Προς το περιεχόμενο

Αγορα Replicas


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να σου πω την αλήθεια ποτέ δεν με ενδιέφερε η πλειοψηφία και η γνώμη της σε θέματα μουσικής και ήχου...

Ναι πες με μουσικοφασίστα... αλλά ξεκαθαρίζω... μόνο στον ήχο !!!

Εδώ φίλτατε τα είπες ΟΛΑ....

Και έβαλες και το προσωνύμιο ''μουσικοφασίστας'' για να δικαιολογήσεις τη στενοκεφαλιά σου και να τη σκαπουλάρεις αλλά δεν πιάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καμμένη συζήτηση... Και το ηλεκτρικό όργανο όργανο είναι, δεν είναι software. Αλλα και software να ήταν υπάρχουν controllers και controllers και ας μην αλλάζει καθόλου ο ήχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμένη συζήτηση... Και το ηλεκτρικό όργανο όργανο είναι, δεν είναι software. Αλλα και software να ήταν υπάρχουν controllers και controllers και ας μην αλλάζει καθόλου ο ήχος.

Για το λογότυπο μιλάμε...όχι για τον ήχο...μην ακούς τι λέει ο Σατανάς ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το λογότυπο μιλάμε...όχι για τον ήχο...μην ακούς τι λέει ο Σατανάς ;D ;D

Σε βλέπω να καίω τη ρεπλικα και να σε θυσιάζω στο Θεό Πάνα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βλέπω να καίω τη ρεπλικα και να σε θυσιάζω στο Θεό Πάνα :P

ΔΕΝ απαντάς πάντως...γιατί αφού έχεις βρεί τη κιθάρα της ζωής σου....πρέπει να γράφει FenderoGibson επάνω και όχι Satanas να μην υπάρχει δεύτερη που τις πατάει όλες κάτω...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ απαντάς πάντως...γιατί αφού έχεις βρεί τη κιθάρα της ζωής σου....πρέπει να γράφει FenderoGibson επάνω και όχι Satanas να μην υπάρχει δεύτερη που τις πατάει όλες κάτω...

όπα εγώ δεν δήλωσα ότι βρήκα την κιθάρα των ονείρων μου σε replica...ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ τι εγραψα...Τρώω φρίκη όμως από τα λεγόμενα ορισμένων στενοκέφαλων που αρνούνται να αποδεχτούν την πραγματικότητα και κρίνουν απο αυτά που άκουσαν, είδαν στο youtube , τους είπε καποιος καπου, καποτε...και πετάνε αβίαστα ότι τους κατέβει με επιχειρήματα του τυπου ετσι ειναι παει και τελειωσε γιατι το λεω εγω(που δεν την εχω πιασει στα χερια μου ποτέ)...ΕΛΕΟΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιατί εξακολουθούμε να συζητάμε για κάτι τόσο υποκειμενικό όσο ο ήχος ρε παιδιά και η αίσθηση μιας κιθάρας;Σε κάποιον μπορεί η ''χ'' replica να ακούγεται υπέροχη και να έχει καταπληκτική αίσθηση στα χέρια του,let him have it!Μπορεί κάποιος άλλος να θεωρεί μια Gibson Black Beauty ως ό,τι καλύτερο έχει ακούσει και παίξει ποτέ,let him have it too.Αν κάποιος είναι τόσο στενόμυαλος ώστε να επιλέγει όργανα από το brand name,ε τότε είναι άξιος της μοίρας του και μακάρι μια ζωή να έχει χρήματα να σκορπάει.Εγώ προτιμώ πρώτα να ακούω,να παίζω και ύστερα να κρίνω,χωρίς να βλέπω τι λέει πάνω στο headstock,but that's just me! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σου πω την αλήθεια ποτέ δεν με ενδιέφερε η πλειοψηφία και η γνώμη της σε θέματα μουσικής και ήχου...

 

Παρ'όλα αυτά,postάρεις την δική σου γνώμη σε ένα forum μουσικής τεχνολογίας,εισακούγεσαι και η γνώμη σου αντιμετωπίζεται με λογικά επιχειρήματα...

Καλό θα ήταν αυτό το post να το έκανες πρώτο,να μην κουράζονται και τα υπόλοιπα μέλη.

 

ΟP κουράγιο...

Ας γράψω και εγώ τις σοφιστείες μου λοιπόν. ;D

 

Replica αγοράζει κάποιος για το headstock.-

Κατάστημα που να μπορείς να δοκιμάσεις μια replica,δεν υπάρχει,μιας και πρόκειται για προϊόν απομίμησης.

Τα τελευταία χρόνια οι κινέζες μαϊμουδίτσες,έχουν βελτιωθεί απίστευτα στο αισθητικό μέρος και αν πετύχεις καλό οργανάκι,με μια αναβάθμιση που θα φτάσει μαζί με την αγορά της κιθάρας κοντά στα 600 ευρώ,θα έχεις ένα αξιοπρεπέστατο όργανο που θα έχει πολύ μικρότερη διαφορά από τα +2000 ευρώ που απέχει το αντίστοιχο γνήσιο.

Κάθε σύγκριση με άλλες κιθάρες της τάξης των 600 ευρώ,είναι ατυχής και εκτός θέματος,μιας και εδώ μας ενδιαφέρει πρωτίστως το headstock,δε συγκρίνουμε κιθάρες ίδιου σχήματος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπα εγώ δεν δήλωσα ότι βρήκα την κιθάρα των ονείρων μου σε replica...ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ τι εγραψα...

Ασε τα ποστάκια και τα λινκακια κι ελα ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ με τη Yamaha σου και τις οποιες κιθάρες έχεις(προσωπικά έχω 15 Fender ,Gibson,Charvell, Jackson κτλ) να βάλεις τα κλάματα με αυτά που θα ανακαλύψεις...Έχεις μείνει πολύ πίσω φίλτατε....

Αυτό διάβασα....μου το μεταφράζεις? ;D

Αλλά μπορείς επίσης να μου απαντήσεις... ;)

γιατί πρέπει να γράφει FenderoGibson επάνω και όχι Satanas να μην υπάρχει δεύτερη που τις πατάει όλες κάτω...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εξακολουθούμε να συζητάμε για κάτι τόσο υποκειμενικό όσο ο ήχος ρε παιδιά και η αίσθηση μιας κιθάρας;Σε κάποιον μπορεί η ''χ'' replica να ακούγεται υπέροχη και να έχει καταπληκτική αίσθηση στα χέρια του,let him have it!Μπορεί κάποιος άλλος να θεωρεί μια Gibson Black Beauty ως ό,τι καλύτερο έχει ακούσει και παίξει ποτέ,let him have it too.Αν κάποιος είναι τόσο στενόμυαλος ώστε να επιλέγει όργανα από το brand name,ε τότε είναι άξιος της μοίρας του και μακάρι μια ζωή να έχει χρήματα να σκορπάει.Εγώ προτιμώ πρώτα να ακούω,να παίζω και ύστερα να κρίνω,χωρίς να βλέπω τι λέει πάνω στο headstock,but that's just me! :)

Βασίλη μου δεν αντιλέγω, συμφωνώ μαζί σου,αλλά σου λεω και πάλι είναι δυνατον να έχω ΑΠΟΨΗ όταν δεν το γνωρίζω το όργανο???

Ειναι δυνατον να μην εχω πιασει στα χερια μου πχ Fender και οπα τι βλέπω??

Σε βέπω κρατας μια Fender...ε μάπα είναι...το ξέρω εγώ :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου