Προς το περιεχόμενο

Melodic Blues Solo - Stel Andre


Stel Andre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους! Παραθετω ενα νεο βιντεο σε στυλ μελωδικο blues. Ηθελα να δοκιμασω την νεα καμερουλα που πηρα (Canon 600D). Ελπιζω να σας αρεσει το βιντεο!

 

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμι!! και εσύ και η κάμερα, είδα τον mesa τον 50/50 και θυμήθηκα οτι τον είχα και τον πούλησα όχι γιατί δεν μου άρεσε αλλά γιατί δεν είχα την προενίσχυση την Carvin mosfet sx16,που όταν την είχα δεν είχα τον mesa boogie, φρίκη.

 

Τώρα για τον ήχο έχω κάποια ένσταση βγάζει ''digitaλίλα'' και σου χαλάει την νότα το παίξιμο σου δηλαδή,είναι κρίμα , χαμήλωσε λίγο το delay τις επαναλήψεις, το drive από που είναι από

rack??? γιατί ο mesa δεν είχε drive, νομίζω από εκεί γίνεται η ζημιά.

 

Πρέπει με κάποιο τρόπο να πάρεις την γλύκα της λάμπας, ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις

 

φιλικά Σωτήρης :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα σχολια παιδια. Ο ηχος ειναι απο το guitar rig 5. Ναι μου βγαινει αρκετα πριμος ηχος απλα πειραματιζομαι. Πρεπει να "πειραξω" κι αλλο καποιες επιλογες να τον γλυκανω! Θα τον βρω ομως! Παρατηρησα οτι στις χαμηλες χορδες εχει καλο ηχο αλλα στα καντινια βγαζει πολυ πριμα.. ισως φταιει ενα eq που εχω βαλει εκει μεσα το ρακ του Guitar Rig. Εχω πολλα να μαθω ακομα!  ;D

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου