Προς το περιεχόμενο

Το τρίλημμμα του καλοκαιριού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω Ray!! Πολύ fucked up κατάσταση!! Έχω χαραμίσει ολόκληρα απογεύματα μπας και το έφτιαχνα αλλά τίποτα. Και με τα free plugins το ίδιο γίνεται!!

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μπορείς να μας ανεβάσεις φωτογραφίες (κουμπί prt scr kai meta paste στην ζωγραφική )των: της κονσόλας "ελέγχου" του ήχου που τρέχει στο λειτουργικό σου , τις επιλογές audio που έχεις στο plugin ή στο stanalone πρόγραμμα που έχεις .    (φτου! 300 .... άντε τώρα στα 400 θα ανεβάσω τραγούδι... ;D ) α ναι... και τι μαγνήτες είναι αυτοί ? Στείλε τις foto!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιθανόν να έχεις ενεργοποιημένο το mic boost  ή κάτι αντίστοιχο και δυνατά το level της ηχογράφησης

αν είναι κάπως έτσι

  χαμηλά //////////////////////////////////////////////////////////////εδώ/////δυνατά

 

πρέπει να πάει εδώ

 

χαμηλά  ///εδώ//////////////////////////////////////////////////////////////// δυνατά

 

και δυναμώνεις την είσοδο με κάποιο πετάλι αν χρειάζεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στο κόκκινο όλα γιατί με 'κανε πρόβλημα το ableton με το guitar rig και έκανα πατέντα, έβγαλα καλώδιο από το phones out της κάρτα, το σύνδεσα με το line-in της εσωτερικής κάρτας ήχου και ηχογράφησα με το windows recorder ακούγοντας μόνο την έξοδο της usb κάρτας στο στέρεο που ήταν νορμάλ ο ήχος από θέμα level, απλά ήταν η ένταση της εξόδου ακουστικών τέρμα και δεν το πρόσεξα, το κανά και έναν normalize στο cool edit μετά γιατί ακουγόταν πιο χαλιά. Οπότε ο θόρυβος δεν προέρχεται από input στο "κόκκινο" αλλά από το output στο "κόκκινο". Insect πρέπει να με δώσεις οδηγίες να ανοίξω και τη ζωγραφική γιατί δεν ξέρω πως γίνεται :P. Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια αλλά σας λέω τα έχω ψάξει όλα και δεν γίνεται τίποτα. Στάνταρ είναι η κάρτα το προβλημα, και λογικό γιατί τι θα μπορούσες να περιμένεις από μία κάρτα των 35 ευρώ, την είχα πάρει για να ελέγχω timecode vinyls και για κεί τη δουλειά της τη κάνει μια χαρά

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα demo του guitar rig 5 και μία behringer uca333 κάρτα ήχου

 

googlάροντας δεν βρήκα αυτή την κάρτα κάπου μόνο την uca 222

τι παίζει?

για βοήθα λίγο να δούμε

Ο σοφός αλλάζει γνώμη,ο χαζός ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ρωτάω γιατί αν η κάρτα είναι αυτή ή τέλοσπάντων σαν αυτή, οι είσοδοι που έχει είναι rca...

πώς συνδέεις την κιθάρα σου?

 

Ο σοφός αλλάζει γνώμη,ο χαζός ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν είχα προσέξει στο πρώτο ποστ για την κάρτα .... (το είδα λόγω mikat) αυτό που σου έλεγα με το πετάλι και τα υπόλοιπα εννοούσα κατευθείαν στο pc στην onboard κάρτα στην είσοδο του mic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ρωτάω γιατί αν η κάρτα είναι αυτή ή τέλοσπάντων σαν αυτή, οι είσοδοι που έχει είναι rca...

πώς συνδέεις την κιθάρα σου?

 

 

Ναι έκανα λάθος, την 222 ήθελα να πω, δεν θυμόμουν σωστά το νούμερο. 'Εχω πάρει καλώδιο από τη μία έχει input jack για κιθάρα και από την άλλη βγάζει rca.

 

Insect θα κάνω μία ύστατη προσπάθεια, και θα το δοκιμάσω κατευθείαν στην εσωτερική

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου