Προς το περιεχόμενο

Αγορα Replicas


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω δεν μπορω να καταλαβω γτ πρεπει να εμβαθυνουμε τοσο στη ψυχολογια καποιου που θελει να παρει μια ρεπλικα και να μην δεχτουμε απλα οτι του αρεσε....τοσο απλο

εγω ας πουμε αγοραζω σχεδον παντα απο τις αγγελιες...μου αρεσει λοιπον παρα πολυ η zakk wylde....εχω 2 επιλογες...ή θα παρω την gibson που εχει νομιζω πανω απο 3.500ε ή την αντιστοιχη epiphone ή οποια το καινουριο μοντελο νομιζω φοραει τους αθλιους emg hz....αν λοιπον εμφανιστει στις αγγελιες μια ρεπλικα,η οποια θα φοραει στους κανονικους emg και θα εχει μια αξιοπρεπη κατασκευη,γτ να μην τη παρω?ετσι απλα επειδη τη γουσταρω....χωρις ψυχολογιες,λογκο,πουλαω μουρη κλπ!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εσύ πάλι... πότε μπήκες και δεν σε κατάλαβα ?

 

Eιμαι φαντασμα. Ειμαι ο Ζορο. Βασικα φιλε διαβαζω τοση ωρα τα posts σου και με εκνευριζει το ''τα ξερω ολα'' υφος σου. Εξαλλου ελευθερο δεν ειναι το φορουμ? Εσυ το ειπες... Ασε που μου αρεσει να σε βλεπω και να φανατιζεσαι...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε φιλε AXLNICK.

Πριν καμποσο καιρο ειχες φτιαξει μια κιθαρα σε εναν εγχωριο κατασκευαστη, και μας ειχες βαλει ενα οβιδεο (που λεει και ο παλιος μου φιλος σαμυς) για να την ακουσουμε.

Αυτο.

 

 

στο θεμα αυτο

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=195691.0

 

Εγινε μεγαλη κουβεντα εκει, και καποιος (ο διαχειριστης του φορου) σου εγραψε αυτο

 

Με όλο τον σεβασμό θα ήθελα να πω δυο λόγια ειλικρινά.

 

Απο το άκουσμα του παιξίματος σου δεν νομίζω πως μπορείς να εκμαιεύσεις απο ένα όργανο τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά που διαφοροποιούν μια καλή απο μια εξαιρετική κιθάρα. Διότι π.χ. το bend σου για τα οποια ζήτησες τα συγκεκριμένα saddles αλλά και η φρασεολογία σου δεν είναι σε αναπτυγμένο επίπεδο.

 

Επειδη φετος εχω σκοπο να γινω πολυ κακος με ανθρωπους που πουλανε μουρη ανωνυμα μεσα σε διαφορα φορα στο ιντερνετ χωρις να παρουσιαζουν και το αναλογο εργο και χαλανε το κλιμα που μπορει να υπαρχει στο φορο, θα συμφωνησω με τον διαχειριστη εδω, και θα σε προετρεπα να μην επιμενεις τοσο πολυ και δημιουργεις προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα σε ορίσω δάσκαλό μου... κόψε με όσο θες.

Προς το παρών πάψε να αυτορίζεσαι και να αυτοχρίζεσαι....

γιατί απλά αυτοαναλώνεσαι !!!

 

Και σε μερικους που απαντας με αυτον τον τροπο, να ξερεις οτι αυτοι εχουν να επιδειξουν εργο. Μη μπερδευουμε τα σωβρακα με τις γραβατες.

 

 

 

Γεια σου ρε οδιε....αυτο το πραμα δεν μπορω ακομα να το χωνεψω. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φιλε Thomsot...

Χαίρομαι που πόσταρες παλαιότερο βιντεάκι μου που απλά τέσταρα μια από τις κιθάρες μου....

Σου ποστάρω άλλα δύο βιντεάκια μου....

από ένα τεστάρισμά μου σε πεταλάκι που πήρα

καθώς και άλλο ένα

από δεύτερη κιθαρα που πήρα από τον ίδιο κατασκευαστή....

 

Μου δίνεις λοιπόν περίτρανα το δικαίωμα να σου πω ότι...

1. Ο συγκεκριμένος κατασκευαστής έχει τα κότσια να βάζει το όνομά του τα όργανα που κατασκευάζει

2. Με τα βίντεο δεν αποζητώ κριτική στο παίξιμό μου αλλά μίνι τέστ στον ήχο του οργάνου

3. Δεν είπα ποτέ ότι είμαι ο καλύτερος κιθαρίστας του κόσμου αλλά είπα οτι μπορώ να ξεχωρίζω -λόγω εμπειρίας- ένα καλό από ένα κακό ή μέτριο όργανο...

 

Όλο αυτό λοιπόν που επαναφέρεις σου γυρνάει μπούμεραγκ λοιπόν... και το επανέφερες μόνο και μόνο εσύ να δημιουργήσεις θέμα... Μάλλον ανήκεις στην κατηγορία αυτών χωρίς καμμία άποψη που απλώς επιζητούν ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ !!!

Συγνώμη που δεν μπαίνω στο τριπάκι σου χωρίς επιχειρήματα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε είσαι κουραστικός ξερολας. >:(

Είπες την άποψη σου. Φτάνει. Δεν συμφωνούν όλοι μαζί σου...τι να κάνουμε.

Επίσης όποιος διαφωνεί μαζί σου ούτε σε ζηλεύει ούτε είναι άσχετος...αναρωτισου γιατί....

 

Μια κινεζική κόπια είναι μια πανέμορφη κιθάρα τοίχου που με τις κατάλληλες , πολλές φορές δραστικές επεμβάσεις μπορεί να γίνουν και πολύ καλοπαιχτα όργανα. Δεν κοντράρουν κιθάρες 3000 ευρώ Γιατί δεν είναι ο σκοπός τους τέτοιος. Μόνο εσύ κανεις τέτοιες συγκρίσεις. Απάτη είναι να πωλείται σαν γνήσιο και άξιο όργανο. Από την στιγμή που δεν πουλιέται ως τέτοιο δεν τίθεται θέμα απάτης τουλάχιστον ως προς τον καταναλωτή.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε φίλε είσαι κουραστικός ξερολας.

Φοβερή κριτική

 

Είπες την άποψη σου. Φτάνει. Δεν συμφωνούν όλοι μαζί σου...τι να κάνουμε.

Δεν είπα ποτέ σε κανέναν να συμφωνήσει

 

Επίσης όποιος διαφωνεί μαζί σου ούτε σε ζηλεύει ούτε είναι άσχετος...αναρωτισου γιατί....

Γιατί να αναρωτηθώ εγώ και όχι εσύ!!!!

 

Μια κινεζική κόπια είναι μια πανέμορφη κιθάρα τοίχου

Εδώ μου αρέσεις...

 

που με τις κατάλληλες , πολλές φορές δραστικές επεμβάσεις μπορεί να γίνουν και πολύ καλοπαιχτα όργανα.

'Αρα συμφωνείς για μια ακόμη φορά μαζί μου

 

Δεν κοντράρουν κιθάρες 3000 ευρώ

Φυσικά και δεν τις κοντράρουν... απλά αντιγράφουν το όνομα

 

Γιατί δεν είναι ο σκοπός τους τέτοιος.

Φυσικά και αυτός είναι ο σκοπός τους... αλλιώς θα τις ονόμαζαν Fou Tsi Minch

 

Μόνο εσύ κανεις τέτοιες συγκρίσεις.

Εγώ και όλοι όσοι απάντησαν στο θέμα... εδώ μέσα

 

Απάτη είναι να πωλείται σαν γνήσιο και άξιο όργανο.

Έτσι πουλιέται από την στιγμή που φέρει ψεύτικο όνομα άλλης εταιρείας... ΑΠΑΤΗ εξακριβωμένη από όλη την ανθρωπότητα εκτός από σένα!!!

 

Από την στιγμή που δεν πουλιέται ως τέτοιο δεν τίθεται θέμα απάτης τουλάχιστον ως προς τον καταναλωτή.

Δεν υπάρχει ολίγον ΑΠΑΤΗ.... ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΤΗ !!!

 

Ευχαριστημένος τώρα ???? Βαρέθηκα επιτέλους τα νεκρά post που δεν έχουν να πουν τίποτα άλλο παρά είσαι ξερόλας, δεν θέλω να σε διαβάζω, τι να μας πεις από την ζωή σου και τα συναφή.... Ο αλλος νεκρανέστησε θέμα πριν από 1 χρόνο που αφορούσε άλλο θέμα και το δημοσίευσε εδώ ως επιχείρημα... ΕΛΕΟΣ !!!!!

Ο άλλος έκανε την απάτη ιδεολογία και τώρα πλέον κάποιοι κουράστηκαν (και γαμώ τα επιχειρήματα)

 

Ρε σεις μπας και σας πιέζει κανένας να διαβάζετε και να γράφετε??? Είναι απλό... κλείστε τον υπολογιστη σας και κοιμηθείτε αγκαλια με την μαιμού... Ίσως ονειρευτείτε ότι θα ξυπνήσετε παρέα με ένα πραγματικό και τίμιο όργανο !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε και ο ταρζάν με μαιμού κυκλοφορούσε αλλά μαμούσε και έδερνε,εγώ πάντως την κίνεζα θα την κανώ να πετάει, μη σε πω να σιδερώνει και κάνα πουκάμισο έτσι γιατί γουστάρω τις μόντες.

Παιδιά πέρα απο το χαβά ,το θέμα εξαντλήθηκε από ώρα και αναλώνεται σε προσωπικές μπιχτές απο δω και κει.

Για τον κινέζο ότι και να πεις ισχύει ότι ισχύει για το τζόκερ'ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ"?

Την τέλε πάντως στο παραπάνω βίντεο την ψήνω άσχημα ,πόσο πάει το μαλί για να έχουμε τουλαχιστον και το αντίπαλο δέος στο θρεντ?

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AXLNICK θα πρότεινα να ηρεμήσεις στις εκφράσεις και στο ποσταρισμα. Δεν είναι όλοι υποχρεωμένοι να συμφωνούν μαζί σου, ούτε λογοδοτούν σε εσένα για να πουν την άποψη τους. Δεν θα υπάρξει άλλη προειδοποίηση για κλείδωμα.

 

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ανήκεις στην κατηγορία αυτών χωρίς καμμία άποψη που απλώς επιζητούν ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ !!!

 

Οι αποψεις μας φιλε μου ειναι σαν τις κ@λοτρυπιδες...ολοι μας εχουμε απο μια.

Απλα ο καθενας τη δικια του την κανει οτι γουσταρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου