Προς το περιεχόμενο

Συμβατοτητα επεξεργαστη με κουτι?


6string

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ότι είδα τώρα το κουτί έχει μόνο έναν ανεμιστήρα πίσω. Καλό θα είναι αν βάλεις και πολλούς δίσκους να βάλεις τουλάχιστον άλλον ένα μπροστά να τους ψύχει η μητρική παίρνει μέχρι 6 sata συσκευές άρα με το dvd μπορείς να βάλεις σύνολο 5 δίσκους

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο και την κατανοητικη προσεγγιση σου για μενα.Θα βαλω και ψυκτρα μπροστα ναι γιατι αποτι καταλαβα ειναι πολυ απαραιτητη η ιδανικη θερμοκρασια για την μακροχρονια συντηρηση του συστηματος.ωραια...5 δισκοι....μιαααα χαρααα...θα γραψω 10 δισκους και μετα θα τιγκαρουν....χαχαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εχεις χασει την μπαλα νομιζω σαν "τεχνικος"....Το pc προοριζεται για χρηση μουσικης και οχι παιχνιδια,αρα η καρτα γραφικων ειναι μια χαρα.Το τροφοδοτικο σαν "τεχνικος" θα ηξερες οτι ειναι πολυ ευαλωτο σε αυξομοιωσεις ρευματος και ενα "καλο" τροφοδοτικο δεν βαλεται τοσο οσο ενα "κατασκευαστικα κατωτερης ποιοτητας" οπως αυτο που του προτεινες.Τωρα απο κει και περα επειδη μιλας απο ιδιας πειρας σε σχεση με αυτα που κανεις ΕΣΥ στο δικο σου το pc.(fl studio,παιχνιδια,τανιες κ,τ.λ.) δεν παει να πει οτι εχουνε ολοι τις ιδιες αναγκες...Το fl studio ειναι ενα πολυ low σε απαιτησεις DAW το οποιο μπορει να δουλεψει και σε ενα tablet,αμα περασεις απο αυτο σε κανα cubase τοτε θα καταλαβεις τι και πως.

Αυτο που σου εξηγει με λιγα λογια ειναι το οτι επειδη τα plug ins και η βαλε βγαλε δεδομενα διαδικασια θα ειναι πολυ συχνη,κατι απ'ολα αυτα μπορει να στραβωσει και να χρειαστει να κανεις κανα αποτομο format,σε αυτη την περιπτωση για να μην κυνδηνευουν τα project σου καλο ειναι να τα αποθυκευεις σε εναν ξεχωριστο σκληρο απο αυτον που θα εχεις το λειτουργικο...

εγώ έχω χάσει την μπάλα ή εσείς που σας εξαπατάνε κάτι μαγαζία τύπου μουλτιράμα που σας χρεώνουν το φορμάτ 80-100ε και ενας τεχνικός θα σας το χρεώσει 20-25ε.Εξώ απο τον χορό πολλά τραγούδια λέτε μερικοί δεν ξέρετε όμως δεν έχετε σκέφτει οτι ο άλλος μπορεί να έχει αφιερώσει το 1/3 της ζωής του...Δεν πειράζει φιλαράκια απο αυτό το πόστ κατάλαβα πόσο αχάριστος είναι ο κόσμος και στην τελική δεν θα σκάσω οτι σας προτείνουν οι εταιρίες απο θέμα hardware να λέτε πάντα ναι αν οι εταιρίες σας πουν για φορμάτ 100ε και βάλε πείτε ναι,γιατί να πάτε σε τεχνικό μωρέ λαμόγια είναι και αυτοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε, χαλας την πιάτσα χαχα. Εγω κατω απο 80€ δεν σηκωνομαι απο το κρεβατι και αν θελει αποδειξη του λεω 80+φπα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε, χαλας την πιάτσα χαχα. Εγω κατω απο 80€ δεν σηκωνομαι απο το κρεβατι και αν θελει αποδειξη του λεω 80+φπα

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D............. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω χάσει την μπάλα ή εσείς που σας εξαπατάνε κάτι μαγαζία τύπου μουλτιράμα που σας χρεώνουν το φορμάτ 80-100ε και ενας τεχνικός θα σας το χρεώσει 20-25ε.Εξώ απο τον χορό πολλά τραγούδια λέτε μερικοί δεν ξέρετε όμως δεν έχετε σκέφτει οτι ο άλλος μπορεί να έχει αφιερώσει το 1/3 της ζωής του...Δεν πειράζει φιλαράκια απο αυτό το πόστ κατάλαβα πόσο αχάριστος είναι ο κόσμος και στην τελική δεν θα σκάσω οτι σας προτείνουν οι εταιρίες απο θέμα hardware να λέτε πάντα ναι αν οι εταιρίες σας πουν για φορμάτ 100ε και βάλε πείτε ναι,γιατί να πάτε σε τεχνικό μωρέ λαμόγια είναι και αυτοί...

Εισαι σοβαρος ? Βαλεις κατα παντος υπευθηνου λεγοντας "αρλουμπες" και υστερα σου φταιμε εμεις/εγω ? Καταρχην δεν απαντας με λογικα πραδειγματα στα ερωτηματα/πρατηρησεις που εθεσα,κατα δευτερον και εγω υπηρξα τεχνικος και μαλιστα σε γνωστη εταιρια και 80-100 ευρω το φορματ δεν χρεωσαμε ΠΟΤΕ.....κατα τριτον βγαζεις συμπερασμα απο το ποστ μου οτι ο κοσμος ειναι αχαριστος ? πολυ ευκολα συμπερασματα βγαζεις,τεταρτον οι "εταιριες" εχουν εκτως απο υποβαθρο ΚΑΙ εγγυηση.Μπορω να γραψω και αλλα ομως προφανως δεν χρειαζεται.Ελπιζω να σε καλυψα,αν οχι και παλι εδω ειμαστε

 

Φιλικα πάντα

Χρηστος

 

εγώ προσωπικά 20 με backup,drivers,αντιοτικα,office κτλπ

Τα οποια να φανταστω οτι τα περνας "σπασμενα" σωστα ? Και αν κατα τυχη του κλειδωσουν το αντιβιοτικο ή το office η microsoft εσυ τι θα κανεις ή τι θα πεις στον "πελάτη" σου ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικός ή μη, οι ετοιματζίδικες αηδίες των ehopοπλαίσιων, με τα φτηνιάρικα τροφοδοτικά και τις μητρικές του πεταματού, δεν έχουν καμία σχέση με τις απαιτήσεις ενός σοβαρού DAW συστήματος (και όχι, το να φτιάχνεις ένα μπιτάκι στο FL δεν έχει ούτε αυτό σχέση). Για αυτό πάρε τα fps σου και σε άλλη παραλία  ;D ή μάλλον άραξε εδώ, και ξαναδιάβασε τα ολόσωστα ποστ του dimfil να νοιώσεις.  ;D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα οποια να φανταστω οτι τα περνας "σπασμενα" σωστα ? Και αν κατα τυχη του κλειδωσουν το αντιβιοτικο ή το office η microsoft εσυ τι θα κανεις ή τι θα πεις στον "πελάτη" σου ?

Ποιός ο λόγος να περάσω σπασμένα εφόσον σχεδόν όλοι οι υπολογιστές σήμερα έχουν αυθεντικά windows,antivirus υπάρχει δωρεάν πχ avira,avg και το office υπάρχει και αυτό επίσης δωρεάν ώς apache open office.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικός ή μη, οι ετοιματζίδικες αηδίες των ehopοπλαίσιων, με τα φτηνιάρικα τροφοδοτικά και τις μητρικές του πεταματού, δεν έχουν καμία σχέση με τις απαιτήσεις ενός σοβαρού DAW συστήματος (και όχι, το να φτιάχνεις ένα μπιτάκι στο FL δεν έχει ούτε αυτό σχέση). Για αυτό πάρε τα fps σου και σε άλλη παραλία  ;D ή μάλλον άραξε εδώ, και ξαναδιάβασε τα ολόσωστα ποστ του dimfil να νοιώσεις.  ;D ;)

οι μητρικές του πεταματού(asus) είναι οι καλύτερες μητρικες στον κόσμο της πληροφορικής,το flstudio γιατί να μην είναι σοβαρό daw?Avicii,ralvero,afrojack και πάρα πολλοί άλλοι το χρησιμοποιούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου