Προς το περιεχόμενο

Villa 21 ...


Passive

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λετε τον Βρεττο των Cpt. Nefos/Libido Blume?

 

ναι

 

Σαμη αδικεις τους Last Drive .

 

μια χαρα ηταν οι LD....ετσι κι αλλοιως το γεγονος οτι με τετοιο..."ντραμμερ" καταφεραν αυτα που καταφεραν ειναι...ΘΑΥΜΑ... ;D ;D..και δειχνει οτι ειχαν "ουσια" υπαρξης (η...7χρονη ανηψια μου με 3 μαθηματα που της εκανα επαιζε καλύτερα.. ;D)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μια παρατήρηση: Η παραγωγή στο Moonwhited Room δεν συμβαδίζει με τα δεδομένα της εποχής.

Να υποθέσω ότι πρόκειται για remix-remaster;

 

Ένιγουέι, με κατασυγκινήσατε παλιόπαιδα... ;D Τους είχα δει μία και μοναδική φορά, support στους Wipers στο Club 22, νομίζω το 87. Φοβερή μπάντα, όπως και οι άλλες που αναφέρθηκαν.

 

Πάρτε και το ξεκίνημα του Ποθουλάκη από το πρώτο ελληνικό πανκονιουγουέιβ γκρουπ (όχι, αυτούς δεν τους πρόλαβα, ήμουν αγέννητος :)) :

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι πρόκειται για remix-remaster;

 

καποια στιγμη ειχαν επανακυκλοφορησει σε cd πολλα αλμπουμ της Creep οποτε καποιο remastering θα εγινε φανταζομαι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είχαν γίνει remasters το '95 που προωθήθηκαν με αυτή την πολύ ωραία συλλογή: http://dekaxiliadesmatia.blogspot.be/2011/09/va-return-of-creeps-singles-1995-creep.html

 

...που είχε και αυτό το κομμάτι από τους Metro Decay, των οποίων μερικά τραγούδια μου άρεσαν πολύ:

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια στιγμη ειχαν επανακυκλοφορησει σε cd πολλα αλμπουμ της Creep οποτε καποιο remastering θα εγινε φανταζομαι.

Ναι, κάτι τέτοιο φαντάστηκα κι εγώ. Θενκς.

 

Βloody, αυτή η συλλογή είναι διαμάντι - και μουσικό και νοσταλγικό. Ελπίζω να βρίσκεται.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την έχω από τότε που πρωτοβγήκε (σε cd ή σε βινύλιο - δεν θυμάμαι), αλλά πιστεύω πως θα είναι αρκετά σπάνια πια...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένιγουέι, με κατασυγκινήσατε παλιόπαιδα... ;D Τους είχα δει μία και μοναδική φορά, support στους Wipers στο Club 22, νομίζω το 87. Φοβερή μπάντα, όπως και οι άλλες που αναφέρθηκαν.

 

Την ίδια συγκίνηση ένιωσα κι εγώ και τότε τους είχα πρωτοδεί. :)

 

Δεν ξέρω αν έφταιγε η ηλικιακή αθωότητα, η έλλειψη επαρκούς μουσικού υπόβαθρου ή/και πολλές άλλες παρόμοιες καταστάσεις και συνθήκες, αλλά όλες οι ελληνικές μπάντες τότε μου φαινόταν φοβερές! Ότι και να βάραγε ο κιθαρίστας ή ο ντράμερ μια χαρά ήταν! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη κατηγορώ βέβαια μόνο τα δικά μας παιδιά,μια και ήταν παρόντες κάποιοι εξ ημών στο κλουμπ 22 στους Wipers το μεγαλύτερο παλτό σε συναυλία ξένου γρουπ εκείνα τα χρόνια το είχαμε φάει σε αυτό το κλουμπ με τους 3 johns . Μιλάμε για γνήσιο αγγλικό κασμιρένιο παλτό,όχι αηδείες  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως τα γκρουπ απο τη Θεσ/νικη ηταν καλυτερα,καλυτεροι ολων οι Mushrooms ΙΜΗΟ.

 

+1

 

Και σίγουρα πολύ καλύτεροι από τους τρελά overrated Last Drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμήσατε το πρώτο ποστ που είχα κάνει ποτέ στο noiz.gr:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=873.0

 

Δυστυχώς, το λινκ που περιέχει με τη συνέντευξη του Δαλίδη δεν λειτουργεί εδώ και χρόνια.

 

Οι Metro Decay ήταν πολύ καλοί (και εξ' αγχιστείας φίλοι, εκεί στα Πατήσια), οι Yell-O-Yell είναι ότι πιο κοντά έφτασε να έχει η ελληνική "σκηνή" σε ροκ ιδίωμα, αλλά οι Villa 21 δεν μου είπαν ποτέ τίποτε (άσε που είχα τη μόνιμη εντύπωση ότι υπήρχαν μόνο διότι έπαιζε μέσα ο ιδιοκτήτης της Creep και μία κοπελιά (Άντα Λαμπάρα, νομίζω).

 

Περασμένα, ουχί ξεχασμένα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου