Προς το περιεχόμενο

Το τρίλημμμα του καλοκαιριού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

'Εχω δοκιμάσει και free plugins αλλά πάλι βγάζει αρκετό θόρυβο. Εσείς τι κάρτες ήχου έχετε?

Είμαι σίγουρος ότι συζητούσαμε... το  ίδιο θέμα πριν κάποιους μήνες ,τσέκαρε αν θες παλιά threads .Έχεις ελέγξει ότι έχεις τα control της ηχογράφησης στα σωστά επίπεδα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα έχω ελέγξει όλα μέχρι αηδίας, γείωσα ακόμα και την κάρτα αλλά τίποτα πάλι εκνευριστικός θόρυβος

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες να ανεβάσεις ένα αρχείο 10 sec που απλά να ηχογραφείς την κιθάρα σου τα 5 να παίζεις δυνατά και τα άλλα 5 απλά να πιάνεις τις χορδές χωρίς να ακούγεται τίποτα. χωρίς να το περνάς μέσα από vst .

Αν έχεις κάποιο πετάλι κάνε αυτό που σου είπα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω. Αγόρασα το πακέτο της NI με την καρτα ηχου και το υπεροχο (για μένα) guitar rig 5 pro. Το πρόγραμμα έχει παρα πολλούς ενισχυτές και απειρα εφε που στα αυτιά μου ακούγονται απλά υπέροχα. Η δικια μου η τσεπη δεν νομίζω ποτε να μπορέσει να αγοράσει τοσα εφε (για τους ενισχυτές ουτε λόγος). Φυσικά το χρησιμοποιώ μονο σπίτι γιατι σε live και προβες τίποτα (κατ εμε και πάλι) δεν φτάνει τις λάμπες και τον αληθινο ενισχυτή.

 

Απλά για θορυβο που λες δεν είχα κανενα θέμα πέρα απο το φυσιολογικό σε κάτι ενισχυτές τέρατα και σε δυνατες εντάσεις. ¨Εχει και επιλογή για noise reduction με τις γνωστες ομως συνέπειες. Σημείωση , παίζω με μονούς και stratocaster και tele.

 

Δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου αλλα εγω είμαι πολύ ευχαριστημένος.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για το info Stepar!! Insect το δοκίμασα αυτό με το πετάλι, καμία διαφορά στον θόρυβο, το ίδιο είναι!! Πάντως από τα 3 που ανέφερα κλείνω πιο πολύ στον ενισχυτή

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω χρησιμοποιω πολυ το rig ,με di μεν

Πρεπει να φταιει το gain

Οταν το ανοιγεις εχει input και output το input.Input ειναι το gain αν παιζεις με "ζεστους" μαγνητες η di η εχεις ανεβασει το gain απο την καρτα πρεπει να το ριξεις.Εγω πχ με DI το κλεινω τελειως.Δοκιμασε το

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου