Προς το περιεχόμενο

Αγορα Replicas


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γιατί εξακολουθούμε να συζητάμε για κάτι τόσο υποκειμενικό όσο ο ήχος ρε παιδιά και η αίσθηση μιας κιθάρας;

Δεν συζητάμε αυτό Bill...

Kαλά καληνύχτα συμπέθερε :P

αυτό ακριβώς περίμενα σαν απάντηση ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βασίλη μου δεν αντιλέγω, συμφωνώ μαζί σου,αλλά σου λεω και πάλι είναι δυνατον να έχω ΑΠΟΨΗ όταν δεν το γνωρίζω το όργανο???

Ειναι δυνατον να μην εχω πιασει στα χερια μου πχ Fender και οπα τι βλέπω??

Σε βέπω κρατας μια Fender...ε μάπα είναι...το ξέρω εγώ :P

 

 

Βασικά είναι μια partcaster strat,ΧΩΡΙΣ decal στο headstock.Ελπίζω να κατάλαβες λοιπόν την άποψή μου περί του θέματος που αναλύεται εδώ και τόσες σελίδες! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν συζητάμε αυτό Bill...

Η συζήτηση αν κατάλαβα καλά,αν όχι να με διορθώσεις,ξεκίνησε όταν ο OP ρώτησε πού μπορεί να βρει μαγαζί με replicες και άρχισαν οι τοποθετήσεις περί ανωτερότητας των original οργάνων επειδή είναι όντως Fender,Gibson,Jackson,κλπ,κλπ.Εγώ πάνω σε αυτό τοποθετήθηκα,όχι στην μετέπειτα συζήτηση,η οποία είναι υπεράνω των δυνάμεών μου! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι πολύ σου ήταν... :-*

εμένα? Εγώ δεν είχα αμφιβολίες πρώην Σπύρε 69 ;D ;D

 

Η συζήτηση αν κατάλαβα καλά,αν όχι να με διορθώσεις,ξεκίνησε όταν ο OP ρώτησε πού μπορεί να βρει μαγαζί με replicες και άρχισαν οι τοποθετήσεις περί ανωτερότητας των original οργάνων επειδή είναι όντως Fender,Gibson,Jackson,κλπ,κλπ.

Και είπα ότι ΔΕΝ ήταν αυτό το θέμα μας

Απορώ γιατί το θέμα έχει φτάσει 3 σελίδες...όταν ο ΟΡ ζητάει κάτι που ουσιαστικά δεν είναι νόμιμο...Είναι δυνατόν να υπάρχουν μαγαζιά που να πουλάνε μαϊμούδες όταν στη χώρα υπάρχουν ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΙ αντιπρόσωποι... :P

Aπλά οι...Σατανάδες το παίζουν Χερουβήμ ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα? Εγώ δεν είχα αμφιβολίες πρώην Σπύρε 69 ;D ;D

Και είπα ότι ΔΕΝ ήταν αυτό το θέμα μαςAπλά οι...Σατανάδες το παίζουν Χερουβήμ ;D

Βγάλτα από μέσα σου....και καλά οι ρέπλικες σου φταίξανε συμπέθερε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν με τη λέξη replica εννοείς κινέζικη αντιγραφή κιθάρας με λογότυπο FENDER, GIBSON κτλ....

ένα σου λέω.... ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Χίλιες φορές μια φτηνή και τίμια κιθάρα παρά ένα κακέκτυπο που τις περισσότερες φορές μόνο κιθάρα δεν είναι !

Εκτός και αν είσαι ηθοποιός και θα παίξεις σε κανένα video clip !!!

 

::) ::)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλτα από μέσα σου....και καλά οι ρέπλικες σου φταίξανε συμπέθερε...

Εσύ βγάλτα από μέσα σου...τι κόλλημα έχεις με τη κιθαρίτσα που ΠΡΕΠΕΙ να γράφει FenderoGibson (ενώ ΔΕΝ είναι)...να το κοιτάξεις ;) ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ βγάλτα από μέσα σου...τι κόλλημα έχεις με τη κιθαρίτσα που ΠΡΕΠΕΙ να γράφει FenderoGibson (ενώ ΔΕΝ είναι)...να το κοιτάξεις ;) ;D

Σωστά γιατί μετα εσύ και όλοι οι υπόλοιποι(γνωστοί άγνωστοι luthiers και master builders) πως θα πουλάτε φύκια για μεταξωτές κορδέλες....δεν το σκέφτηκα αυτό  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου