντρενογιάννης ξέρει να τη λέει για το Κουτσούμπα -όχι του ΚΚΕ ;D- και το Λόρη ,αλλά ξεχνάει τη δική του ανέλιξη και ποιοί τον έφτιαξαν, γιατί αλήθεια λέει πως πούλαγε κασσέτες και βιβλία στη Σόλωνος έξω από τη Νομική και στα πέριξ,πως ήταν γενικών καθηκόντων στο Πήγασσο .

 

Οι Βίλα καλοί ήταν μόνο σε καμιά ηχογράφηση στα λαίβ ο Ποθουλάκης άνοιγε τον ενισχυτή στο 15  :o και όλη την ώρα στρίγγλιζε ,ανυπόφορη κατάσταση και τους είχα δει πάμπολλες φορές μια και έπαιζαν παντού .

 

Ελάχιστα ήταν τα αξιομνημόνευτα γκρουπ της εποχής κατά τη γνώμη μου και σε αυτά ΔΕΝ συμπεριλαμβάνονται οι Last drive που τους έζησα από το πρώτο τους λάιβ σα ροκαμπιλάδες τότε ,πραγματικά ακούρδιστους και άχρηστους.

Ξέρω πολλοί θα εκνευριστούν  ;D ;D ;D

 

Την ίδια εποχή η Σαλονίκη έβγαλε γκρουπάρες που μνημονεύονται ακόμη και σήμερα.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάχιστα ήταν τα αξιομνημόνευτα γκρουπ της εποχής κατά τη γνώμη μου και σε αυτά ΔΕΝ συμπεριλαμβάνονται οι Last drive που τους έζησα από το πρώτο τους λάιβ σα ροκαμπιλάδες τότε ,πραγματικά ακούρδιστους και άχρηστους.

 

Τώρα δηλαδή είναι κουρδισμένοι και χρήσιμοι;

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ειπα οτι μου ηταν συμπαθεις..οχι οτι ηξεραν και να παιζουν... ;D ;D (παντως οι Anti Tropau του Γιαννακη καλα επαιζαν)

 

Οντως τα γκρουπ απο τη Θεσ/νικη ηταν καλυτερα,καλυτεροι ολων οι Mushrooms ΙΜΗΟ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(παντως οι Anti Tropau του Γιαννακη καλα επαιζαν)

 

 

 

Σαφέστατα και τη βάραγαν καλά τη ΛΑ  ;D . Το Γιάννη μπορεί να τον κατηγορώ για διάφορες πατάτες ,αλλά το δίσκο τον έχω ,ο Βασίλης ένα φεγγάρι τραγούδαγε και για μας συγχρόνως με τους Anti Tropau ο Τάκης ο Κανέλος στα τύμπανα  :-X

Υπέροχος τις προάλλες έμαθα πως έπαιζε μαζί με κάτι γερόντια στα Εξάθλια και πήγα να τον δω ,είχα χρόνια να συναντήσω το Τάκη......... ακόμη και ο αντικαταστάτης του Τάκη ένα διάστημα που δούλευε στα κρουαζιερόπλοια ,ο θρυλικός Μάκης Βρεττός ,μεταξύ μας τον λέγαμε έλληνα Charlie Watts ακλόνητο ταμπούρο  ;D

 

Ένα βράδυ στο Μέμφις πίσω από το Χίλτον-μπορεί να έπαιζαν εκείνο το βράδυ οι Βίλα - περιμέναμε στην είσοδο για να μπούμε παρέα με τον Άκη Μπούα  ;D, ήταν η εποχή που ο Γιαννάκης είχε ξεκινήσει να γράφει στον ΗΧΟ κριτικές για μηχανήματα ήχου ,κονσόλες, μικρόφωνα κλπ  ;D ;D ;D

Ο Άκης ,τι αξιοπρεπές άτομο και στο επάγγελμά του και στη μουσική.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε τον Βρεττο των Cpt. Nefos/Libido Blume?

Ο Βρεττος των cpt.Nefos παντως τα χει παρατησει εδω και χρονια

Η μπαντα ειχε ξαναμαζευτει σαν σεσιοναδικη

στον δισκο του Λακη με τα Ψηλα Ρεβερ

Σκουπιδι του Σαββατοκυριακου .

 

Σαμη αδικεις τους Last Drive .

Βεβαια αλλο στυλ απο τους Villa ,Yell-o-Yell,

Γενια του Χαους ,Panx Romana κτλπ .

Oλες ηταν συμπαθητικες μπαντες αλλα μεχρι εκει .

Προσωπκα απο τις "παλιες "μπαντες "

γουσταρα - εκτος απο Last Drive - Purple Οverdose

και Νο Mans Land (μαζι με τους Echo Tatto αργοτερα )

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου