Προς το περιεχόμενο

Το τρίλημμμα του καλοκαιριού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι και αλλιώς κάρτα ήχου είναι, αν έχεις το σωστό καλώδιο γιατί να μην παίρνει κιθάρα, ότι θες συνδέεις πάνω.

 

Μ' αρέσεις!!!

;D

Ο σοφός αλλάζει γνώμη,ο χαζός ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οπότε δεν βλέπω κάτι το περίεργο στο να συνδέσεις την έξοδο της κιθάρας σου στην κάρτα.

Αν θες δωσε λιγο βαση στα περι αντιστασης εισοδου. Δεν ειπε κανεις οτι δεν μπορεις να συνδεσεις καλωδειο με tRS βυσμα. Το θεμα ειναι τι συνδεεις. Αλλο κιθαρα. Αλλο πληκτρα, CD player κ.λ.π. Αν ηταν δεν θα κυκλοφορουσαν ενα σκασμο καρτες με ΗΙ-Ζ εισοδο. Το Rig μια χαρα ειναι

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παραπανω τεχνικες πληροφοριες να σου απαντησει καποιος που θα το εχει καλυτερα απο εμενα

Μεχρι τοτε τσεκαρε αυτα

http://www.guitarforum.co.za/recordings/recording-from-behringer-uca222-to-pc/

κοιτα την τελευταια απαντηση

κοιτα τι λεει και ο τυπος (αν μπεις στο youtube πριν τα σχολια)

αυτο ειναι για κιθαρα

http://www.behringer.com/EN/Products/UCG102.aspx

Μου φενεται οτι προσπαθεις να το πιστεψεις οτι θα γραψεις σωστα με το μαραφετι που για την δουλεια που το πηρες μπορει να γ@μ@ει αλλα για ηχογραφιση κιθαρας δεν κανει ...τουλαχιστον μονο του.

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά...νομίζω, το έχουμε ΨΟΦΗΣΕΙ το θέμα...

Πάρε βρε άνθρωπε μιά αξιοπρεπή κάρτα ήχου να κάνεις τη δουλειά σου.Πιστεύω με λιγότερα από 100 ευρώ...

Είναι σαν να μου λες ότι σε έναν ενισχυτή(π.χ.) θα κοτσάρεις οποιοδήποτε ηχείο

Αφού συνδέεται?

Ε?

Σωστά!

Βάλτο!

 

Ο σοφός αλλάζει γνώμη,ο χαζός ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αι γεια σου

φιλε παρε το ΝΙ αν δεν εχεις θεμα με τα λεφτα και καλες ηχογραφησεις.

Spyroid καλό φαίνεται το καλώδιο με usb αλλά δεν θέλω να ξοδέψω τζάμπα λεφτά και να μη δουλεύει πάλι. Με φαίνεται καλή φάση το πακέτο της NI με την audio 6

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spyroid, το χα καταλάβει και γώ ότι η κάρτα δεν έκανε :) γι' αυτό και άνοιξα και το θέμα με τις τρεις επιλογές που ανέφερα. Thanks για το χρόνο που σπατάλησες για να βρείς άκρη με την κάρτα και όλους όσους προσπάθησαν να βοηθήσουν :)

 

Παιδιά...νομίζω, το έχουμε ΨΟΦΗΣΕΙ το θέμα...

Πάρε βρε άνθρωπε μιά αξιοπρεπή κάρτα ήχου να κάνεις τη δουλειά σου.Πιστεύω με λιγότερα από 100 ευρώ...

Είναι σαν να μου λες ότι σε έναν ενισχυτή(π.χ.) θα κοτσάρεις οποιοδήποτε ηχείο

Αφού συνδέεται?

Ε?

Σωστά!

Βάλτο!

 

 

MicKat δεν μ' αρέσει καθόλου ο τόνος σου. Ούτε σε μίλησα άσχημα, ούτε σε ειρωνεύτικα. Αν δείς το θέμα απο την αρχή, δεν ζήτησα ποτέ βοήθεια για το πώς να κάνω την 222 να ηχογραφεί με το rig χωρίς πρόβλημα, διαφορετικά το θέμα θα'ταν "Βοήθεια με guitar rig και behringer uca 222". Το θέμα ήταν τι θα προτείνατε για ηχογράφηση κατευθείαν σε pc ανάμεσα σε μία πεταλιέρα, μία κάρτα ήχου και έναν ενισχυτή. Απλά μερικά παιδιά είχαν την καλή διάθεση να βοηθήσουν μπας και γινόταν τίποτα.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MicKat δεν μ' αρέσει καθόλου ο τόνος σου. Ούτε σε μίλησα άσχημα, ούτε σε ειρωνεύτικα. Αν δείς το θέμα απο την αρχή, δεν ζήτησα ποτέ βοήθεια για το πώς να κάνω την 222 να ηχογραφεί με το rig χωρίς πρόβλημα, διαφορετικά το θέμα θα'ταν "Βοήθεια με guitar rig και behringer uca 222". Το θέμα ήταν τι θα προτείνατε για ηχογράφηση κατευθείαν σε pc ανάμεσα σε μία πεταλιέρα, μία κάρτα ήχου και έναν ενισχυτή. Απλά μερικά παιδιά είχαν την καλή διάθεση να βοηθήσουν μπας και γινόταν τίποτα.

 

Κακώς με παρεξήγησες...δεν υπήρξε κανένας ΤΟΝΟΣ στα γραφόμενα μου

Όμως,όταν σου λένε 2 άνθρωποι,υπεραναλύοντας θα έλεγα(εκεί πάει το "ψοφήσει"), ότι αυτό που κάνεις δεν είναι σωστό και η απάντησή σου είναι...

1-->Έτσι και αλλιώς κάρτα ήχου είναι, αν έχεις το σωστό καλώδιο γιατί να μην παίρνει κιθάρα, ότι θες συνδέεις πάνω

2-->Οπότε δεν βλέπω κάτι το περίεργο στο να συνδέσεις την έξοδο της κιθάρας σου στην κάρτα.

σου έφερα κι εγώ ένα απλούστατο παράδειγμα(ενισχυτής-ηχεία) για να καταλάβεις το λάθος σου

 

ζητώ συγγνώμη για την όποια παρεξήγηση αν τυχόν και έγραψα κάτι με λάθος τρόπο

:)

 

Ο σοφός αλλάζει γνώμη,ο χαζός ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οk κανένα πρόβλημα, απλά έτσι όπως έγραψες το παράδειγμα με τους ενισχυτές "Μπαίνει!! εεε Βάλτο" με ήρθε σαν ειρωνεία. Κοίτα για την uca το χα καταλάβει ότι κάτι πάει λάθος με το guitar rig σε σύγκριση με το άλλο πρόγραμμα για το timecode vinyl, απλά σκεφτόμουν ότι μπορεί να 'βγαζε πάντα θόρυβο, απλά στην  περίπτωση του timecode vinyl, επειδή το input το μεταφράζει σε midi δεν φαινόταν ο θόρυβος και δεν ήταν και αρκετός για να αλλοιώσει το σήμα και κατ'επέκταση τη μετάφραση σε midi αλλά στο guitar rig αυτός ο θόρυβος να'κανε πρόβλημα. Δεν είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μου ότι μπορεί να παίζει κάτι με την αντίσταση της εισόδου της κάρτας. Είχα γενικά την εντύπωση ότι στις κάρτες ήχου μπορείς να συνδέσεις οποιαδήποτε πηγή ήχου χωρίς πρόβλήμα.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου