Προς το περιεχόμενο

Ακούω γνώμες...ESP LTD KH-330 & ESP LTD KH-25 Kirk Hammett Sign.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Κούκλα κι αυτή!!! Μήπως είσαι φαν του Gus G;;;  :P ;D

 

Η λύση που προτείνεις ισχύει Βασίλη. Αλλά δεν είναι κρίμα μόνο και μόνο για την εμφάνιση να χρειαστεί (ίσως) αργότερα να πληρώσει άλλα 150 ευρώ περίπου για αλλαγή μαγνητών; Είμαι παθών γι' αυτό τα λέω.  ;)

 

 

Όλοι μας τα έχουμε πάθει αυτά,αλλά η κ**λα είναι κ**λα!Όποια ''super strat'' και να πάρει τώρα θα τον χαλάει ότι δεν είναι της σειράς του Hammett.Μην ξεχνάς εξάλλου ότι ο OP είπε πως πρόκειται για κάποιον καθαρά χομπίστα που τη θέλει για σπίτι!Αν ήθελε να κάνει lives και επαγγελματικά recordings θα ήταν διαφορετική η απάντησή μου! ;)

Εννοείται πως είμαι fan του Gus G,αλλά ταυτόχρονα έχω καταλήξει σε κάτι τέτοιο και γιατί έχω ήδη Strat και γιατί δεν είμαι πολύ fan των Les Paul λόγω πάχους neck :)

Όπως λέει και ο Stan,''αν μου 'φτάναν τα λεφτά...''

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο αρνητικο με αυτες τις charvel αυτης της κατηγοριας ειναι το γεγονος ειναι ειναι κινα... Ενταξει δεν λεω καλες κιθαρες φτιαχνουν και οι κινεζοι τελευταια αλλα οκ , δεν συγκρινονται ουτε με τις ibanez prestige στα 400 ευρω που κυκλοφορουν στις αγγελειες , ουτε με τις schecter που επισης κυκλοφορουν , ουτε με τις jackson japan... Συνεπως η αποψη μου σχετικα με το δειλημα του φιλου του OP ειναι οτι καλυτερα να την ψαξει για καμια καλυτερη κιθαρα γιατι με τις συγκεκριμενες πληρωνεις μονο το ονομα του κιθαριστα... Μπαζουν απο παντου... Απο κλειδια , μαγνητες , τρεμολο αθλιο , ηλεκτρικα πολυ μετρια και γενικα δεν....

 

Αν θελει ντε και καλα κιθαρα με emg εχει και schecter με emg... Περαν τουτου ηχο μεταλλικα δεν θα εχει ουτε αν παρει την κιθαρα του χαμετ των 3000 ευρω... Με μια ibanez prestige και το guitar rig εχει περισσοτερες πιθανοτητες σε ηχογραφηση να προσεγγισει τετοιο ηχο...

 

Επισης σε αυτα τα λεφτα αξιζουν καποες charvel japan που ειχαν βγει πριν λιγα χρονια , καποιες epiphone korea με emg , καμια flying v faded που μπορει αν περιμενει λιγο να την παρει απο αγγελειες και με αυτη παιζει και ο χαμετ .Δηλαδη οχι με την faded αλλα οκ πολυ κοντα... Και θα εχει μια κιθαρα για χρονια αν και δεν συμφωνω η πρωτη του κιθαρα να ειναι radical shape... Αυτα απο μενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά...Σας παραθέτω ένα κείμενο που μου έστειλε ο φίλος μου,ο άμεσα ενδιαφερόμενος για την κιθάρα...

 

καλησπερα μαγκες μπορει να σας φαινεται ασημαντο αλλα με βοηθατε παρα πολυ με τις τοποθετησεις διοτι αλλοι ασχολειστε απο χομπυ αλλοι ισως επαγγελματικα αλλα ολοι εχετε γνωση αλλοι περισσοτερη αλλοι λιγοτερη κ καποιοι αλλοι καινοτομο γνωση. και κατι που θελω να συμπληρωσω μια παραμετρο δεν ειχα πιασει κυριολεκτικα κιθαρα στα χερια μου μεχρι πριν 4-5 χρονια και πηρα μια κιθαριτσα 130-140 Ε (τα πιο επικοδομιτηκα χρηματα που εχω ξοδεψει στη ζωη μου) η οποια ειναι σιγουρα φτιαγμενη απο ξυλο που ξεβραστηκε σε καμια παραλια οι χορδες απο συρμα που φτιαχνουν κλουβια για κουνελια τα κλειδια της απο καμια αυλοπορτα και οι μαγνητες σιγουρα ειναι σαν αυτους που εχουν οι μαναδες μα για να μαζευουν τις καρφιτσες και τις βελονες και ""made in kapernaoum"" την οποια καποια στιγμη την ελυσα της εβγαλα ολο το χρωμα τις εκανα καποια σχεδια και την βερνικοσα με βερνικι γενικης χρηση για κιοσκια και προφανως οταν της ξανα συνδεσα χωρις να εχω γνωσεις σε τετοια θεματα (για να φανταστειτε τις γνωσεις μου γενικα εγω μεχρι πριν 2 χρονια νομιζα οτι το ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΑΡ ειναι πολη της γαλλιας και οτι ΙΡΑΝ ειναι το σωστο κ ΙΡΑΚ το λαθος δηλαδη μην ασχολεισαι που λεει κ ο αλεφαντος) προεκυψε προβλημα γειωσης αλλα να σας πω την αμαρτια μου την γουσταρω ΤΡΕΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑ και μονο που την κραταω χερια μου και παιζω 5 χρονια καθημερινα και ας βγαζει ηχο ενα συνονθυλευμα απο κλαρινο μπαντζο και κατι να θυμιζει λιγο απο κιθαρα.αρα ως προς αυτο θελω να πιστευω οτι θα ειναι λιγο καλυτερο οργανο αυτο που θελω να παρω με αυτο που εχω.και στις δυο κιθαρες που ειμαι αναμεσα να παρω μου αρεσει πολυ το καλουπι της κ ιδιατερα εκεινο το μερος δεν ξερω πως το λενε που εχει τα κλειδια η κιθαρα που ειναι γυρισμενο προς τα πανω και της δεινει στα ματια μου πολυ επιθετικη οψη. και αν καποιος εχει μαγαζι με οργανα σιγουρα μπορει να μου πουλησει ανθρακα για χρυσο.............δηλαδη "μυρωδιας" απο οργανα αρα το μονο που εχω να κανω εγω ειναι να πονταρω στην καλη προθεση σας.

 

ΥΓ.προσπαθω να κανω εγγραφη στο νοιζ αλλα εχω προβλημα στο σημειο που μου ζηταει να εισαγω τα γραματα που βλεπω στην εικονα την οποια εικονα δεν μου την εμφανιζει αν γνωριζει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα που μου έρχεται στο μυαλο σε αυτα τα χρήματα με reverse headstock ( ετσι λέγεται το ανάποδο κεφάλι της κιθάρας ) ειναι η ibanez mtm2 . Υπάρχει και στις αγγελειες . Πραγματικά κορυφή όργανο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου