Προς το περιεχόμενο

Παιδί του MTV


atreu73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι παιδί του MTV

Είμαι παιδί των reality

Κοίτα με, κάτσε λίγο μέχρι να φτιαχτώ

Κοίτα με, πως ταιριάζω με τον κόσμο αυτό

 

Είμαι παιδί των cine plex

Του internet, των multi player και του cybersex

Κοίτα με, χάρισε μου μια διάγνωση

Κοίτα με, πως πλανιέμαι μες στην άρνηση

 

Ο παράπλευρος ο δρόμος στα αδιέξοδα

Νιώθω και μια κάποια θλίψη με τα δειλινά

Κοίτα με, είμαι παιδί του rock and roll

Κοίτα με, Πως συντάσσομαι με exit poll

 

Είμαι παιδί του καναπέ

Κάτι μου ριξαν,ναι μου βαλαν, μες στον καφέ

Κοίτα με, μήπως πρέπει κάπως να σκεφτώ

Μήπως πρέπει κάτι να ντυθώ

Να ταιριάξω με τον κόσμο αυτό.

Περισσότερο... ο... ο... ο.

paidi_tou_mtv.mp3

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε μου αυτη τη φορα θα σε στεναχωρησω ,το τραγουδι ειναι απλα...ΑΦΟΡΗΤΟ...ουτε καν κακο....οι στιχοι θυμιζουν...πονημα μαθητη Β’ Γυμνασιου που την εχει δει...ποιοτητα και η μουσικη...απλα...αστεια...ελπιζω απλα να μας κανεις πλακα για να τσιμπησουμε...

 

Ρε μπας και ακουγες ...Θωμα Μπακαλακο και σε συνδιασμο με τη ζεστη σε βαρεσε? ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι στιχοι δεν ειναι ποσο παιδικοι όσο ακουγεται.

 

Εγω χαρακτηριζω το τραγούδι πολιτικό.

 

Το οστινάτο στο πιάνο, ψυχεδελικό τελείως. (το λι με μωραϊτικη προφορά)

Η ερμηνεία τοσο ζεστή.

Ειναι new wave φαση, γουστάρω.

 

Παλαιομοντερνισμος με εντονα τα στοιχεία της συστημικής απαξίωσης, του εσώψυχου αναρχισμού που όμως καταπιέζεται καταθλιπτικά, απο την παθητική ακούσια κοινωνική συμμετοχή σε ενα βιομηχανικά ελεγχόμενο περιβάλλον, απο μια ευνουχισμένη ψυχή που όμως μέσα της η διψα για ανεξαρτησία και ανώτερο σκοπό ύπαρξης είναι αβάσταχτη και εκδηλώνεται σιωπηλά με κάθε ευκαιρία. (...........)

 

Το τραγούδι αυτο σε απολυταρχικά καθεστώτα δυστυχώς ενδεχομένως να προκαλούσε και την εξόντωση του δημιουργού.

 

Ομως για εμένα, ειναι καλό γιατι κανένας δεν θα τολμούσε να μου απαγορέψει την ακρόαση, μιας και ειμαι 95 κιλά, μυώδης και εξαιρετικος ερασιτέχνης μποξερ. ( ασχετο τελείως , αλλα επειδή ειμαι ανασφαλής και δειλός, το να το αναφέρω, μου δίνει αίσθημα ασφάλειας)

 

Ωραίο φίλε atreu

Για την κατηγορία του.

 

 

 

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με θυμίζει κάτι που μου πέρασε αδιάφορο από Φοίβο Δεληβοριά, o οποίος με αρέζει,αλλά έχει βγάλει και κάποια γεώμηλα, όπως και όλοι .

Τον Ατρέου τον εκτιμώ ,εδώ δεν με εντυπωσίασε .

 

Περί MTV προτιμώ το κάτωθεν προερχόμενο απ τον καλύτερο punk δίσκο ever  8)

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτούς που δεν τους άρεσε δεν τους χαιρετάω και ούτε τους μιλάω και όλα τα τραγούδια τους θα τα θάβω από δω και μπρος αλλά για τον άνθρωπο με την μοναδική λάμψη τί να πει κανείς; Το παλικάρι έχει γούστο.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτούς που δεν τους άρεσε δεν τους χαιρετάω και ούτε τους μιλάω και όλα τα τραγούδια τους θα τα θάβω από δω και μπρος

 

 

 

Εγώ θα σε δώκω την ευχή κάποια στιγμή τα τσάκρα σου να ισιώσουν. Τρώγε φρούτα που έχουν πέσει από το δένδρο,μη σκοτώνεις τα φυτά .

                                          Ήταν ένας Μη-χαιρετισμός  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

            Οντως αυτο ειναι απο τα πιο αδυνατα πονηματα σου. Ωστοσο πολλοι ταλαντουχοι καλλιτεχνες, γεμισαν δισκαρες με κανα δυο αποπαιδια, οποτε......... ;D ;D ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εξαιρετική ερμηνεία.

Θα μπορούσα να το φανταστώ να παίζει στο ραδιοφωνικό playlist Κραουνάκη / Λαζόπουλου και σχετικών δυνάμεων.

 

Υ.Γ. Ευρηματική η χρήση του πιάνου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχουν καποια τραγουδια που το ''μ αρεσει-δε μ αρεσει'' δεν ξεστομιζεται ποτε με σιγουρια.Πολυ απλα γιατι παιζουν σ ενα γηπεδο που ειναι πρωτογνωρο και ισως εξω απο τα ειδη της αισθητικης που εχουμε συνηθισει.

 

Το πρωτογνωρο εδω ηταν το πιανο το οποιο ειναι ''εκτελεσμενο'' σα να βαλες αλλες αξιες στο quantize ενω ειχες παιξει ογδοα...

Αν αυτο ειχες στο μυαλο σου,συγχαρητηρια!

Αν οχι,διαφωνω με το ''πειραζω κουμπια και ο,τι βγει'' αλλα ειμαι και παλιομοδιτης,οποτε δε μετραει η γνωμη μου ως παιδιου του ροκ εν ρολ... :D

 

Η ερμηνεια ειναι πολυ καλη με κορυφαια τα ''κοιτα με''.

 

Οι στιχοι θα μπορουσαν να ειναι πιο εμμεσοι γιατι ειναι ενα θεμα που εχει εξαντληθει στην αμεσοτητα αρα ηταν μια καλη ευκαιρια...

Ισως χρειαζοταν και ενα συμπερασμα,μια κορυφωση,μια Αισωπικη ανατροπη.

 

Συνεχισε. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατηρηση ακομα που νομιζω ισχυει για ολα τα κομματια σου. Αντιλαμβανομαι οτι ο τροπος που τα παρουσιαζεις μπορει να ειναι demo, η να τα γραφεις ολα μονος σου απο επιλογη η απο αναγκη, ωστοσο νομιζω ειδικα καποια εξ'αυτων (οπως το we come from the valley) θα απογειωνονταν με μια πιο πλουσια ενορχηστρωση, κ συνεισφορα και αλλων μουσικων.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου