Προς το περιεχόμενο

Solid metal της Damage Control


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κύριοι έχω στην κατοχή μου το πετάλι-προενίσχυση    http://damagecontrolusa.com/products/solid-metal/

μετά από πολλές εργατοώρες σε  πρόβες ξεκίνησε να βγάζει ένα φύσημα ένα βουητό μια στενοχώρια ένα πράμα. Τι έχεις καλό μου τι έχεις κοκκινό μου να του λέω δεν απαντούσε. Με τα πολλά πήρα κατσαβίδι και ανακάλυψα ότι μια από τις 12ΑΧ7DC-Α που φορά κάνει το φύσημα. Στην κατοχή μου έχω και μια ECC85-6AQ8 λέω δεν την βάζω πάνω να δοκιμάσω ;  8)

 

Το αποτέλεσμα με έφτιαξε . Το πετάλι απέκτησε σώμα όγκο και σταμάτησαν με μιας και κάτι πρίμες συχνότητες που σε distortion κατάσταση είναι από εκνευριστικές εώς αντιαισθητικές.

Παρόλα αυτά υπερθερμάνθηκε αρκούντως η λάμπα και έκανε και το οπτικό της εφέ  ( φαινόταν να κοκκινίζουν τα νήματα μπρέ  :-\  )

Και ρωτάω τους ηλεκτρονικούς :

 

Θα αλλάξω που θα αλλάξω λυχνία μιας που είναι προβληματική να προβώ σε δοκιμή ECC83 (γιατί την  ECC85-6AQ8 την κόβω να λιώνει)  ;

 

Καλά τα σκέφτομαι ;        Μάλλον όχι  αλλά για ρίχτε τα φώτα σας ;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου