Προς το περιεχόμενο

Νεο synth απο την Arturia


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και ξαφνικα ο κοσμος γεμισε με αναλογικα monosynths. Το επισημο βιντεο ειναι για γελια, ακουγεται οτιδηποτε αλλο εκτος του MicroBrute, ασε που καποιος μπορει να νομισει οτι το synth ειναι πολυφωνικο μ'αυτα που ακουει στο βιντεο.

Ο Nick Batt βαζει τα πραγματα στη θεση τους στο επομενο βιντεο. Κατα τα αλλα, ωραιο το μικρο, και σε λογικοτατη τιμη. Στα μειον τα μικρα πληκτρα (αν και ηταν αναμενομενο αφου το μεγαλυτερο αδερφακι MiniBrute εχει κανονικα πληκτρα και 2 οκταβες επισης) και η ελλειψη MIDI Out.

 

Ποιο ήταν το διπλανό synth που έπαιζε η κοπελιά στο επίσημο video που ανέβασε ο Foxxx;

To Arturia Analog Experience. Eιναι controller με soft synth (Analog Factory).

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ήταν το διπλανό synth που έπαιζε η κοπελιά στο επίσημο video που ανέβασε ο Foxxx;

 

Korg delta

Λοιπόν ενδιαφέρον φαίνεται το microbrute, αλλά πολλά θα εξαρτηθούν από την τιμή του

Πάντως, το Steiner Parker φιλτρο εμένα δεν μου πολυαρεσει ,καθώς το θεωρώ λίγο brutal για τα γούστα μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Korg delta

Ελα ρε Hysplex, τι το ειπες? Τζαμπα εψαχνα να το βρω? (και το βρηκα τελικα στο Korg museum) ;D

Το Korg Δ λοιπον.

 

korg_delta-1.JPG

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Το περιμένω κι εγω πλεον το microbrute, αλλα φαινεται οτι εξαντλήθηκε με τη μία, και περιμενουμε την καινουρια φουρνια.

 

Ηδη σκέφτομαι με τι θα το ζευγαρώσω, ωστε να μπω σιγα σιγα στον κόσμο του CV. Πρώτη σκέψη, το volca beat, ή ίσως το keys, αφου τα drums μπορω να τα παρω και απο το RM1X (μου αρεσει το 808 kit του, συν τα fx)

 

Δεύτερες σκέψεις για ενα doepfer dark energy, ή κάποιο αλλο με 24dB φίλτρο και πιο πολλα cv in/out.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου